IlişkilerCinsellik

Ne çıkıyor? Coming out: değeri

cinsel devrim Erkekler ve kadınlar cinsel ortakların seçim özgürlüğü vermiştir. Bu aynı cinsiyetten çiftlerin yaratılmasına yol açtı. Aynı zamanda yaşam ve cinsel yönelimleri farklı insanların davranışlarının bazı yönleriyle ilgili yeni kavramlar vardır. Kural olarak, yabancı kökenli bu kelime ve Bildiğim kadarıyla "mavi" ve "pembe" teması dışında, vatandaşlara tamamen net değildir.

Örneğin, herkes dışarı geliyor biliyor. Nasıl "açılma" benzer kavramından farklıdır. Bu arada, bazı çevrelerde sık sık hatta yılın kendi tatil sahiptir ifadesini kullanılır. Önce Ama her şey.

Ne çıkıyor?

Bu kelime "dolaptan.", "Açıklama" demektir İngilizce dil ödünç ve çevrilmiştir Erkek veya kadın, açıkça ve en önemlisi, gönüllü olarak cinsel yönelim veya cinsiyet azınlıklara tutumlarını itiraf çıkan olarak anılacaktır bir eylemde. Kural olarak, tanım lezbiyen, gey ile ilgili olarak uygulanan, biseksüel ve transseksüel kişilerin açıkça cinsel tercihlerine veya vücut zihinsel koşulla eşleşmiyor itiraf (kişilerin grup olarak kısaltılan LGBT anılacaktır).

Outing - homoseksüel iradesine karşı, bu halka sıradışı kişisel hayatın gerçeğini görüntülenen da, ancak diğerleri şiddet şeklinde. Bu genellikle her ülkede homofobik olduğundan, ünü, kariyerini mahvetmek buna insanların tutumlarını değiştirmeye adamı uzlaşmaya yapılır. Hatta modern toplumda, bütün insanlar onun yatak odasına kapıyı açmak için istekli, ancak halkın kendileri dikkat çekmek ve heteroseksüel bireyler olmasına, ekstra popülerlik kazanmaya çıkan özellikle memnun olduklarını da var değil. Bu fenomen şov dünyasında çok yaygındır.

Tarihsel gerçeklerin Biraz

İlk kez temel fikir Cuming aşımı 1869 yılında düşünerek. Ben hak ve azınlıkların çıkarlarını Karl Genrih Ulrihs koruyan, bir Alman avukat ve gazeteci yaptı. O görünür olmasını istiyorsanız, yüksek sesle geliyor aşımı kendisini beyan gerekir görüşünde idi. Bu eylemin önemi, Almanlara göre büyük eşcinsel insanlar ve kullanma yetkisi üzerinde daha büyük bir etkiye sahip olabilir açıldı. kendisiyle ilgili gerçeği anlatmak korkmuyordu ilk kamu önemli kişi, Amerikalı şair Robert Duncan oldu. Çıkacak tamamladıktan, yakında o ordudan kesildi. Bundan sonra, bir dergide, o ülkede ve dünyada azınlığı ezilen söyledi.

20. yüzyılın ortalarında ise nedeniyle eşcinsel topluluğa okuyan yaptığı bir sürü iş adadı psikolog Evelyn Hooker, için "çıkan" kavramı, artık bilimsel terminoloji devam eden bir terimdir.

Önemi Cuming aşımı

Bir kişinin kendileriyle değil, aynı zamanda kamuoyu ile sadece uyum içinde yaşayan yalnızca hayatta Ahlaki memnuniyet oluşur. Bunu başarmak için, açıkça cinsel tercihlerini ifade etme cesaretini olması gerekir. Bir erkek ya da kadın gerçekten eşcinsel varsa, bunlar bu gerçeği kabul ve seçtiğiniz, sen gizlememeliyiz, kamuflaj heteroseksüel ilişkiler, toplumun uğruna kendi rızaları bile evlilikte eminiz. Bu kişinin ruhsal durumu üzerinde olumsuz etkiye sahiptir. Burada sadece çıkan yardımcı olabilir. suçun değeri durumu, ruh hali üzerinde olumlu bir etkiye sahip, uzun zamandır beklenen destek geliyor.

