BilgisayarlarYazılım

Oyun kayıtları sırasında fraps nasıl kullanılır

Fraps programı nedir? Bu sorunun cevabı bu makalede bulunabilir.

Fraps, monitör ekranından video veya fotoğrafları yakalamak için çok yönlü bir programdır . Kolayca herhangi bir oyunla (OpenGL ve DirectX'te çalışarak) birlikte çalışabilir, rahat bir oyun için FPS sayısını (saniyedeki kareler) sayabilirsiniz.

Geniş imkanlarıyla fraps programını sağlar:

- Oyun süreci boyunca en zorlu performans yerlerinde oyunun hızını belirleyen FPS, görüntüler.

- Ekranın ekran görüntüsünü tek bir tıklamayla oluşturun. Resim saat ve tarih hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir.

- Videoyu yakalayın. Yüksek çözünürlüklü oyun parçalarını büyük bir uzunlukta kaydedin.

Bütün bunlar için frapslerin nasıl kullanılacağını bilmelisin . İnternet, bilgi dolu ama çoğu zaman çok fazla su ve gereksiz bilgi içeriyor. Size en acil konular hakkında kısa tavsiyeler vermeye çalışacağız.

Fraps nasıl kullanılır?

İlk başta, "Windows'la Fraps Başlat" ı seçebileceğiniz program penceresinin alt kısmına dikkat edin. Bu, oyun sırasında ve önemli bir noktayı kaldırmak için yardımcı programı çalıştırmayı hatırlamanıza olanak tanır.

Sistem başlatıldığında ve müdahale etmemesi için frapsleri hemen nasıl kullanılır? Çok basitçe: Kuşları, sistem tepsisinden hemen başlatacak olan "Start Fraps Collapsed" öğesinin önüne koyun ve penceresi gözlerini blisterize etmez.

Ek bir ekrana sahip modern bir teknoloji klavyeniz varsa, frapslerin nasıl kullanılacağı derhal kaybolacaktır. Ekran görüntüsü programının tüm bilgileri ve işlevleri klavyenizin monitöründe bulunacaktır.

Ancak, bu yardımcı programın oyunda kare hızını düşüren büyük miktarda sistem kaynağı gerektirmediği konusunda bir karşı soru var mı? Cevap hayır. Fraps'ın, performansı hiçbir şekilde etkilemeyecek, tahsis edilen en az bellek gerekir. Ancak dikkatli olun: Oyun işleminin videosunu (yüksek çözünürlükte kaliteli) kaydettiğinizde, sistemin sabit diskinde malzeme işlenmesi ve kaydı için gereken küçük RAM miktarı nedeniyle performans düşebilir.

Görüntüleri ve videoyu monitör ekranından çekerken fraps nasıl kullanılır

Resimlerle başlayalım. Öncelikle, yapılan ekran görüntülerini saklamak için klasörü belirlemek gereklidir (varsayılan olarak klasör programın kök dizindedir ancak sizin için uygun herhangi bir yere dönüştürülebilir). Hızlı ve etkin bir şekilde yakalanmak için (bazen bir kaç saniyede bir ekran görüntüsü almak gerekiyor, aksi takdirde an cevapsız kalacaktır), "kısayol tuşları" (bir düğme veya basıldığında hemen bir ekran görüntüsü oluşturan bir grup düğme) atamanız olasılığı vardır. Yakalanan fotoğraflar çeşitli biçimlerde (BMP, JPG, PNG) kaydedilebilir ve maksimum çözünürlük 3840x1200 veya 2880x1600'dür.

Video yakalarken fraps nasıl kullanılır? Bu sayı daha fazla özellik ve özellik olduğundan, biraz daha uzun sürecektir. Benzer şekilde "kısayol tuşları" ve dosyaları saklamak için bir klasör yapılandırılmıştır (diğerlerinden daha fazla boş alana sahip bir disk seçmek gerekir).

Daha ayrıntılı olarak, video çekilirken kare hızını seçmek faydalı olacaktır: değeri ne kadar yüksek olursa, daha pürüzsüz oynatma olur, ancak bu, son dosyanın boyutunu önemli derecede etkiler. Büyük sayıları takip etmeye değmez. "Yarı çözünürlük" öğesi, çözünürlüğü yarısı kadar azaltacak kaydedilmiş videonun resmini etkiler.

Nihai dosyanın boyutunun ses kaydından etkileneceğini belirtmek gerekir , bu yüzden önceden yeterli alana sahip olup olmadığınızı hesaplayın. Kolaylık sağlamak için, uzun ve ağır silindirleri 4 GB'lık parçalara bölebilirsiniz. En uygun fonksiyon - "Fare imlecini videoda gizle" olabilir. Üzerinde durmayacağız.

Önemli: ekrandan video çekerken, dosya codec bileşenleri tarafından sıkıştırılmayacak, orijinal formatta kaydediliyor. Bu nedenle, kaydedilen video çok ağır. 7680x4800 kayıt sırasında maksimum çözünürlük (kendiniz böyle büyük bir çözünürlüğün sonuçlarını anlayın).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.