BilgisayarlarYazılım

Joomla veya Wordpress? Hangisi daha iyi: Joomla veya Wordpress?

Bugün, hiç kimse neredeyse her saniye aktif İnternet kullanıcısı, kendi web sitesinin sahibi olan gerçeği ile şaşırır. Bu durum büyük ölçüde şimdi HTML işaretleme aşina olmaya gerek olduğunu ve bir programcı tamamen isteğe olmaya gerçeği ile oluşturulur.

Bu nasıl mümkün olur? Şimdi daha yaygın CMS olarak bilinen tüm içerik yönetim sistemleri, sorumludur - Çok basit. En ünlü Joomla ve WordPress vardır. Onlar sadeliği nedeniyle popülerlik kazandı ve en deneyimsiz kullanıcılar odaklanmak var. Onları bile çok karmaşık siteleri yerine sadece yazarın sayfa olabilir kullanarak oluşturun.

CMS nedir?

Bu terim deşifre ederse, İngilizce sürümünde, bu çıkıyor İçerik Yöneticisi Sistemi. Rus çevrildi, sitedeki içeriği yönetmek için özel bir sistemi ifade etmektedir. CMS daha sık "Site motoru." Olarak adlandırılan

Bu terim webmaster hosting ayarlayan özel bir program anlamına gelir ki oldukça basit konuşan. Bu sistem ve kullanıcıları barındırma web sitesi sahibinin (yönetici) arasındaki böyle bir "tabaka" dir.

Böyle bir sistemin önemli bir bileşeni bir veri tabanıdır. Bu nedir? Eğer kavramların açıklanması girmeyeceğim yoksa, herhangi bir genişletilmiş tablo pek çağrılabilir değildir.

Bir "tablosunun" hücreler uygun alanlara her yayının adı içeriği, yorum ve diğer önemli bilgileri girdikten yazılır. Web arayüzünü kullanarak, site sahibi değişiklikler yapabilirsiniz veritabanı yapısı. Bir kullanıcının tarayıcısı belirli bir sayfa açtığında, içerik yönetim programı basitçe veritabanından gerekli bilgileri ayıklar ve sonra zaten önceden hazırlanmış şablonlar teslim eder.

Yani sitenin tüm sayfaları çizilmiş. Böyle bir sistemin en büyük avantajı, herhangi bir zamanda tamamen etkilenmeyecektir herhangi bir şekilde bu eylemlerin kendi dolgu ile, portalının tasarımını değiştirmeye olması. Yeni bilgiler sosyal ağdaki yaptığı sayfayla çalışan başka bir şey zordur yapmak için.

un seçim

«Joomla veya WordPress: Birçok önemli ve sancılı sorunudur? Ne motoru daha iyi ve daha güvenilir? "Biz bu makalede ayrıntılı bir cevap vermek çalışacağız.

Hemen kesin cevap almak konusunda uyardı. Her iki sistem de kendi tarzlarında iyi, ama biz sadece ayrıntılı olarak avantaj ve her motorun dezavantajları en açıklar çünkü.

Bir şekilde belirlemek için motorların her birinin kullanımının en az tercih edilen bir yer biliyorum gereklidir. Basitçe bunu ana sayfa için daha uygun olduğu konusunda açık olacak şu anda olmalıdır koymak ve tercihen bir küçük sosyal ağ oluşturmak için kullanılmalıdır.

Joomla veya WordPress beri? Biz daha anlamaya başlarsınız!

Joomla hakkında Biraz

Ne için bu motor kullanılabilir? It Joomla sosyal ağların kendi projesi için mükemmel yanı gelişimi için gibidir kurumsal bir sitenin girişimin "vasat." Yüksek kaliteli bilgi ve eğlence portalı gerek? Değil bir sorun, bu motor bu görevin üstesinden olacaktır. Bu arada, son times online-sinemalarda kadar popüler Joomla tarafından oluşturulan.

Eğer fotoğraf ve video sürü gerçekten büyük bir site istiyorsanız Genelde, daha sonra Joomla genellikle sadece en iyi seçim olacaktır. Buna ek olarak, tanınmış tasarımcıların Joomla-şablonları WordPress için benzer eserler kadar pahalı değildir.

genişletilebilirlik işlevselliği ile ilgili olarak, ve bu konuda onun rakip daha bu motor daha iyidir. Orada widget binlerce, ve Joomla modülleri kurulumu için herhangi bir programlama bilgisine gerek yoktur. Biz WordPress hakkında konuşmak, o zaman PHP gelişiminde eğitim almak zorunda sitenin işlevselliğini genişletmek için.

Farklı sayfa öğeleri Handling - "Joomla", aynı zamanda güçlü bir tarafı. Bu durumda aynı amaçla WordPress ödenen şablonlar satın almak zorunda iken, yönetici, neredeyse tüm içeriği düzenleyebilir ve aksi bir anlaşma içinde çok zor olacak hatta, Rus varyantını seçin.

