Sanat ve EğlenceLiteratür

AT Twardowski. "Vasily Terkin". Şair anlaşılmasındaki Kahraman

AT Twardowski. "Vasily Terkin". Büyük şairin bu yaratılış duymamıştır bir kişinin hemen hemen yok. eserler dayalı okulda O'nun çalışması, oyunların koymak ve film yapmak. Ayette kadar ünlü şiir nedir? Neden 70 yıl boyunca, o asla kahraman hayat yaşamak için, deneyim, okuyucuların kalbini rahatsız onları güldürmeye durur?

Anlamaya çalış.

Yani Tvardovsky "Vasily Terkin". analizi

Bu şiir - en önemlilerinden biri, savaş sırasında ve ondan sonra oluşturulan en önemli eserleri.

Hakkında kahramanlar ve kahramanlık birçok yazdı. kahramanlık veya öğretileri esas konu hakkında unutmak için sık sık ilahi. Bizim için ne asker yaptı - bir başarı. Onlar için - her zamanki hayatı. ... Zor ve tehlikeli, ama hayat. Onlar kendi vatan kurtarmak ustalığı görmedim, bunlar insanlık dışı koşullarda yaşıyor. Bunlar öldürülebilir gerçeğine biraz düşündüm verdi. Twardowski ilk onun "yaşam koşulları" Sovyet askerin kolektif ustalığı gösterdi.

yazar bir şiir yazmak fikri vardı ne zaman "Vasily Terkin" Twardowski savaşçı olarak sonradan şiirinde tasvir değil temsil etti. Sadece 1942 yılında şair bir savaşçı imajını kurdu:, hoppa, neşeli, komik bir gülümseme ile, herhangi bir zorluk karşılamak.

Güçlü iradeli özellikleri ve erkeksi rulman ile klasik kahraman gibi değildir. Ama, şakacı, o bölümdeki işçiyi temsil kahramanca bölüm "The Crossing" davrandığını "İki Asker."

Tam olarak gerçek kahramanlar Twardowski görüldüğü gibi. Basil Terkin - istisna değildir.

o alınmaz ayrı - Nazi askerlerine karşılaştırarak, Twardowski tekrar tekrar kahramanlık onun fikrini beyan olduğu kahramanlık vatan veya yoldaşlar kurtarmak için gösterişli bir arzu değildir. Kahramanlık - Bir savunma oyuncusu ve sert bir işçi, bir asker ve neşeli bir arkadaşı, bir savaşçı ve bir Joker ikisi de yeteneğidir. O anlar bunun arkasında - Rusya, doğduğu topraklar. Bu nedenle, o düşman nefret, böylece onların topraklarından onu tahrik eder, ama öyle inandığı vicdanına yapılması gereken çalışmaları.

Sadece bir savaşçı Twardowski yazdı. "Vasily Terkin" - büyük ve küçük vatan, gelecek için geçmişin ve rüyaların anıları bu argüman. Ama bu çok basit, huzurlu kişiyi, profesyonel bir orduya hayal ediyorum. Şaşmamak terkin bir uğultu bombus arısı ile karşılaştırır bölümlerden birinde bir uçağın vızıltı. Bu antitezi daha derin bir deneyim yurtlarını savunan Rus askerlerinin görüntüsü.

, Insanların iyi şeyi öldürme, zalimane, insanlık dışı kin besler: şairin ana kahramanı bile terkin ve Savaş vermedi. Ve daha korkunç koşullarda tasarruf edebildi asker, görüntü , insan onurunun , kalbi kaybetmemek için ve kalbi kaybetmemek için yeteneği Rusya için seviyorum.

Şiirin yararları hakkında konuşan biz Twardowski'nin tarafından sahip bir başka eşsiz niteliklere bahsetmeliyiz. "Vasily Terkin" Büyük bir iş olarak algılanmadığı bir aydınlık, şiirsel ve aynı zamanda ulusal dilde yazılmıştır. Bu - bir asker ile normal konuşma. Uzun bir sürü görmek, ama onların halk kökleri, insanlar için kendi doğallık ve aşk tutmak için mücadele etti.

O zaman bile, 1942 yılında, yazar terkin gibi insanlarla, savaşı kazanacağını şüphesi yoktur. Zaman yanılıyordu olmadığını göstermiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.