Bu kitlenin parçası anlayış böyledir. Fakat pratikte bu her zaman değil gerçekleşir. "Çıkıyor ne" nasıl ve ne zaman daha iyi yapmak için konuyla ilgili literatür çok şey var nedeni budur. Amerikan kuruluşu tarafından yazılan en iyi bilinen kılavuzun, biri "Ebeveynler, aile ve gey ve lezbiyenlerin arkadaşlar."

tanıma süreci

Cuming çıkışları - karmaşık bir çok-kademeli işlem. Psikologlar kademeli bir yakın arkadaşı veya aile üyesi ile en sıcak, güçlü, tercihen başlayarak tüm cinsel yönelimi açmayı tavsiye güvenen ilişkisi. Genellikle insan geleneksel olmayan bilgi tüm meslektaşları ve arkadaşları, ancak yakın akrabası farkında değilsiniz olur. Bazen bir yabancı onunkinden daha kolaydır söyle. Bazı araştırmalar, adanmış Cuming aşımı ve topluma insanın genel açıklık, daha az bir kişinin diğerlerinden gizler göstermiştir ki, daha az diye endişe sinir, yatmak zorundadır.

ebeveynlerin Tanıma

En zor olan kademelerden biri Cuming aşımı ebeveynlerinin önünde teşekkür olarak kabul edilir. Onlar anlayışı ile doğru bilgi almak mümkün değildir. Ebeveynler çocuklarının herkes gibi olmadığını öğrenmek için şok oldular. Onlar bir psikolog zaman ve yardıma ihtiyaç. Çoğu ebeveyn, evden dışarı atılmasına, görmezden, çocukları cezalandırmak olabilir onları vazgeçmek, bu gerçeği kabul etmeyebilir. Bazı biraz zaman bu hesap odaklanmak yoksa tüm bu çılgınlık, yaş, maliyet ve, hepsi kendiliğinden gider inanarak, cinsel konularda herhangi konuşmaları önlemek için çalışıyor.

Diğer aileler ciddi eşcinsellik bir hastalık düşünün onarıcı terapi yardımıyla çocuklarını değerlendirmeye başlayabilir. anne ve babaların Bütün bu eylemler sadece durumu kızıştırmak, çocuğun zihninde ciddi zarar vermektedirler.

2013 - yıl Cuming aşımı

Bütün bir çıkan, hem de arkadaş ve akrabaları sadece kamu tanıma izlemek değil, aynı zamanda olay yerinden önemli ünlü insanlar hatırlamak zaman 11 Ekim resmi tarih olarak kabul edilir. Her geçen yıl insanlar daha az ve halkın yargısına az korkuyorlar olduğunu gösterir, ve geleneksel olmayan seçim norm haline geliyor LGBT politikacılar, müzisyenler, sporcular ve aktörler, sayısı. 2013 yılında 365 bunu uzanan bir öğleden sonra itiraflar sınırlı olmadığını söylemek güvenlidir. Onların büyük sayıda imkansızlığı, tüm tanınmasını söyle, ama bu en çok beklenen ve yüksek sesle ilan var:

  1. Dzhodi Foster ona onun Altın Küre ödül töreninde çıkan yaptı.
  2. Birçok homofobinin olduğu gibi Amerikalı aktör Wentworth Miller, Rusya gelmeye ret mektubunda onun eşcinsellik açıkladı.
  3. İngiliz dalgıç Tom Daley onun itiraf ile bir video aldı ve internette koydu.
  4. Kanadalı aktör ve şarkıcı Victor Garber o eşcinsel olduğunu ve 14 yıldır bir erkekle ilişkisi olduğunu itiraf etti.
  5. Eğer herkese karşı dürüst olması gerektiğini karar verdi NBA basketbol oyuncusu Dzheyson Kollinz.
  6. Filipin şarkıcı Charris.
  7. Robbi Rodzhers eşcinsel olduğunu ve futboldan emekli olduğunu söyledi.
  8. İrlandalı aktör Endryu Skott, o homofobik yasa yaptıktan sonra Putin'in konuşmaları VV Rus dili eğitimi durdurdu.
  9. psikiyatri Dinesh yükseltinin Profesörü.
  10. Patenci Brian Boitano.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.