Çoğu içerik sıcaklık Joomla-menü hakkında konuşuyor. İşte bu açıdan, bu CMS kadar onun rakibi geride edilir. farklı kategoride bir demet ve yeni oluşturmak ve mevcut olanları düzenleyebilirsiniz. WordPress durumunda o kadar kolay değil. Orada sadece "Kategoriler" dir ve oldukça işlevsel aslında sınırlı daha "Sayfalar".

SEO

Eğer web sitesinde (ve kim istemez!) bir kar elde etmek istiyorsanız, o zaman bu anı özel dikkat gerekir. "Joomla" - ince motor, ancak arama motoru optimizasyonu açısından kendi yetenekleri daha kısıtlandığını.

WordPress en iyi sonuçları hakkında SERPs ve Yandex tutmak mümkün olacak gelecekte Web siteleri oluşturmak için tam anlamıyla idealdir. Tabii ki, bu içerik ve gerekli anahtar kelimelerin eklenmesi ile uzun ve sıkı çalışma ihtiyacını ortadan kaldırmamaktadır.

ana dezavantajları "Joomla!"

Tabii ki, balla bu kapasite, bazı dezavantajları vardır. Şimdi bunlarla ilgili biraz daha ayrıntı konuşalım.

Her şeyden önce, bir şablon cihazının kendisi gibi tüm kullanıcılar. Özellikle, siteyle rahat çalışması için kaldırmak istediğiniz öğeleri büyük numarası vardır.

Tabii ki, bütün elle yapmak zorunda. Önemli! Düzgün Bunu yapmak için, aksi takdirde bu yığma sadece gerçekçi anlamak böylece, oldukça iyi HTML bilmek gerekir. Ve bu durumda, düzenlemek çok zaman gerekir. Aslında, Joomla-şablonlar uzak sezgisel gelmektedir, bu nedenle çok çalışmak gerekecek.

Hız - bu bizim problemimiz!

İkincisi, yükleme siteleri hızı "Jumla" uzay değil. Çok dört saniyede yüklendi, hızlı sunucusunda bulunan, portal aşırı değil olur! Sadece bir kabus. süresi iki saniyeye yarıya azalır, bunun üzerine biz, yarım şablon kürek var. Ve hatta o - uzak normalde site tam bir saniyeden az yüklenmesi gerektiğinden ideal olmaktan.

Pek çok bakımdan dolayı "Jumla" kullanıcı bodur kullanım GPRS veya EDGE kanallı yükleme sitesi tarafından sağlanan ve gerçekçi olmayan bir girişim haline sürece, kaynak indeksleme hızı üzerinde son derece olumsuz etkileri olduğunu FTP sunucusuna, klasörlerin çok sayıda oluşturur gerçeğine bu olumsuz özelliği.

trafik Biraz ...

WordPress tamamen yoksun süre olarak bu dezavantaj. Bunun için Hosting, çok ucuza satın alabilirsiniz. Motor hala tarayıcıda sayfaların kabul edilebilir indirme hızı sağlayacaktır: Bu onun yüksek performanslı olmayabilir gerçeği kaynaklanmaktadır.

Son olarak, motor gerçekten yüksek site trafiği de tutulabilir. Elbette sıradan ana sayfasına organizasyonu ile herhangi bir sorun olması olası değildir, ancak "gelecek" dikkate değer.

Eğer anlaşmazlık «Joomla veya Wordpress» biz motorun yalnızca ikinci tarafını almış olduğunu düşünüyorsanız, o kadar değil. "Joomla" - birçok durumda mükemmel bir seçenektir, ama hatırlamanız gereken ve zayıflıkları bazılarıdır.

WordPress hakkında Biraz ...

En az bir yan web sitelerinin oluşturulması ile ilgilidir herkese bilinen bu motor. , Bloglar ve kişisel siteler oluşturmak için ideal olarak, yaygınlık gerçek bir "patlama" yaşanıyor son yıllarda bu WordPress unutmayın.

Ancak, onun kullanımıyla ilgili bu örneklerde bile tükenmiş değil. İnternette, "Press" konulu web siteleri ve hepsi milyonlarca blog vardır. bu motor için iyi bir rol olmasa da Hatta online-sinema salonları bulabilirsiniz. Son zamanlarda, arama motorlarının TOP bulunan birçoğu ticari sitelerde, hatta bir grup var.

Genelde, varyantlar, ama WordPress şablonlar bir sürü genellikle kişisel bloglar oluşturmak için kullanılır. Bu arada, motorun bu kullanım en optimal olarak kabul edilir. Biz ayrıca böyle bir tavsiye nedenini anlatmaya çalışacağım.

bazı eksileri

Biz WordPress eksileri ile başlar "bilgi alma" olduğunu Şaşırdın mı? Sadece çok değil, ama en iyisidir çünkü ilk o bunları tartışmak.

