Haber ve ToplumEkonomi

Uzmanlık - Bu devletin yüzüdür

uzmanlık kavramına aşina ileri eğitim düşünmeye okulun son sınıfta zaten Her birimiz, ve bu ihtisas biliyoruz - işbölümünün bir form, seçilen belirli bir alanda bir insan bilgisinin belirli bir alan, ve gelecekteki faaliyetlerin derinlemesine çalışma gerektirir. emek Herhangi bir bölünme uzmanlık yol açar. Antik çağlarda insanlar tarafından anlaşılmıştır. Ve ortaçağ manufactories koymak ilk kez konveyör yolunda.

uluslararası uzmanlık Dallar

Ancak bu kavram sadece bireyler için geçerlidir, ama aynı zamanda çok
geniş. Uzmanlık - Bu münferit ülkelerin tamamı bölgelerini ve bütün dünya üretim etkileyen çok geniş bir kavramdır. Böylece, güney Rusya'da bereketli Kara Toprak bölge tarımının bu alanlarda nispeten başarılı gelişmeyi önceden belirlemek. Yani, doğal koşullar bölgenin üretiminin belirli faaliyetlerin gelişmesini teşvik. Daha büyük, küresel ölçekte ise daha da çarpıcı örnekler görülebilir. Böylece, bazı Doğu Asya ülkelerinde siyasi makamlara emek ve sadakat düşük fiyat bu alanlarda üretim tesislerinin Batılı şirketlerin yerleştirme katkıda bulunmuştur. Ne Çin ve Vietnam, ucuz mal kitlesel tedarikçisi gibi ülkeleri döndü. For Ortadoğu bugüne kadar 'nın önde gelen uluslararası endüstri uzmanlaşma - bu madencilik, işleme ve yurtdışında petrol ve petrol türevleri ihraç edilmektedir. Bu son yıllarda tek aktivitesi fırlayan oldu, en yaşam standardını kendi bütçesinde muhteşem gelirler getiren Birleşik Arap Emirlikleri, bu yüksekliklere Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt. Öte yandan, insanların belirli doğa koşulları ve geleneksel becerileri sadece dünyadaki kahve büyük tedarikçisi olmak ve onların yönlendirmez Brezilya izin vermiş üretici güçleri bu ürünün üretim ve ihracat için özellikle. Buna dayanarak, bölgesel bir uzmanlık - üretken sektörlerin ve farklı bölgeler ve kendisi endüstriler için elverişli bölgede her işi derinleşen arasında doğal farklılaşma. Gördüğünüz gibi, bu süreçler genellikle dış dünya algısı bütün devletler şeklini belirler.

endüstriyel uzmanlık

Ancak bu işlem sadece tamamen bölgesel düzlemde değil gerçekleşir. Böylece, bilim ve gelişim üretiminin yöntemleriyle üretimin kendisinin farklılaşma yol açar. Endüstriyel uzmanlık - Nihai ürünün imalatında ayrı üretim adımlar bir ayırma. Üretim uzmanlaşma tipte olabilir:

A) Konu - Prodüksiyon ürün bir tür odaklanır.

B) demonte gorunumu - sırasıyla iyi tanımlanmış ayrıntılar üretimi.

B) Süreci - Üretim aşamalarının bazı oynarken.

D) yardımcı uzmanlık onarım parçaları gibi, çoğu zaman üretim ilave olarak.

D) Endüstrilerarası farklı ürünlerin çok sayıda parça aynı tip üretmek için konsantre edildi.

Göründüğü kadar zor değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.