ModaTakı

Çapa ve altın ve gümüş zırhlı örgü zincirleri

Antik çağlarda bütün zincirleri elle yapılmıştır. İlk olarak, değerli metaller bir ince tel haline gerilmiştir. Daha sonra tek tek halkaların (bağlantılar) katlanır, birlikte pirinç ve parlatılmış monte edilir. Şu anda, zincir makinelerde ağırlıklı yapılan ve el çok daha az yaygın bir tür. Makine mümkün tamamen yeni zarif yapılandırması oluşturmak için kolaylaştırır.

Sadece üç temel teknik vardır dokuma zincirlerinin. Çapa, zırhlı örgü ve bağlantı "Bismarck". Mevcut tüm bilezik ve zincirler, ağırlıkça ayrılır. bir ila üç gram bir ağırlığa sahip olan bir ürün, ince olarak adlandırılır, fakat 10 grama kadar orta -. Zincir ağırlığı 10 gramdan fazla ise, bir dokuma büyük adı.

Bugüne kadar, her biri bir standart örgü inşa ilkelerine dayalı takı bileşiklerin elliden fazla çeşidi vardır. İçlerinden herhangi biri kişisel bir isim vardır ve gümüşten yapılabilir ve altın. Ne yazık ki, bir makalesinde her ayrıntıyı dikkate yüzden en popüler örgü bakmak oldukça imkansızdır.

zincirlerinin oluşturulması için genel kriterler

Ne olursa olsun dokuma, tüm zincirler içi boş ve katı ayrılır. erkek, kadın, çocuk: Ürün çeşitleri üç kategoriye dahil. Buna ek olarak, her biri kendi özel desenlere sahiptir. İçi boş ürünler hafiflik, hacim birleştirir. dekorasyon malzemesi içi boş içinde üretilen, bu nedenle dış halkaların kalınlığı içi boş zincir havadar, ışık. Çoğu durumda, onlar sofistike dokuma türlerini kullanılarak oluşturulur. Ve oldukça katı bak! ılımlı fiyat bu zincirlerin ana avantajı mücevher parçasının ağırlığı tarafından belirlenebilir.

Ayrıca maliyeti etkileyen önemli ölçüde daha ağır Whole zincirleri. Ancak, bunlar günlük giymek son derece rahattır. Nedeniyle takı deformasyon ve dış etkilere son derece dayanıklı olması nedeniyle, bunlar daha dayanıklıdır. Ancak bağlantılar kırık varsa, uzman kolayca lehim ve orijinal durumuna geri ürünü iade etmek mümkün olacak.

Nedeniyle bir iple onun bir benzerini, bükülmüş dokuma teknolojisi ile oluşturulan takı kıyas yoluyla adını aldı - İp, örme veya bükülmesini. Bu tür örgü kabuklu bir sarmal şeklinde bükülmüş kavisli Zımbalı halkadır. çapa, kabuklu - İki ana Hasır eşzamanlı meydana gelir. Böyle dokuma özel incelik ile ayırt takı romantik tarzda, hiç sınıflandırılır, hafifletmek.

çapa kumaşı Çeşitler

Ankraj bileşiği, birbirine dik bir düzenlemeye sahip ürünün tüm parçaların ardışık bir zımbalama olup. linkler sadece bir değil iki yüzük vardır. Bu tür ürünlerin maliyeti göreceli olarak düşüktür. Nedeniyle tüm zincirler damgalama kullanılarak oluşturulur olmasından - en temel, iddiasız dokuma olduğunu. Her bir halkanın klasik versiyonunda oval bir şekle sahiptir. bağlantılar kilit plakası içinde bulunan zaman böyle örgü "deniz çapa" olarak adlandırılır.

ankraj bağlantıları etrafında dokuma ise, "beltser" denir ya "rulo". reklamcılıkta, bağlantı modaevi Chopard oynadığı öncü rol bu tür olduğundan, çapa Rollo ikinci ad olabilir - "Chopard". Oldukça pratik Bu çok yönlü dokuma, güçlü. Üstelik bitmiş ürün hem açık ve bir kadın ve bir adam görünebilir.

10'dan fazla gram ağırlığında Zinciri, oldukça bağımsız takı vardır. Böyle bir makale daima hatırlanacak ve sahibini dökme görüntüsü bahsediyor edilir. Orta ve ince zincirler kolye, haçlar, muska ile harika görünüyorsun. Buna ek olarak, bilezik ve kolye giyim birçok stilleri için mükemmeldir.

