BilgisayarlarYazılım

Nasıl klavye ile metin seçmek için? klavyede metin seçiminde kullanılan yöntemler ve parçaları

Bazen sadece bir klavye kullanarak hesaplar düzenleyicilerinden herhangi metinle bu iş olmuyor. Kırık fareyi varsayalım ve hemen orada mağazaya yürüyüş için zaman bir belgeyi yeniden gerekir. Ayrıca, klavyenin kullanımı ile herhangi bir işlem gerçekleştirmek için otelin durumlarda çok daha hızlı olabilir. Hiçbir onlara sözde sıcak tuşlarının işlevini ekleyerek birçok programların üreticileri merak ediyorum. Bu makale klavye ile metin, hem de fare kullanmadan bilgisayarda çalışırken genel yollarını nasıl seçileceği bakacağız.

dizüstü klavye kullanarak testini seçin

Eğer bir dizüstü veya netbook gelen çalışıyorsanız Bu durumda, aşağıdaki şekillerde anahtarlar aracılığıyla metni seçin:

  1. imlecin başında yer almalıdır fragman seçilmelidir. Bu Dokunmatik parmağını çalıştırarak yapılır. Ardından Shift tuşunu basılı tutun ve parçasının sonuna imleci gerekir.
  2. Ayrıca, metnin başında imleci koydu Dokunmatik sol düğmesini basılı tutun ve fragmanın sonuna kadar yol açabilir.

Nasıl PC'de çalışan klavye ile metin seçmek için

Bilgisayarınızda çalışıyorsanız, bir fare kullanmadan metni seçin ve hiçbir sorun yoktur. Bunu yapmak için, okları kullanarak, çerçevenin başlangıcına imleci. Sonraki biz Shift tuşuna basın. hepsi aynı oku kullanarak, metni seçin tutun. Bu durumda, "doğru" ya da "sol" seçim alanı basarak ilgili yönde bir karakter hareket "aşağı" veya "yukarı" basarken edilir - hatta. Önünde imleci ve Ctrl + "sağa" + Ok Shift bir arada kullanması gereken tek bir kelime seçin.

paragrafları nasıl ayrılır

imlecin üstünden bir paragraf vurgulamak için "yukarı" ok Ctrl + Shif + 'nın bir kombinasyonunu uygulamak. Bundan sonra, ortada bir yerde onun ucunda olursa olsun imlecin bulunduğu yerden bağımsız olarak başlamadan önce paragrafı seçin veya. Eğer tuş kombinasyonu Ctrl + Shift + "aşağı" ok gerek sonuna bir paragraf vurgulayın.

Nasıl bir kerede sayfası ve tüm metni ayırmaya

Tüm sayfayı bir kerede vurgulamak için, imlecin bunun altındaki ise, bu durumda Shift + PgUp bir arada kullanmak gerekir. sayfanın üst kısmında yer alır ise, Shift + PgDown bir arada kullanmalıdır.

Şimdi bakalım tüm metni seçmek için nasıl hemen klavyedeki. çok basit olun. Ctrl + A tuşuna Should Ayrıca, align kaldırılabilir baskılı tüm kopyalamak panoya veya başka bir benzer eylemler yapmak. fare kullanmadan bunu nasıl aşağıdakileri göz önünde bulundurun.

Ctrl + Shift + Home tuşlarına basarak belgenin başına metni vurgulamak için imlecin üzerinde bulunduğu ile. Sonuna kadar - Ctrl + + End Shift.

Nasıl kopyalamak için seçim

klavye ile seçim nasıl şimdi biliyorsun. Çok basit hale gelir. Fragmanlar tipik olarak bunları ortadan kaldırmak veya metninin bir başka bölümünde geçmek için, ya izole edilmiştir. Ctrl + C - İlk durumda, sadece fragman kopyalamak için Del tuşuna basın istenen konuma içine takmak için (önemli değil, ya da diğer aynı editörü), Ctrl + V bir kombinasyonunu uygulamak Ctrl tarafından olabilir metnin bir parça kes + X.

Nasıl bir fare olmadan menü editörü gezinmek için

Bu yüzden fare bozuk olması halinde klavye ile seçim nasıl seninle anladım. Ama menü editörü ile bu durumda ne işe? bir dizüstü bilgisayar ile çok basit. Bu durumda, aynı kullanışlı Dokunmatik Yüzey olacak. Bir bilgisayarda belirli kullanmak için gerekli olduğunu klavye kısayolları. Ne tam olarak tanınmış programı "Kelime" örneğini düşünün.

"Kelime" çalıştırın ve monitör penceresinin konumunu değiştirmek için nasıl

Metin seçme - yalnızca klavye kullanarak yapılabilir tek bir görev değildir. basitçe etiket oklar arasında hareket ettirerek masaüstünden Editor başlatın. Aynı "Başlat" menüsünden programı açılması için geçerlidir. Bu klavyede bir bayrak ile ikonuna tıkladıktan sonra görüntülenir. menüsünü açın ve Ctrl + Esc kullanarak.

editör penceresini minimize etmek için, "yukarı" veya "aşağı" seçeneğini popup menüsünde tuş kombinasyonu Alt + boşluk ve okları baskı yapması gerektiğini "Gizle". Programı taşımak için çizgi "Move" seçeneğini tıklayın. Bundan sonra, oklar ekrandaki herhangi bir yere editör penceresini taşıyabilirsiniz. Alt tuşuna kombinasyonları + boşluk menüsünü bastıktan sonra yakın vurgulamak amacıyla, sadece Esc tuşuna basın.

