FormasyonDiller

İngilizce Şartlı

İstenilen veya konjonktürel olarak Şartlı (İngilizce), gerçekleri yansıtmamaktadır. Ayrıca uygulanması ile ilgili şüphe veya durumun ifade edebilen gereksinimi yardımıyla hangi gerçekliği içine çeşitli etkinlikler tercüme imkanı.

Kullanım ve bu tür oluşumu İngilizce formların sadece ana fiilin önüne "den" parçacık kullanır hangi Rusça, içinde daha karmaşıktır.

Genellikle bu dilek kipi ile karıştırılmamalıdır, ancak olgusunun anlamda farklıdır edilir. Koşullu (İngilizce Koşullu Mood olarak), gerekli koşulları yoktur, ya da belli bir durumda mümkün olmadığından, ortaya çıkmayan veya meydana gelmez eylemleri ifade etmek için kullanılır subjunctive, aksine, bu gerçek dışı olduğunu. Dilek kipi gerçekleşmemiş durumları temsil eder ve bir dilek ya da üzüntü duymakta.

geçmiş ve şimdiki: Geçici koşullu ruh halinin iki biçimi vardır.

Koşullu Mevcut Şartlı   Mevcut oluşmuş kullanarak yardımcı formları / ana fiil mastar ve "to" olmadan gerektiğini olacaktır. Diğer bir deyişle, şekil Geleceğe in-the-Geçmiş eğim ile aynıdır.

Örnek: Biz istiyorsunuz   çalışması. - Biz birlikte çalıştık. Bu durumda, fiilin ifade ettiği etkinin gerçek zamanlı olarak ya da gelecekte ortaya çıkabilir. Örnek: Ama kötü hava için biz açık havada çalışacak. - Kötü hava için, biz sokakta çalışıyor olması halinde değil.

Şartlı prosheshego zaman Şartlı Geçmiş geçmişte gerçekleşebilir fakat bu koşulların olmaması tutulmadığını belirli koşullar altında bir eylem ifade eder. Oluşturduğu   sahip olmalıdır ve olurdu, ve üçüncü şeklinde (aynı Mükemmel Gelecek-in-the-Geçmiş) içindeki ana fiil.

örnek:   O satın almış olurdu   Bir elbise ama mağaza kapatıldı. - dükkan kapalı değildi eğer O bir elbise aldım ediyorum

Kural olarak, koşullu ruh hali kompleksi kullanılır , koşullu cümle nadiren basit bulundu. alt bileşik cümle bir durumdur, ve ana olarak - bir sonucu (sonuç) olarak ifade edilmiştir. Bu parçaların ikisi de şimdiki zamana ve geçmişe veya geleceğe anlamlara gelebilir. Çoğu zaman bir parçası karmaşık bir cümle Birliği iletişim   eğer   (If) '. fıkra şefin önünde duran yalnızca virgül tekliflerin tarafından ayrılmış.

Koşullu cümle üç tipi vardır. Onlar olasılık açıklanan gerçeklerin farklı derecelerde ifade etmektedir. Seçimi tekliflerin türünü konuşan oranı ile belirlenir tehlikede budur.

tip   ben   - olaylar   gerçek

Gerçek olaylardan bahsediyoruz bu öneriler, koşullu ruh kullanılmazsa, oldukça başarılı bir göstergesidir yerine geçer.

Örnek: Ben daha fazla para varsa, ben will   Pahalı bir araba ile. - Daha çok paraya varsa ben pahalı bir araba alacağım.

Dilbilgisi açısından ana fıkrada geleceğe Basit sırasında kullanılır - Basit Gelecek, ancak ast - Geniş - Simple Present.

Ayrıca düşük olasılık olayları ifade edebilir birinci tip, oluşma gerçeklik önceki durumuna göre çok daha düşüktür.

Örnek: Ben gerektiği takdirde   fazla para var, yaparım   alım   Bir araba. - Daha çok param olsaydı, ben bir araba satın alırdım. (Şu an için para araba almaya yeterli olmadığı anlaşılmaktadır, ancak kaydedip istenen yayınlanabilir).

Ana fıkra bir ast içinde, Basit Gelecek kullanılan - should + mastar.

tip   II   - olası, neredeyse gerçek olaylar

konuşmacı bildirildiği gibi gerçek bir olay olarak, görüyoruz, fakat sadece o belirli koşullar altında olabilir varsayar etmez.

Örnek: O param olsaydı, o olur   alım   Bir araba. - aniden para oldukça toplamı göründü, o bir araba satın alırdım. (Orada satın almak için para, ama rastgele mirasın kafasına düşerse bir araba alabilirdik.)

Geçmiş zaman - ana bölümü + ast içinde mastar olur kullanılmaktadır.

tip   III   - Tamamen, tamamen gerçek dışı olaylar

hiçbir şey değiştirilemez hangi eskiye oranla ifade dilek (genellikle talihsiz).

Örnek: o para olsaydı, o olur   var   alım   2 yıl önce trafik. - o da param olsaydı, o iki yıl önce bir araba alırdım. (Para yok çünkü Ama, almayın).

Ana deyimi kullanılmışsa olur + alt mükemmel mastar - Past Perfect sürede fiiller (İngilizce) olan formlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.