SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Klamidya, tedavi ve önleme

Klamidya - Cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyon doğa, bir hastalık. Hastalık kadın ve erkekleri etkiler. Bu hastalığın aktivatörleri oluşan ve "Chlamydia" olan klamidya vardır. Hastalığın Tedavisi kapsamlı olmalıdır.

Genellikle hasta is bile farkında da söyledim klamidya, her ne kadar şu belirtiler görüldükleri sonra bir süre.

Erkeklerde:

- idrar yaparken ağrı, çoğu zaman bu kadar sık erkekler bunu herhangi önem vermeyin, güçlü değildir;

- açık boşalma , idrar kanalından.

kadınlarda:

- karın ağrıyan ağrı;

- vajinal akıntı;

- idrar yapma sırasında ağrı;

- bazen kanama.

Eğer bu belirtiler varsa, muayene ve klamidya için test edilmesi gerekir. hemen tespit edilir Tedavisi. Bu tür testler smear (kadınlar hem erkekler için) analizini içerir. Başlangıçta tehlikeli kendi kendine tedavi bir uzmana danışmak gerekli olduğunu belirtmek gerekir.

aşağıdaki gibi, Chlamydia tedavi rejimidir:

1) Bu is zorunlu üzere be Atadığı tarafından antibiyotik ilaçlar. Çoğu zaman bu makrolidler (spiramycin, eritromisin, azitromisin, ve diğerleri).

ek mantar önleyiciler tayin gibi, 2) () her bir birey için verildi.

3) Çeşitli kremler ve topik uygulama için merhemler.

4), bağışıklık sistemini desteklemek için ek multivitamin preparatlarının ve çeşitli immünomodülatörler atanabilir.

Klamidya Tedavi halk ilaçları da etkilidir. Ama geleneksel yöntemler basitçe reçete rejimi tamamlamalıdır, ana tedavi haline gelmemelidir. İşte birkaç yöntem vardır.

• otlar Burnet İnfüzyon. tentür hazırlamak için, kuru ve öğütmek için çimleri gerekir. Daha sonra avuç çim bedrenets votka (1000 mi) dökülür. Bir hafta infüze ve daha sonra 20-40 ml infüzyon alınan (örneğin, dört günde yemek, bu nedenle, infüzyon 8 kez belirtilen dozda günde olmalıdır). Tedavinin gidişatı en az 14 gün olmalıdır.

• Sarımsak tentürü. yaklaşık 6 diş sarımsak taşlama, bir bardak su kapsamaktadır. gün ısrar edin. Sonra infüzyon süzün. erkekler bir oyuk unsur sulama için baş ederken kadınlar, vajinayı yıkamak için kullandı.

• Etkili bir eylem papatya çiçekleri arkaya, infüzyon sahip meyan kökü, civanperçemi ve huş tomurcukları. tentür şırası toplama 3 yemek kaşığı için ve su (1000 mi) kaynayan dökme. Daha sonra, bir saat boyunca beklemeye gerginlik ve önce yeme fincan zemin içmeye infüzyon yazın. Tabii bir ay sürer.

Yukarıdaki ilaçlar klamidya üstesinden yardımcı olacaktır. onun tedavisi, dahası, özel bir diyet uyumu gerektirir: (bunlar antibiyotik ilaçların etkisini inhibe) süt gıdalar eleyin.

Chlamydia istenmeyen kirlenmesini önlemek amacıyla, birkaç kuralları takip etmek önemlidir. İlk olarak, tamamen, ara sıra seks ortadan kaldırmak için bu gibi durumlarda bu yana, genellikle, ortaklar birbirlerini çok şey bilmiyorum. İkinci olarak, kazara bağlantı başarısız önlemek eğer prezervatif kullanmaya dikkat edin. O tedavi oldukça uzun ve karmaşık, ama aynı zamanda, frengi, HIV enfeksiyonu gibi diğer tehlikeli hastalıklar, değil sadece klamidya, hükmetti. Üçüncüsü, garanti bu durumda, her iki partner kendi güvenlikleri emin olabilirsiniz, karşılıklı sadakat çiftler sağlar. Her durumda, önleyici tedbirler ve kişisel hijyen, özellikle genital bölgeyi ilgilidir. Buna ek olarak, dikkat bütün hastalıkların ana savunucusu olan dokunulmazlığının, dikkat edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.