Venedikli dokuma

Venedikli dokuma çapa klasik görünümü ile önemli bir farktır. Ürün ince, geniş halkaların ünitelerinde. Bunların şekli - bir kare veya dikdörtgen şeklinde olabilir. Aynı Venedik zincirli bir çift ya da üçlü bir örgü şeklinde olabilir. Tüm miktarlar nedeniyle katı blok birimler halinde dokuma. Lezzetli firması bağlantı konu münhasıran nitelikli teknisyeni. Belli bir makine bunun uygulanması için oluşturulduğunu dikkat çekicidir.

Halat Cordova bileşiği

"Cordoba" adı verilen bir karakteristiği olan bir daha çapa örgü vardır. bilezik Linkler 2-3 halkaları atlama, bir anda birbirlerine birkaç öğeleri içine dahil edilmiştir. Bu bağlantı ile ürün yumuşak bükümlü konfigürasyon haline gelir. zincirlerle Bileklik nedeniyle yoğun bağ ve karmaşık birimlere özellikle zarif ve yükseltilmiş görünüyor. Zincir küçük kolye, madalyon, haç ile özellikle havayı bakacağız.

Çeşitler zırhlı örgü

doğal bileşik iki tarafta zımparalanmış ve bağlantılar tek bir düzlemde düzenlenir Zırhlı. zırhlı örgü bilezik veya zincir kullanırken çok etkileyici bak: AB ülkelerinde bu tarz karakteristik parlak ve özgünlük verir. Takı imalat teknolojisi benzer , posta örgü ceket yüzden özellikle güvenilirdir. Ve bu ürünün kolaylık o bükülmüş asla olmasıdır.

Uzmanlar bu tür teknolojinin uygulanması en güvenilir biri olduğuna inanıyoruz. zırhlı zincir Dokuma tek veya çift ya da hatta üç olabilmektedir. klasik sürümünde Zincirler eşit büyüleyici ve kadınlar ve bir erkek. Katı süsler giysi üstünde iyi görünüyor. Özellikle çekici zincir yüksek bir boyunla bir kazak ya da formasında bakacağız. Vücudun açık alanlarda ince ve orta üründe inanılmaz bakacağız. Böyle zincirler mükemmel küçük Kolye vardır için öyle. Özellikle dekorasyon olarak akşamları.

"İtalyan Rombo"

plaiting bazıları birbirine sabitlenmiş karakteristik eşkenar paralel yapılandırma birimleri vardır. Özellikle pratik ve güvenilir dekorasyon bilezik veya bir çift zırhlı örgü olan bir zincir olarak kabul edilir. "Diamonds" - İtalyan tarafından sunulan bağlantı birimlerinin Bu tür bir "çift elmas" olarak adlandırılır. Onun en çok kullanılan bu formun yalnızca erkeklerde değil aldı. elmas biçimli örgü yapılan Takı, yaş ve cinsiyet, neredeyse herkesi uygun. Böyle takı abiye ile ancak sıkı klasik kostümleri ile de özel bir etki bakmak.

Maglia Della Nonna

Hiçbir az ilginç "Nonna" olarak zırhlı bileşiklerin tür. Bu isim gibi İtalyan sesleri olduğunu, Maglia della Nonna türetilmiştir "büyükannesinin dokuma." Büyük dairesel bağlantılar hacimli karmaşık bir desen oluşturan minyatür halkalar bulunmaktadır içinde. Bu bağlantı, bir "birleşik kabuk" olarak adlandırılır. Nedeniyle yeterince güçlü sayılır bu zırhlı örgünün özgü özelliklerine. bir bileşik ile Zinciri dayanılmaz zarafet ve sahibini ayrılamadı. Nedeniyle takı, esneklikleri nedeniyle, alışılmadık hafif oynayabilir. Bilezikler ve kolye bir gece elbisesi için mükemmeldir. Ürün dantel elbise ile bakacağız etkileyici ve uyumlu bulunmaktadır. Ve bunun altında acele yanı üzerinde giysi dekorasyon yanında.

"Figaro"

Aşağıdaki türler kabuklu dokuma zincir bilezik tespit edilebilir arasında "Figaro." Ürünler Beaumarchais bir komedi kahraman gibi bazı dalgalanma ile karakterizedir. Bu bileşikler, uygulama Birleştirilen zırhlı yumaklar kategorisine aittir. Ve ev moda ile Cartier zinciri ikinci bir isim aldı - "kart" yaratılış prensibi oldukça basit. belirlenen sırayla diğer halkaları ile aynı yapılandırma dönüşümlü olarak bağlantılar. Ürün oldukça sıradışı ve kesin çoklu birimlerin uyumlu birleşimini gösteren gibi görünüyor.

