Gıda ve içecekYemek tarifleri

Eşsiz balık sabrefish: tatil için Lezzetli retseptik

Tatlı su nehirleri, rezervuarlar ve göllerde yaşayan sabrefish ticari balık. Ayrıca kendi doğal yaşam rezidanstır Denizi (Hazar, hemen her ortamda iddiasız ve uyarlanabilir balık - Aral, Baltık, Siyah) herhangi tuzluluk. Ladoga en kalabalık yarı yukarıgöçer balık okul, Onega gölleri.

Şu anda, balık bu tür sayısı önemli ölçüde azalmıştır ve bazı bölgelerde (Chelkar göl, içinde nehir Dinyeper, Seversky Donets) o yakalamak için yasaktır. Bu alanlarda, balık kanunla korunur. sazan ailesinden farklı biçimde Sabrefish. bir kılıç - Vücudu soğuk silah andıran düz ve ince uzundur. balık bir solucan hızlı ısırık sabrefish - süreç yakalamak çok kolaydır çünkü Anglers, onu avlamak için seviyorum. O çünkü besin değeri ve özel lezzet gurmeler tarafından sevilir.

Faydalı özellikleri

balık eti, yumuşak yumuşak, tatlı, hoş bir tat ve şaşırtıcı bir tadı vardır. tek dezavantajı - küçük kemikler sayıda varlığı. Bu küçük yanlış anlama rağmen organizma için çok faydalı balık sabrefish olarak gıdalarda kullanımı birçok. vitaminler, mikro ve makro elementlerin ona büyük içeriğinde:

- Çinko -, saç büyümesini geliştirir, merkezi sinir sisteminin durumu sorumludur;

- flüor - kemik ve dentin oluşumuna katılır;

- nikel - doğru oluşumu ve hücre büyümesini kolaylaştırır;

- molibden - büyüme ve metabolik süreçlerden sorumluyken, ürik asit verir.

Sabrefish bunun hipoalerjenik olduğu için, hatta küçük çocukları vermek izin verdi. Sabrefish - Balık (resim ekli), besin değeri bakımından eşsizdir. Onun eti proteinlerinin çok ve yağ küçük bir miktardır. Azak Denizi ve en şişman sabrefish hayatımızda: Bilgin Don Nehri, - Hazar Denizi'nde ve düşük yağ.

Nasıl kullanılır?

Eğer pişirin önce, bağırsakları, yüzgeçleri ve pul açık kaldırmalısınız. Balık sabrefish lezzetli edilen krema sosu, fırında veya ekmek kırıntıları kızartılmış. Çorba diğer türlerden et için kullanılan çok lezzetli, çorba olmadığından balıkların bu tür Wuhu haşlanmış değildir. Birçok bölge ve ülkede o vyalyat. Et kurutulmuş balık çok sulu, az yağlı, büyük bira olduğunu.

sarsıntılı sabrefish önce gutted ama ölçeklerin temizlenmiş değil. Sonra biraz kilo üstüne bastırın ve 15 saat marine bırakın, bitmiş tuzlu su içine konur. Herhangi bir sos ve sebze ile iyice Sabrefish. Lezzetli balık yemekleri fırında üretilen ve derin yağda kızartılmış. tat lezzet katmak için zencefil, limon suyu ve sarımsak ekleyin.

Katmanlı balık sabrefish: tarifi

Ürünler: kiloluk balık, havuç, patlıcan (2 adet)., 3 yumurta, jelatin, tuz tadı, dereotu, limon 20 g.

20 dakika patlıcan tuzlu suda balık kaynatın hafif prisalivaem ve her iki tarafta kızarmış ince çevrelerde halinde kesilir, temizlenmelidir. yumurtalı Havuç kaynatın.

Jelatin soğuk su dökün ve (su banyosu içinde) düşük ateşte erimiş.

Şeffaf yumurta - beyazlar ayrı sarısı ve ayrı ayrı ovalayın. Aynı şekilde biz havuç devam edin.

Haşlanmış balık (o olacak gibi) plakalar halinde kesilmiş kemik ve deri, ayrılabilir. Derin bir yuvarlak kase / çanak şekil ve form atın. Tekrar sarıları ve son kat sabrefish, sonra balık havuç - Birincisi, ovuşturdu proteinler sonraki katmanı ayrıca patlıcan yatıyordu. limon ve otlar dilimleri ile süsleyin, erimiş jelatin ile neredeyse bitmiş çanak doldurun. Biz yarım saat buzdolabında bekletin. Bu inanılmaz aspic çıkıyor. Yum - bulaşıkları tadın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.