GüzellikSaç

Ütü ile saçlarınızı kıvrılmanızı söyleyeceğiz

Ne yazık ki, çok az kız doğası güzel kıvırcık saçlarıyla ödüllendirildi. Fakat tam olarak nasıl yapılacağını biliyorsanız, her şey düzeltilebilir. Örneğin, en popüler ve sıklıkla kullanılan yöntemlerden biri sürekli bir saç dalgasıdır. Bununla birlikte, görüntüyü kalıcı olarak değiştirmek istemiyorsanız , saçınızı ütüyle kıvrılmayı öğreneceğiniz bu makaleyi okumanızı öneririz.

Saç stili ve saç tipi

Saçınızı herhangi bir şekille demirle hızlı bir şekilde sarın. Saçınızı bir demir ile kıvrılmak istiyorsanız, öncelikle kıllarınızın türünü belirlemelisiniz, çünkü bu işlemin kolaylığını ve bukle sabitleme zamanını etkiler. Kendiniz için, bakımlı ve sağlıklı saçlardaki hakim, sürekli renk değişimi veya boyamadan bıkmış zayıf insanlardan ziyade bukleleri tutmak için oldukça farklı olacaktır. Aynı saçın yapısı ve kalınlığı için de geçerlidir. Her saç kesimi için belirli bir form ve formda ütü yapabilirsiniz. Örneğin, saçların uçlarını kıvrılabilir ya da dışarı çıkarabilir, düzensizlikleri gizleyebilir, saç hacmini verebilirsiniz.

Uzun saç kıvırma

Belki de uzun saçlı saç sahibi, saçınızı nasıl kıvrılabileceğinizi veya saçınızın uçlarını nasıl bulacağınızı bilmek isteyecektir. Önce saç köklerinde düzleştirmek gerekir ve uçları kıvrılmak için. Ek olarak, yaklaşık 10 cm'lik köklerden geri çekilebilir, demir tabakları arasında kük bir saç telini sıkıştırabilir, ipliği bükmeden, yavaşça bir tur yapın ve özenle yavaşça ip uçlarına "binmek" isteyebilirsiniz. Böylece mükemmel bir ışık dalgası efekti elde edebilirsiniz.

Bukleler hakkında

Muhteşem S-şekilli bir dalga elde etmek için, genişliği yaklaşık 2 cm olacak küçük bir demir alın ve iyice ısıtın. Gelecekteki buklelerin boyutu, kıvrılmakta olduğunuz ipliğin kalınlığına doğrudan orantılı olacaktır. Peki saçlarınızı ütü ile kıvırırsınız? Tel, köklerde demirle sıkıştırılmalı ve dikey olarak sabitlenmelidir. Cihazı sıkıca tutun, yarım daire şeklinde çevirin. Ütüü, kıvırcıkluğa ve saçın kendisine zarar verme riski nedeniyle, durmadan ütünün ucuna yavaşça itin.

Kıvırcık saç kesimi "Kare"

Bunu yapmak için, demirin kıvrımlı ipliğe göre dik açıyla tutun, içe veya dışa doğru çevirmek gerekir. Saç kesimi uzatılmışsa saçları uçlardan yaklaşık 3 cm kıvrılmalıdır. Coquettish dağınık curllerin etkisini yaratmak için, özel aletler uygulayın ve pürüzsüz saçların etkisi için, kuvvetli fiksasyon ile bir miktar köpük veya jel gerektirecektir.

Spiraller veya dalgalar?

Günümüzde saçları ütüyle kıvırmak için birçok farklı teknik var. Örneğin, farklı şekillerde yoğunluklu büküm makaraları oluşturabilirsiniz. Ütüyü yatay tutarken klasik kıvrımlar alırsınız ve ütüyü dik durursanız, size eğlenceli spiraller gelecektir.

Sonuç

Artık saçlarınızı ütüleyerek nasıl kıvracağınızı biliyorsunuz ve profesyonellerden yardım isteyemezsiniz ve evde sadece birkaç hareket yaparsınız ve kolay, eğlenceli ve özgün bir saç şekli hazır!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.