Nasıl bir dosyayı açmak veya yeni bir belge oluşturmak için

genellikle "Word" editörü ile çalışır olanlar, o metin veya tamamının veya bir kısmının tahsis sadece bilmek faydalı olacaktır onun tamamen herhangi bir dosyayı açmak veya yeni bir belge oluşturmak için fareyi kullanarak değil, aynı zamanda nasıl olmadan. İlk durumda Ctrl + O seviyesinde bir kombinasyonunu uygulamak gereklidir Bu istenilen dosyayı bulmak mümkün olacaktır hangi aracı açılacaktır. Sekme tuşunu kullanarak bir iletkenden geçen taşımak için Ve okları (burada yer alan dosyalara klasörleri bir daire içinde hareket, düğme "Aç", düğme vb. D. "İptal"). Yeni bir doküman oluşturmak için, tuş kombinasyonunu Ctrl + N baskı yapması gerektiğini

Bir fare kullanmadan metnin görünümünü değiştirmek için nasıl

Bazen klavyede metni seçmek için nasıl soru nedeniyle o cesur hale altı çizili ve benzeri .. Bu durumda, ayrıca klavye kısayollarını kullanabilirsiniz gerekiyor gerçeğine kişilerde ortaya çıkar. Ctrl + I italik seçimini değiştirir. Tuşlar Ctrl + B, metin kalın yapabilir ve Ctrl + U kullanarak, bunu vurgulamaktadır.

Diğer bazı popüler kısayol tuşları, tabloya bakın.

Ctrl +]

yazı artırılması

Ctrl + R

Sağa Hizala

Ctrl + [

Yazıtipi

Ctrl + işareti "eşit"

endeks içine Çeviriler (alt)

Ctrl + L

sayfanın sol kenarından bir fragmanının Hizalama

Ctrl + Shift + "artı" işareti

endeks içine Çeviriler (üstte)

Ctrl + E

ortalamak için Metin hizalama

Ctrl + j

haklı çıkarmak

Ctrl + Z

Son işlemi geri

seçimi, Ctrl + Space biçimlendirmeyi kaldırmak için.

biçimlendirme kopyalamak için nasıl

"Word" programı, klavyesini kullanarak, başka şeylerin yanı sıra, biçimlendirmeyi kopyalamak için kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, gerekli kayıt ve Ctrl + Shift + C ile bir parça seçmek biçimlendirmeyi uygulamak için arazi tahsis ve Ctrl + Shift + V birleştirmek için değiştirilmesi gerekir

Bir fare olmadan metin üzerinde Navigasyon

Belgenin başlangıcına gitmek için olursa olsun, hangi boyutta, Ctrl + Home bir kombinasyonunu kullanır. Ctrl + End bir arada kullanarak olabilir basılı metin sonuna hareket ettirin. yatay ya da dikey yönde satırları arasında hareket ettirmek için kullanılan oklar.

Nasıl fare kullanmadan çalışma gezinmek için

Tablonun satırına sonraki hücreye taşımak için, size Tab tıklamanız gerekmektedir. önceki hücreye taşı kombinasyonu Shift + Tab kullanarak mümkündür. İsteğe bağlı olarak sıcak tuşlarının kullanımı ile, hızlı erişebilir ve son (Alt + End) ve ilk hücre (Alt + Home). Alt + Page Down - Sonunda, Alt + Page Up bir kombinasyonu kullanılarak devredilen ilk hücreye sütunda. bitişik üst ve alt çizgiler mevcut okları ile devam edebilir. Alt + Shift + kombinasyon "aşağı" ok veya aynı tuşları ve "Yukarı" ok uygulayarak, aşağı mümkün olduğunca yukarı çizgi ile birlikte metni taşıyın ya.

Dikey Blok Metin: izolasyon

klavyeyi "Word" metin kullanma Seçim da mümkündür ve dik bir pozisyonda. Ctrl + Shift + F8 tuşuna bir şekilde bunu gerçekleştirmek için, bu durumda blok ok sınırlar. Şimdi seçiminde mektuplar, italik olarak bunları vurgulamak altı çizili ve böyle devam eder. D. Ayrıca renk blokları vurgulamak veya harf kendileri rengini değiştirebilir, kalın yapılabilir. Ancak, metnin bu kısmı çalışmaz kopyalayın.

Yazılan metni kaydetmek ve programdan çıkmanız nasıl

bilgisayara, Ctrl + S. üzerinde yazılı belgeyi tutmak için Bir dosyayı yazdırmak için, Ctrl + P bir arada kullanmak gerekir iletişim kutusunun vurgulamak içinde hareket edebilir Sekme tuşunu ve okları kullanabilirsiniz. Bir belgeyi kapatmak için, Ctrl + W. basın Mümkün ve kullanan kombinasyonlar Ctrl + F4 gibi kelime çalışmaları durdurun.

Böylece, yatay veya dikey, klavyeyi kullanarak kendi bireysel parçaların tamamen tüm metnini tahsis anlamaya edeceğiz. Gördüğünüz gibi, bu oldukça zorlaştırır. Eğer fareyi yıkmak Yani, artık zorlanmadan bir belgeyi yeniden başladı yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.