Takı dantel Yılan

yuvarlak kesitli ile Dokuma "Yılan" (Yılan) olarak adlandırılan veya kısaca "string" olduğunu. sadece zırhlı dokuma sıkıştırma birimleri tarafından oluşturulan Takı, aynı zamanda diğer klasik türleri. Örneğin, bir oval, buna mukabil düz bir bölüm ile değil, sadece ürün bulunmaktadır. Bu yılan ışığı zarif zikzak izlenimi yaratmak Bu hafif oyuk zincir,. Bu teknikle yapılan Kadınlar mücevher, inanılmaz derecede popüler. Özellikle bu takı şıklık altın örgü kabuklu eğer. Aynı zamanda son derece güvenilir ve zarif. Buna ek olarak, bu yapılandırma hem bireysel hem grup garniturnaja içinde mükemmel görünüyor.

katı kalp

takı bir daha dokumayı göze çarpıyor arasında. Adını - "Sevgi" - karakteristik formu ile elde edilen bir üründür. Bu kalpleri benzeyen kendi yapılandırmasında fileli dokuma birimlerinde birlikte düzenledi. Bu uçaklar İdeal dekorasyon münhasıran kadındır. Zincir birlikte harika SRA'lara zarif süspansiyon ile kesişir.

Singapur halat örgü

Twisted dokuma "Singapur" Böyle kolye, bileklik gibi öğeler için aynı düzeydeydi. Eğer giyerseniz altın zincirini elinde, daha sonra Singapur her hareketi ile güneşte eğlenceli parıltı dokumacılıktır. halkaların Bu eşsiz kombinasyon her zaman yeni ve ilginç bakacağız. ürün, ideal giyim her türlü için uygundur. Başka bir deyişle, abiye ve elbise günlük.

Sağlamlık dokuma "Bismarck"

Rusya'da, ağırlıklı olarak 90-ler. "Bismarck" teknolojinin yapılmış mücevher parçası varlığı, sahibini yüksek statüsünü ifade etti. Bir versiyona göre, adı örgü Alman başbakanının onuruna alınan Otto von Bismarck. Bu gibi bağlantı birimleri "kardinal," ya da "Kaiser" olarak bilinir.

Nedeniyle dokuma anlamlı takı maliyetini etkiler genellikle elle oluşturulur en zor sağlam ve masif desen, biri olmasından. Takı farklı yönlere birkaç konuşlandırılmış birimlerinden oluşan halkaları kullanılarak yaptı. Sen çift ve üç, hatta dört örgü hem bulabilirsiniz. Bu nedenle en güvenilir biri görünür.

"Bismarck" birçok çeşidi, en zor var - dokuma Bizanslılara. Nedeniyle bağlantının tümü arasında kalınlık ve bireysel değerlere bileşik "piton" tespit edilebilir. Diğer ismi vardır. Örneğin, "Amerikan", "İtalyan" veya "kapris". Güneşte inanılmaz iyi köpüklü Yaygın olmayan ve karmaşık dokuma, bu adil seks arasında çok popüler bu yüzden.

Bir dokumada takı seçmelisiniz?

Hiç şüphe Her kesinlikle benzersiz tercih meselesidir yoktur. Ancak, bazı zincirler türleri geleneksel olarak erkek dişi ve çok yönlü süslemeleri kabul. Bu nedenle, erkekler genelde ağırbaşlı hantal dokumayı "Bismarck" tercih ederler. Kadın cinsiyet zarif modeli zincirlerini tercih geleneksel olduğunu. Örneğin, "Singapur", "Nona" veya "Love" tekniği yanı sıra çok sayıda diğer modifikasyonlar yapılmış elinde bir altın zincir, kadının bir simge olarak kabul. evrensel ürün hakkında konuşursak, en yaygın seçenek demirlemek etmektir. Çocuklar sıkı örgü ile en uygun zincirleri bulunmaktadır. Örneğin, "Yılan" takı veya kabloları deri ve kauçuktan yapılmış.

Bir diğer önemli seçim kriteri - ürünün uzunluğu. sürece - Kadınlar en fazla 50 santimetre, bir erkek zinciri giyilmesi tavsiye. daha kolay gezinmek için yapmak için, biz bazılarına bir göz gözü ile tespit edilebilen büyüklüğü sunuyoruz. Bu nedenle, boynunda yer alan zincir, 40 santimetredir. 50 santimetre - dekorasyon alt kenarı üst düzey altı bölgesine gelirse. orta düzey yaka At - altta 60 cm - 70 cm.

Ancak, herhangi bir diğer kural olduğu gibi, bireysel istisnalar olabilir. takı satın alırken takı denemek emin olun. İki ürün uyumluluğu hakkında emin değilseniz, içlerinden birini bırakın. Bu vesileyle, hatta bir şey lezzetli Koko Shanel dendiği zaman. takı seçerken, bu son sırayla alınır çünkü kurtulmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.