Bilgisayarlarİşletim sistemleri

BlueScreen, hatası. Nasıl BlueScreen hatayı düzeltmek için?

"Ölüm mavi ekran" olarak adlandırılan ortak insanlar aslında normal bir adı vardır - bu BlueScreen (hata). Bunu düzeltmek için nasıl şimdi herkes az ya da çok profesyonel sistem yöneticisine bilir, ancak kullanıcılar genellikle bilinmemektedir hakkında sahip.

Windows işletim sistemi kullanıyorsanız bu hata oldukça yaygındır. Aynı zamanda, birkaç kişi biz bilgisayarınız yaşıyor olabilirsiniz ne sorunlar ve onlar getirebilir anlamak bile aslında, böyle bir başarısızlığa yol açan bir hata, önceden belirlenebilir neler biliyorum. Aslında bu sadece bilginin belirli bir listesini unutmamak gerekir ki, büyük bir olay değil.

Bu neden oldu?

Tabii ki, başlangıçta, böyle bir durum yoktu hangi nedeniyle, nedenini belirlemek gerekir. Bunu anlamak için, işletim sisteminin mimarisinin basitleştirilmiş şeması dikkate almak gerekir.

Bir çekirdek modu ve kullanıcı - İşletim sistemi kodu iki temel modda çalışır. Böyle vb farklı tarayıcılarda, bloknot, ofis, işletim sisteminin kritik parametrelere herhangi erişimi olmayan kişiler olarak ikinci fonksiyon çeşitli uygulama araçları olarak. çekirdek modu zaten doğrudan işletim sistemi kod tarafından gerçekleştirilen ve iş de devam yüklü sürücüleri olduğunu.

işletim sistemi geliştiricileri işletim sistemi çalışamaz duruma gelirdi olduğu bir durum yoktu herhangi bir kullanıcı uygulamalarında hatalar meydana çünkü böyle bir ayrılık yokluğunda, sisteminizin yüksek güvenliği sağlamak için bu bölünmeyi kullanmaya karar verdik. Çok garip çok sürmedi ama arızalı kod tespit edilmesinin ardından, sistem kendini savunmak için başlar ve bu bluescreen (hata) için kullanır. Nasıl düzeltilir? sorunun nedenini ortadan kaldırın?

nedenini tespit

Profesyonel çevrelerde hemen bilgisayarı ve kullanıcı yapmak tek şey sona nedenle mavi ekran DUR-hata olarak adlandırılır - eldeki verilere haberdardır ve sadece PC'nizi yeniden başlatın. Hata hakkında tüm bilgileri okumak için zaman yoktu zaman standart ayarlarla uygun olarak, işletim sistemi kendisi bazen böyle durumlar meydana, belli bir süre sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir, dikkati çekiyor ve birim yeniden içine gider. sorunu ortadan kaldırmak için daha zor hale gelir, çünkü BlueScreen (hata) neden orada olduğunu bilmiyoruz, bu durum, oldukça zahmetli bir iştir. Nasıl bilmiyorum düzeltmek için?

Aniden ortaya eğer, nedeni budur ölüm mavi ekran, başlangıçta bilgisayarın özelliklerine gidin ve sonra bilgisayarın otomatik olarak yeniden başlatmayı kaldırmak için, "Gelişmiş" "Gelişmiş Ayarlar" ve "Ayarlar" altında yer almalıdır.

Bu neden oldu?

Yanlış kod çekirdek modu vardır BlueScreen (hata) olarak tespit edildi gerçeğine Yukarıda belirtildiği üzere. Nasıl düzeltilir, bunu ortaya çıkmıştır, bu yüzden de tanımladıktan sonra bulunabilir. Aynı aşağıdaki nedenlerle gerçekleşir:

 • bilgisayara bağlı cihazların çatışması.
 • yüklü sürücülerin çatışması.
 • Yanlış bir sürücü yüklendi.
 • ekipman OS ile uyumlu değildir.
 • Bilgisayarda cihazlar ısınmış.
 • BIOS yanlış yapılandırıldı.
 • sabit disk üzerinde çok az boş alan.
 • Bilgisayar virüs programıyla bulaşmıştır.
 • RAM ve işlemci overclocked.

Neden en sık mı?

