Gıda ve içecekPişirme İpuçları

Nasıl Evde ekmek pişirmek için?

Neden Modern hostes ekmek pişirmek için? çok az diğer kaygıları olmadığı sürece? Ekmek, tabii ki, başının etrafında ve bir sofra "Borodino" ve "Moskova" dilimlenmiş olmadan hayal etmek zordur. Ama sadece herhangi bir bakkal ve şikayet edemez fırın ürünleri, çeşitli alım yapmaya her zaman mümkündür. Yani böyle bir yaygın ve kolay erişilebilir bir ürün için zaman ve enerji harcama değer mi? Ama ne bu soruya cevap en modern ev kadınları için garip gelebilir - Evet! Sonuçta, ne ekmek dergisi ev, taze hazırlanmış, gevrek ve havadar kırıntı kıyasla? Evet, ve bu zor - Evde ekmek pişirmek için?

Artı mağaza ile karşılaştırıldığında ev yapımı ekmek lehine çok az değildir. Öncelikle, yiyecekler mağazaları satın alırken neyin eksik malzemelerle tazelik ve kalite kontrolü her zaman vardır. İkinci olarak, sadece beğeninize ekmek pişirmek için mümkün - Farklı katkı ve baharatlarla, örneğin, tuzlu, tatlı ya da daha fazlası - kuru üzüm, şekerli meyve, çilek ve hatta soğan ve sarımsak. Üçüncüsü, sağlıklı bir yaşam tarzı tercih ve daha kullanışlı kepekli, lehine olağan ekmek terk edebilir glutensiz ekmek, buğday tohumu eklenmesiyle, örneğin, hiçbir şeker veya. Ve dördüncüsü, o tutumlu ev kadınları için önemli olan, kendini pişmiş ekmek, bir kural olarak, satın alınan çok daha ucuzdur.

Nasıl Evde ekmek pişirmek için?

Breadmaker - harika bir hostes akıllı cihazlar yardım etmek çok zaman ve güçlerini harcamadan evde ekmek pişirin. Bu, tek başına ekmek yapma hane kendi numarasının gelişi ile önemli oranda artırılmış. Ve bu anlaşılabilir - edilmektedir şimdi üstlendiği zaman alıcı bir süreç. Sonuçta, ekmek fırında - bu sadece su ve un karıştırıp fırına değil, aslında oldukça uzun bir süreçtir. Karıştırma sonra, hamur o zaman rasstoyatsya vermek, bir form yerleştirilir ve sadece pişirmeye eğer yükselmeye zaman verilmelidir. Ama ev ekmek makinesi ile ekmek pişirmek konusunda bir soru, bu birkaç dakika içinde çözülecektir! Bu sap bile en genç hostes ile mutfak işlerine herhangi bir deneyime sahip değil. Sonuçta, yapmanız gereken tüm - dedikleri gibi zaman oldu, ardından teknolojiyi kendisi oluyor fırın malzemeleri koyun, ve kapanır.

Nasıl ekmek makinesi ekmek pişirmeye?

buğday, çavdar, tam buğday, mısır, katkı maddeleri ile - - kuru üzüm, şekerlenmiş meyve ve çok daha fazlası ekmek makinası herhangi bir ekmek fırında ile. En güncel modeller zaten farklı çeşitleri, pişirme sürede birbirinden yoğurma ve bazı diğer parametreler zorluğunu farklılık pişirme için özel programlar atılmıştır. Bazı modellerde bu tür baget veya küçük rulolar gibi çeşitli şekillerde ekmek için ek bir çıkarılabilir kaplar var.

ekmek Kabartma talimatlarında belirtildiği şekilde, bir kova sobada Hamur için tüm malzemeleri koymak için gereklidir. Sıvı (su, süt, yoğurt, pıhtılaşmış) sıcak, ama sıcak değil - yaklaşık 40 ° C, bu maya için optimum sıcaklık olan şekilde. arzu elemek döşeme önce un her türlü - bu yüzden daha iyi oksijenli ve hlebushek daha gür ve yumuşak olacaktır. Tereyağı eritmek için daha iyidir.

Çavdar ekmeği birçok tariflerde özel pişirme katkı belirtmek böylece, ağır ve buğday daha yoğun. El bu takviyeleri değilse nasıl ekmek pişirmeye? Konsey oldukça basit - hamur karıştırma sırasında, sen, bu ona gerekli "görkemi" verecek sirke bir çorba kaşığı ekleyebilir.

Birçok ekmek makinesi şeffaf pencere var ve bazen bu sürece müdahale etmek gereklidir, çünkü içinden sen, hamur ve kabartma yapma işlemi, bu çok uygundur izleyebilirsiniz. Ortaya çıkan "götürü" esnek olmak, duvarlara yayıldı değildir ve kepçenin alt un kalmamalıdır. elle hamur dokunmak korkmayın - iyi yoğrularak hamur parmakları sopa olmamalıdır. Ama bazen, hatta aynı tarifle farklı tutarlılık hamuru elde edebilirsiniz, en sık kullanılan unun kalitesi nedeniyle. hamur çok ince veya tam tersine eğer yumru çok kuru ise bu durumda, sadece, böyle un bir çorba kaşığı gibi bazı maddeler eklemek gerekir - bir kaşık ya da su ikisini sağ tutarlılık testi edinimi önce. Pişirme - - Son aşamada Fiksaj ünitesi kapağını açın ekmek üst düşmek neden olarak, istenmeyen bir durumdur.

Nasıl fırında ekmek pişirmek için?

Bu durumda, ekmek, bir gaz veya pişirilir elektrikli fırın. Test tarifi tam olarak ekmek makinesi (ve tam tersi) aynı kullanılabilir. Bu çeşitlerin uzun yoğrulması gibi - Ekmek hamuru özel dikkat çavdar veya buğday-çavdar ekmeği dikkat edilmelidir, iyice yoğrulur olmalıdır. Bundan sonra, hamur 1.5 saat yükseltmek için bırakıldı ve daha sonra bir fırında yığılmış ya da el ile (Baget olması olabilir, hala, pide) ekmek elde edilmesi için arzu edildiği bağlı olarak oluşturulmuştur. hamur oluşumu yalıtımı için ilave 20-30 dakika bırakılır sonra. Sadece yerleştirmeden önce fırında ekmek, mutlaka aksi kabuk çok kuru dışarı dönecek, serpin veya düşük tepsiye biraz su dökün gerekir. Hamur ağırlığı ve bitmiş ürünün kalınlığına bağlı olarak, 40-60 dakika boyunca bir fırında (200 ° C) içine yerleştirildi ve pişirilir.

Ekmek oda sıcaklığında soğumaya fırından çıkarılır, bu birbirine bitmiş ürünler koymak olmamalı - bu onların şeklinde bir değişikliğe yol açacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.