Büyük bir eksi motor zayıf korumadır. Ve bu boş sözler değildir: o defalarca gözlemlenmiştir o WordPress kullanımı CMS rolünde, sadece o siteleri kırarak yüksek bir yüzdesi. Genel olarak, bu durumda onun portal korunması kendi şaşkın olurdu ve bu konuda tasarruf, biz tavsiye etmem.

Diğer olumsuz özellikleri

WordPress artık olumsuz yönler var mı? Yükleme ve sistem basit yapılandırılması, sitenin yapısına temel değişiklik yapma olanakları hakkında söylenemez.

Dikkatle "Joomla!" avantajları hakkında söylenen yazıda, bir kısmını okursanız, Muhtemelen, rakibinin eksilerini tahmin edebilecektir. Birincisi, WordPress çok daha sitenin derin özelleştirme açısından karmaşıktır. Bir şey daha karmaşık standart işlemleri yapmak için, PHP deneyimi ve bir çok bilgi gerekiyor. Zor durumlarda, bir şey elde etmek olası değildir kendin gibi uzmanlara danışmak gerekiyor.

Ancak, bu tür daha fazla eksileri fark edilmemiştir. Şimdi bu motorun olumlu özelliklerinin gündeme istiyorum. Bunlar negatif daha çok daha fazladır.

Güçlü Yönler WordPress

WordPress şablonlar neredeyse okul çocuğu düzenlenebilir gerçeği ile başlayalım. sezgisel gerekli değildir ile meşgul olması uzun süre tüm bunların cihazı. Her durumda, ortalama bir kullanıcı on dakika maksimum bununla başa çıkmak için.

WordPress kendisi tema kendisi için çok özlü ve güzel zaten geliştiricinin web sitesinde inanılmaz sayılar vardır. Evet, onu zor özel bir şey, ama "kutunun dışında" make - işlevsel ve fonksiyonel sistem neredeyse tamamen olduğunu.

Buna ek olarak, blogun ortalama yükleme süresi yarım saniyeden daha nadiren daha fazladır. İnternet bağlantı hızı normal ise o 0.7 saniye içinde olabilir. tartışma üzerine forumlar istenirse bunu neredeyse yıldırım yapmak, böylece daha da siteyi hızlandırmak için birçok ipucu.

Temel bulgular

Joomla veya WordPress beri? Hangi motoru iyi bir web sitesi oluşturmak için uygundur? Bir kez daha, geri Makalenin başına. Sonra sadece bazı kesin öneriler başarısız olduğunu söyledi. Eğer dikkatlice makaleyi okursanız kendiniz anlayabilir.

"Jumla" hacim ve içerik siteleri için iyidir. Orada dosya sayısı ve içerik indirme hızı ile bazı sorunlar vardır, ama tamamen motorun büyük bir işlevsellik ve gerçekten büyük portalları oluşturma olanağı tarafından tazmin edilir.

Genellikle bu tür Joomla gibi işlevsel rekabetin önemli ölçüde daha iyi değil. Birçok web yöneticileri kendi takdirine bağlı ayarlar sayfasına hemen hemen tüm ayarlayarak, "başlık altında olsun" izin verdiği için, yeni başlayanlar için ideal olduğuna inanıyoruz.

o WordPress gibi Öte yandan, birçok kişi. Kullanıcı ciddi bir blog hatta web sayfalarının oluşturulmasında daha önce hiç deneyimim yoktu bir kişi oluşturabilir olduğunu söyleyerek yorumlar silinecektir.

"Wordpress" bloglar ve küçük web sayfaları için idealdir. Bu yüksek hız ve yükleme kolaylığı özellikleri, ancak ciddi projeler için, ücretli şablonlar satın almak zorunda kalacak ya veya PHP kendi bilgisini geliştirmek.

sonunda

kendisi kendi ihtiyaçlarına göre kendi başlarına karar için her erkek gibi, mümkün değildir - ", Joomla veya Wordpress» iyidir: Böylece, soruyu cevaplamak için.

Şu anda, sanatçıların çoğu "WordPress" kullanmak gerçeğine bir eğilim vardır. Bu, kurulum basitliği nedeniyle. Hemen hemen serbest temalar bir sürü olarak herhangi bir karmaşık kurulum ve toplum için gerek oldukça hareketli.

İkinci nokta, tesadüfen topluluk söz yoktur. Herhangi bir sorun varsa, her zaman geliştirici forumunda bir çözüm bulmak için bekleyebilirsiniz. Tabii ki bu en azından ortalama İngilizce bilmek tercih edilir.

Buna ek olarak, bu platform önceden başarılı düzeltilmiş yamalar ve güncellemeler hataları rapor sürekli çıktı. Sonuç olarak, bu CMS son derece istikrarlı ve güvenilirdir. Ancak, bu konuda Joomla sadece biraz daha kötü, ama onun güvenlik çok daha yüksektir.

Kısacası, yalnızca sizin seçmek gerekir! Neyse ki, ikimiz sistem neredeyse herkes ile başa çıkabilir düşündü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.