BilgisayarlarYazılım

3D etkisi nedir

Şimdi, neredeyse her filmin galası yapılan anonsla, biz afiş «3D etkisi" üzerine yazıt bkz. Bu yenilik yakın zamanda ülkemizde yaygındır. Ancak, teknoloji sinemalar ziyaretçiler arasında sadece birkaç yıl gördü gerçek popülerlik olduğunu. Üç boyutlu görüntü, varlığı duygusu ve hevesli gösterimlerin bir sürü - bu tür bir etkinin en önemli avantajlarıdır. Ama bu 3D doğada? geliştiriciler görünüşte düz görüntüleri besleyen bu sıradışı yaptık gibi? İnsan gözünün ve beyne bu teknolojiyi zarar vermez? Kabul edelim.

Rus dile tercüme eğer kendisi azaltılmış 3D kavramları gelmektedir adı, «üç boyutlu» veya "üç boyutlu". Bu vasıtasıyla dünyanın algı bir özelliktir stereoskopik görme. Her insan gözü beyne resmi iletir olduğundan, birbirinden biraz farklı olacaktır. Bu kolayca küçük bir deney olan test edilebilir. dönüşümlü iki gözünü kapatın ve hemen fark edecektir. Sonuçta, aralarında bir mesafe yoktur. Ama biz beyin saniyenin binde tek parça resmin içine bilgi dönüştürür içinde olduğundan görüntü, iki yönlüdür algıladıkları yok. Burada doğal bir 3D teknoloji var.

sinema ziyaretçiler bütün hissediyordu için bu güzelliği haberler, film, özel bir yöntemle kaldırılması gerekir. Bu birbirinden az bir mesafede yerleştirilmiş, ya da bir, ama özel olan iki farklı bölmelere vasıtasıyla yapılır. Sadece iki mercek ikimiz de gözlerimle görmek aynı şekilde olur her şeyi yakalar sahiptir. görüntüleri ekranda çalıştırıldığında iki kat resim gibi, bir adam, bir bulanık görür. 3D ne olduğunu anlamak için, tek bir tutarlı resmin içine farklı kameralarla çekilen görüntülerden bağlamak özel gözlük gerekir. Bu durumda, her gözün tam özellikle onun için tasarlanmış bir resim, almalısınız. Film vuruldu şekline bağlı olarak, sahne ya ekrana girecek, ya da izleyiciye doğrudan aday.

Şimdi 3D teknolojisi bile evlerimize girer. Ekipman üreticileri aktif üç boyutlu görüntülerin iletimi uyarlanmış cihazlarından içine tanıtıyoruz. Evde 3D nedir? Bu görüş özellikle geniş ekran yüksek kaliteli televizyon, masaüstü bilgisayarlar, tabletler veya akıllı telefonlardaki bu film teknolojisi için çekilmiştir. Bu durumda, cihazların yeni nesil yaratıcıları cihazlarını geliştirmek için tamamen farklı bir tekniği kullanabilirsiniz. en az bir kez sinema 3D formatında bir film izledim herkese tanıdık en sık kullanılan anaglif gözlük,. Camın biri mavi, ikincisi - kırmızı. Bu özellik, amaçlanan görüntülerden ayırt edebilmesini sağlar farklı gözle. Bu gözlüklerin ile, normal bir televizyonda "varlığının" bile izlerken filmlerin etkisini tadını çıkarabilir.

Biz özel ekranlar ve monitörler hakkında konuşmak, bu kutuplaşma teknolojisi olmadan değildir. Bu durumda, belirli noktalara ek olarak ihtiyacınız ve yeni bir televizyon (ya edeceğiz bilgisayarınıza monitör). 3B size maliyeti çok daha pahalı olacağı mantıklı. Sonuçta, özel ekran ile geniş formatlı makineler oldukça yüksek maliyeti vardır. Ancak, bu teknoloji oldukça açık veya bulanık olmayan kenarları görünebilir görüntüye yol açan mükemmel olmaktan uzak.

ev için en pahalı ve kaliteli seçenek olarak kabul autostereoscopic görüntülenir. Bunlar ek puan olarak bağımsız üç boyutlu görüntüyü dönüştürmek gerekmez. Böyle cihazlarda film izlerken etkisi sadece çarpıcı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.