Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Nasıl sistem PC ne kadar biraz anlarım?

Soru: "Ben PC'de yüklü kaç bit sistem biliyor musunuz nasıl" - Yeni bir donanım veya yazılım yüklediğinizde oluşur. İlk durumda, uygun sürücüyü seçmeniz gerekir. O sistem yazılımı olarak aynı bit derinliğe sahip olmalıdır. Eğer yoksa, yüklü donanım ve diğer eski bileşenleri sadece çalışmayabilir. İkinci durumda ise, durum tek fark bu kez mümkün değil de başarısızlıklar olacağını olmak benzerdir donanım, yazılım ve.

Ne etkisi?

Peki, nasıl şimdi PC'nizde kaç bit sistem biliyoruz? İlk olarak, ayar etkiler karar verin. Her şeyden önce, bu adreslenebilir RAM maksimum sayıdır. x32 sistemleri için bu değer biraz fazla 3,5 GB olabilir. PC kaynağı daha böyle hafıza Eğer bunun hiçbir anlamı olmayacaktır, çünkü sadece bunu görmek mümkün, ama olmayacak. Bazen yerine gösterim x32 x86 kısaltmasını kullanmıştır. Bu tamamen doğru değildir. Bu durumda, "x86" - CPU mimarisi türüdür. Bu son iki onun işlemcilerin ilk birinin karakterleri denir - Eğer x64 sistemi kullanıyorsanız, Buna karşılık 8086, bu durumda adreslenebilir bellek maksimum boyutu 192 GB artar. İkinci bir önemli unsur - döngü başına işlenir bilgi bit sayısı. Hatta bir önemli fark çıkıyor 64. - İkinci ise adı, 32 birinci durumda, anlaşılacağı gibi. 64 bit sistem 32 bit programı ile çalışabilir. Ama aksine kaçak yazılım çalışmayacaktır. Tüm bu nüanslar yükleme ve PC'nin çeşitli bileşenlerini yapılandırırken dikkate önemlidir.

yardım çalıştırırken

Şimdi dahili araçları kullanarak bir yazılım sisteminin kaç bit nasıl belirleneceği bakalım. Bunun için simgeyi "Bilgisayarım" gerekir. Ve konumu özel bir rol oynamaz. masaüstüne yerleştirilir operasyon etiketi, örneğini ele alalım. Biz doğrudan fare işaretçisi ve bunu sağ tıklayın, bir kez tıklayın. Açılan listede "Özellikler" i seçin. "Sistem Türü" Bize yazılım bileşeni üzerinde gerekli bilgileri gösterecektir. Bu işletim sistemi seviyesinde kaç bit sistemini nasıl belirleneceği cevabı. Bu yöntem "Microsoft" dan son işletim sistemi için idealdir.

özel yazılım

Şu anda PC'de yüklü kaç bit sistem biliyor musunuz nasıl sorusuna yanıt alın, bu küçük bir programı ücretsiz «CPU-Z» ile mümkündür. Bu yazılım İnternet'ten indirilen edilmelidir. Sonra programı yüklemek gerekir. o açılır pencerede «CPU» sekmeye gitmek için gereklidir. Burada, «Şartnamede» alanında ve bizim soruya bir cevap verilecektir. sonunda değerse «x86», bu 32-bit mimarisi var. Ama «x64» sistem döngüsü başına 64 bit işleyebilir anlamına gelir. Bu, kaç bit sistemi öğrenmesi nasıl en evrensel yoldur. Tüm En yaygın için harika
Bugüne kadar OS. Bu çözümün daha az CPU donanım özellikleri belirlenir olmasıdır. Bir vaka yoktur 64-bit işlemci 32 bit işletim sistemi çalıştıran. Sonra bir bozuk görüntü verecektir.

sonuçlar

Bu yazıda kaç bit sistemini nasıl kontrol edileceğini çeşitli yollar açıklanmıştır. Kapsamlı bir değerlendirme için bunların bir kombinasyonunu kullanılması önerilir. Bu bilgisayar kelime uzunluğunun tam bir resmini verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.