Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl morina kulağını hazırlanır?

morina Kulak farklı şekillerde hazırlanabilir. Bugün dikkatinizi Eğer hızlı, doyurucu ve kokulu yemek oluşturmak için kullanabileceğiniz basit ve kolay bir yol sunar. Ilk yemek, et çorbası gibi yüksek kalori içeriği yok unutulmamalıdır. dikkatle ağırlıklarını izlerken olanların arasında çok popüler olmasının nedeni budur.

Delicious ve lezzetli çorba cod: tarifi adım pişirme adım

Bu yemeğin oluşturmak için aşağıdaki ürünleri satın almak gerekir:

  • Sıradan bir su - 1.3-1.5 L;
  • Taze balık (çorba kuyruk kısmı almak en iyisidir) - 500 g;
  • soğan beyaz tatlı - 2 başları;
  • Patates - 4 adet,.
  • Büyük Havuç - 1 adet;.
  • yağlı krem - 40 mi;
  • zeytin yağı ya da rafine edilmiş ayçiçeği - (pişirme) 6-7 büyük kaşık;
  • dereotu, maydanoz - orta kiriş;
  • yeşil oklar soğan - 3 sapları;
  • İnce deniz tuzu, defne yaprağı, yenibahar tozu - kişisel tercihleriyle ilgili bir tabak ekledi.

hazırlama balık

Balık mümkün olduğunca taze olup olmadığını morina Kulak sadece durumda lezzetli ve kokulu olsun. Genellikle baş veya bu çorbanın hazırlanması için kuyruk kullanın. Biz ikinci seçeneği kullanmaya karar verdi. Böylece, balık kuyruğu iyice yıkayın ve sonra sert yüzgeç kesme ve kenarda bir süre terk etmek gereklidir.

sebze

morina, hem de başka herhangi bir çorba Kulak, balık ürünü, aynı zamanda sebze çeşitli sadece kullanımını içerir. Ancak, bunların doğrudan ısıl işlemden geçmeden önce, bileşenler iyice verileri hazırlamak için gerekli. Bunu yapmak için, havuç, patates ve soğan kabuğu. Ayrıca, son iki bileşen küpler halinde doğrayın gerekir. Havuç gelince, o rendeleyin arzu edilir. Ayrıca soğukta durulayın önerilir su, dereotu, maydanoz ve pırasa ve sonra bıçakla doğranmış.

Süreç sautéing sebzeler

kulağa morina maksimum lezzetli ve güzel kokulu, havuç ve soğan sadece et suyu eklemek tavsiye edilir döndü ve zeytinyağı veya ayçiçeği içinde önceden kızartılmış. Bunu yapmak için, bitkisel yağ tavada gereklidir dökün ve sonra ısınmak ve daha önce işlenmiş sebze dökün. Pişirme yeter ki altın haline gelene kadar olmalıdır. maddeler ayrıca yenibahar lezzet ve tavsiye edilen burada deniz tuzu.

tüm branşlardaki ısıl işlem

Oldukça kolay ve hızlı bu yemeğin hazırlanması. Bunu yapmak için, büyük bir pot almak sıradan içme suyu (2/3) ile doldurun ve sonra kaynatın ve işlenmiş balık (gerekli tuz ve biber) kuyruğu koymak gerekir. Cook morina kısık ateşte 23-27 dakika için önerilir. Balık bu süre sonuna kadar tam olarak hazır olması gerekiyor. Dikkatlice çökmüş olmamasının sağlanması amacıyla et suyu çıkarılması gerekir. Ayrıca, kuyruk, serin kemikleri ve deriyi, sonra orta parçaları üzerinde ellerini kesmek için gereklidir.

Balık hazır hale geldiğinde suyu patates koymak ve yaklaşık 12-16 dakika pişirin gerekiyor. Bu süreden sonra tava, rendelenmiş balık, ağır krema ve kızaran sebzeler tüm doğranmış yeşillik ilave edilmelidir. Sonra, kaynayan et suyu bekleyin ve ocaktan yemekler kaldırmak gerekir.

Nasıl düzgün masaya tabak takdim etmek?

Kulak morina sıcak veya ılık içinde porsiyon çorba plakalarda masada görev yaptı. Bu yemeğin yanında da krem ya da mayonez gibi buğday veya çavdar ekmeği sunmaya önerilir.

yararlı bilgiler

tarifi balık çorbası Pişirme, bunu üzerine morina değil, aynı zamanda bu tür somon, alabalık, kıç, pollock, mezgit gibi türler ve sadece kullanabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.