Elbette nedenleri pek olabilir, ama vakaların büyük çoğunluğunda önemli bir hata Sürücülerle ilgili bir sorun olduğunda ne var sonucudur. Sıklıkla bu bir sonucu Microsoft Corporation tarafından toplanan istatistiki veriler doğrultusunda bir hata BlueScreen, Windows 7'de olduğu gibi yaklaşık 10 üzerinden 7 olgu kesin çünkü yüklü sürücülerin arıza meydana gelir ve ekran kartı için sürücüleri, ağ kartı dahil çeşitli araçlar ile ilgilidir, web kamerası, yazıcı ve diğer cihazlar.

Nasıl önlemek için?

Arıza böyle antivirusniki gibi çeşitli programlarla, kayıt yazılımı, sürücü olması durumunda Bluescreen (bir hata) görünen bir durum yeterince sık sanal sürücüler ve çok daha fazlası. O sitelerin size bilinmeyen onları indirmeyi deneyin geliştiriciye size kendini veren tek orijinal sürücüyü kullanmak değil tavsiye edilir, bu nedenle içindir.

Görünüşte basit kurallar, ancak bunların çoğu bu yüzden sonunda onların bilgisayar bluescreen görünür, uymayan. hata kodları çok farklı olabilir, bu yüzden sık sık hatta kendi kullanıcılarının bir sorun nedeni ne tür belirlemek mümkün değildir.

Ne yapmalı?

Eğer BlueScreen (hata 1049 veya diğer) bulduktan sonra, bunu varsa sürücünün adının dikkat etmek gerekir. Şimdi, "Sürücü" menüsüne gitmek için daha sonra bir cihaz veya yazılım ait olduğu programı bulmalıyız. Bu programı veya mavi ekranda yol açmıştır aygıt sürücüsünü belirlemek amacıyla yapılır. Sürücü yazılımı tarafı ise, bu durumda, oldukça basit sorunun kurtulmak için yeniden yükleyin.

Biz birine ait sürücü bahsedecek olursak Bilgisayardaki aygıtların, bu durumda bunu güncellemeniz gerekir. Oldukça sık, aynı zamanda bir önceki sürümüne geri alma BlueScreen (hata) tekrar görünür korkusuyla ücretsiz yapabilirsiniz olur. Nasıl zaten neyin sebep bağlı olarak kendinizi seçim çözebilirsiniz.

Kodu - dikkat ana nesne

Sonra, kesinlikle kodu ve oluşan hata adına dikkat edilmelidir. Sağ menüde ardından «BSoD kodu" ve adlandırılmış menüsüne gidin, bir hata kodu seçin. açılan yazıda bu hata ve nasıl hızlı kaldırılması için bir yöntem seçmek için gerekenleri anlamaktır öğrenebilirsiniz.

Gerçekten ile böcek ve daha kurtulmak istiyorsanız nedeniyle önceki tasarım, hem de bir "ölüm mavi ekran" gösteren çeşitli bilgiler farklıdır Windows 8, bir işletim sistemi olduğunu gerçeğine, mutlaka, tavsiye okumalı o oluşmaz.

yararlı bilgiler

Sonunda, bu bir mavi ekranda olmadığını bilmek gerekir birkaç noktayı dikkati çekiyor:

 • Bir çekirdek modu hata zamanında oluştuktan sonra mavi bir ekran görüntülenir.
 • Orijinal sürücüler ve resmi sitesinden indirilen kararlı programları kullanımı bu hatanın oluşma olasılığını en aza indirir.
 • Her durumda, onun kaybolmasından sonra sistem normal şekilde çalışmaya devam etse bile, bir mavi ekran olmadığı için bunların sebebini ortadan kaldırmak gerekir.

Bütün bu hatırlayınca, bu hatanın oluşma riskini en aza indirebilir ve bu durumda sorunu çözmek için ne bilecek.

Bugünün kullanıcılarının sık mavi ekran karşılaşmak, ancak bu bile onu ortadan kaldırmak için nasıl anlamıyorum ve neden o geldi. hatta aslında bir bilgisayar kelimenin tam anlamıyla "ölüyor" dir durumlarla eşitledi "ölüm mavi ekran" olarak adlandırılan, çünkü o korkunç bir şey düşünüldüğünde. Aslında öyle değil. Gördüğünüz gibi durum, sadece analiz ve ortadan kaldırdı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.