ÇirkinlikPest Control

Dikkatli bir haşere! Mayıs böceklerine karşı mücadele

Chafer böceği veya - böcek dünyasının tartışmalı temsilcisini: o hoşnut birisi, birileri - gözyaşları. Örneğin, çocuklar sevinç içinde onu yakalamak. çok ilginç ve maç kutusuna palmiye hışırtı gıdıklama olağandışı "oyuncak" yaşa. Ancak, bahçıvanlar ve çiftçiler şaka değil. Bu böcekler onlara Mayıs böceklerine karşı mücadele her yaz ikamet için bir "namus meselesi" dir çok fazla hasar getirdi.

Onlar hakkında bilmeniz gerekenler

Melolontha, özellikle talihsiz larvaları farklı bahçe bitkilerinde büyük zarar neden olur. Örneğin, genç sarmaşığa larva besleme ve yetişkin böceği çiğniyor bir ağaç gövdesi ona ciddi yaralanmalara yol açan bir sarmal içinde,: Kruşçev bir daire içinde tüm gövdeyi bypass zaman, ağaç ölür. Meyve ağaçları ve geleneksel yapraklarından - bu parazitlerin favori lezzeti. Genel olarak, böcekler işgali yılda oluşur. Ancak her 5 yılda konusundaki sayısız vesilelerle zirve. beetle etsin onun uçuş 20 ila 50 gün arasında uzanan, baharın son ayında düşer gerçeği adını alır. bölge soğuk hava dalgasından yaklaştığını veya bahar sonradan bekleniyorsa, uçuş Haziran ve Temmuz ayına kadar ertelendi. Mayıs böceklerine karşı mücadele - bu ortaya çıktı, bu böceklerin toplanması düşük verimleri sonuç olduğunu, çünkü sabit "baş ağrısı" bahçıvan. Ama ilerleme yavaş ve insanlar bu zararlılarla yok etmek pek çok yolu ile geldi. İşte bunlardan bazıları. Mücadele Kruşçev böcekler

  1. ışığa zararlıları yakalamaya çalışın. onu görmek için serbestçe mümkün böcekler için açık bir alanda tuzak düzenleyin. Ağaçların arasındaki ipi çekin ve üzerine beyaz bir çarşaf asmak. Hava kararınca dahil yüklemek floresan lamba kumaş tamamen parlak ışıklı edildiğini böylece. ışığa erkek böcekler sinek ve tarama unutmayın. Onlar heyecan vermek ve çim gıdıklayan. Yalnızca şişede böcekleri toplamak gerekir ve daha sonra fırında yanacak. Bu arada, dişiler bu tuzağa kayıtsız, ancak erkeklerde olmadan, hala yeni yavru larvaları vermek mümkün olmayacaktır!
  2. Onun yazlık üzerindeki fırsat varsa onların larvaları ile daha spesifik Mayıs böceklerine karşı mücadele ve çok etkili olacak tavukları doğurmak ve kuşevleri asın. Baharda kara sürülmüş olacak zaman tavukları bırakın. Onlar için, böceklerinin larva - enfes bir incelik. Starlings Bu zararlıların yeme çeviklik tavuklara aşağı değildir.
  3. depolar, örneğin bu böceklere karşı, "antikhrusch", "Zemlin" veya "Akhtar" özel araçlar satmak. Kesinlikle ilaç verilerle birlikte verilen talimatlara göre gerçekleştirilen Mayıs böceklerine karşı mücadele unutmayınız. Ayrıca sıradan hardal kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu olağanüstü Deters larva olduğunu. ağaçların altında ve çilek sıraları arasına ekmek.
  4. Tüm bahçıvanlar bu bakla biliyoruz - böcek larvaları için en güçlü zehir. Onlara lezyonu ekin. acı bakla bitkileri otları büyümez üzerine, acı bakla hariç larvalar, yiyecek hiçbir şey olacağı anlamına gelir: Etki mekanizması aşağıdaki gibidir. Yani onların ölümünü bulabilirsiniz.
  5. böcek larvaları patates ile yataklarda sizi rahatsız ederse, o zaman manganez çözüm pişirin. Su içerisinde potasyum permanganat litre başına beş gram çözülür ve çalılar patates filizlenme altında dökün. İyi şanslar!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.