MaliGayrimenkul

Mülkiyet haklarının konular. Özelleştirme ve özünde. Özelleştirme nesneler.

hakkın Denekler mülkiyet - bir gerçek veya tüzel kişiler, üç güçlere sahip kuruluşlar: bulundurma, kullanımı ve bertaraf edilmesine. Mülkiyet sahibinin fiziksel şeyi sahibi olduğunu ima eder. Kullanım hakkı sahibinin başvuru yoluyla ondan faydalanmak için yasal doğru olanı sahip olduğunu göstermektedir. Kullanımda, işler o tüketilen veya amortisman sürecine tabidir. Son otorite - mülk. O yani sağ, satmak kira için bir parti bağış veya olmaya şeylerin yasal kaderin tanımı diyor.

Özelleştirme bir destinasyon yönetim faaliyetleri olduğunu. Bu bakış açısından, bu etkinlik nesnelerin geçişi amaçlayan odaklanmış eylem ve birbiriyle doğanın kümesidir belediye mülkiyet özel mülkiyet devlet. Özelleştirme mevzuatı tarafından kurulan formda, en doğrudan biçimde, katılımı ile ülkemizin özel organları gerçekleştirilir. Nesne ve özelleştirme konular bu işlemin elemanlarıdır.

Bu nedenle, işlemin amacı, belediye ve devlet bir özelliktir. Özelleştirme alanında mevcut mevzuat nesneleri yukarıda dışındaki özelleştirme parçası olduğumuz soruya net bir cevap vermez unutulmamalıdır. Düzenleyici ve yasal hükümler onların operasyon için geçerli değildir özelliğinin bir liste ile sınırlıdır. Nesnelerin bu liste doğal kaynakları, rezervleri ve diğer nesneleri olduğu düşünülebilir Böylece, liste hangi hukuk doğrudan bir referans aracılığıyla görülebilir.

Yukarıdakilere dayanarak, özelleştirmenin ana nesneler belediye ve devlet özelliği olduğu belirtilmelidir. mülkiyet kavramının hukuk dile değildir. Böylece, sadece yasa koyucu atıfta ne mülk tahmin edebilirsiniz. Görünüşe göre, bu gibi gerçek özelliğini içerir mülkiyet hakları.

mülkiyet haklarının konular, özellikle özelleştirmede - RF konularda, eğitim, belediye seviyesinde, kuruluş ve bireylerin durumudur. özelleştirme sürecinin ana yönü ekonomik olarak devletin bu fonksiyonun uygulanması üzerine odaklanmıştır. Salahiyet sahip hukukuna göre mülkiyet haklarının konular özelleştirme sürecini yürütmek için. Onlar bizim federal hükümetin yürütme vardır. Bir süre önce faaliyet düşünülen yönü Devlet Mülkiyet Komitesi ve toprak komiteleri hedefe emanet edilmiştir.

özelleştirilmesi yolları devlet ve belediye mülk haline üniter kurumsal dönüşümü neden anonim şirket anonim tipi, açık artırmada mülk devlet uygulanması, özel amaçlar için açık artırma hisselerinin satışı, yarışmaya kamu mallarının uygulanması, devlete ait olan Rusya'nın dışında açık tipte anonim şirket, uygulanması. Ayrıca, halka arz ve JSC açıkken yetkili sermayeye katkı olarak mülkiyetin getirilmesi suretiyle kamu mallarının satışına unutulmamalıdır.

Ayrıca, menkul satışını unutulmamalıdır senedi şeklinde özelliğinin güven yönetiminin temelinde açık tipte anonim şirket. Bu unutulmamalıdır ki önem derecesine dayalı bir şekilde kanunda belirtilen yöntemlerden özelleştirilmesi. Genel bir kural olarak, yukarıda belirtilen işlem uygulanmaz eğer özelleştirme sonraki yönteme geçiş bırakılır ve kullanım imkanı yoktur. özelliği durumuna geçişte bu özellik haklarını konular gibi bir şey uygulanabilir, sobsvtennikam, izin verilen diğer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.