Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Fırında ekmek nasıl pişirilir

Ev yapımı taze kokulu ekmek! Ne yazık ki, zaman eksikliği ve büyükanne tariflerine göre yemek pişirmemesi nedeniyle her zaman ulaşılamayan cennet keyfi. Fakat endişelenmeyin, ekmeğin fırında nasıl pişirileceği konusu çok basit bir cevap olabilir. Yalnızca belirli aşamaları takip etmek önemlidir, bunların her biri yazımızda ayrıntılı olarak yazacağız.

İlk aşamada, doğru unu seçmeniz gerekir. Genellikle fırında ekmek pişirmek için buğday veya çavdar unu elde edin. Ailenizi beyaz, gözenekli, yüksek ekmekle şaşırtmak istiyorsanız, o zaman en yüksek derecedeki buğday unu satın alın. Buna göre, çavdar ekmeği pişirmeyi isteyen, çavdar unu satın alın. Hangi unun tercih edileceğini bilmemek için aşağıdaki tavsiyeleri izleyin: buğday unu satın alın, çünkü ilk defa çavdar unu fırını zor olacak. Çavdar unu zorlukla yoğrulur ve çok fazla fiziksel çaba gerektirir.

Sonraki aşamada, un elekten geçirilmelidir. Özel bir elek almak çok pahalı değil, bu da yalnızca 50-100 ruble'ye mal olacak. Elekten geçirme sayesinde un, oksijenle doyurulur ve bu da daha fazla gözenekli ekmeğin oluşmasına neden olur.

Fırında ekmek pişirme için herhangi bir reçete zor olmayacak, sadece yumurta, maya, bitkisel yağ, baharatlar, baharatlar ve otlar da dahil olmak üzere tüm malzemeleri eklemeniz gerekiyor. Ve gelecekte arkadaşlarınızın sorularına, fırında ekmek pişirme yöntemine ve bunun için neye ihtiyacınız varsa, kolayca tepki verebilirsiniz.

Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra, hamuru dikkatle yoğurmaya başlayın. İşlemin kendisi yaklaşık 15 dakika sürer. Elbette sabır yeterli olmayabilir, ancak hamur plastik, yumuşak ve elastik olmalıdır. Bir süre duraklatıp devam edebilirsiniz.

Hamur yoğrulurken dinlenebilir, ancak bundan önce hamuru her zaman bir havlu ile örtün ve 1-2 ya da 3 saat kadar sıcak bir yerde bırakın, böylece 2-3 kez yükselir. Herhangi bir fırında durmak için birkaç saat gerektiren bir maya hamurunu kullanıyorsanız, bu anı kaçırmamak önemlidir. Hamuru yükseltmek için ortak bir kap, pilin yanındaki sıcak bir yerde oturan yer ve havlu da bunlardan biridir.

İki saat sonra, ürünü oluşturmaya başlayabilirsiniz. Hazır şekiller veya kör kuyruklu çubuk kullanın, burada hayaliniz sınırsızdır. Talep edilen başyapıtı yarattığınızda, hamuru pişirme kağıdına veya unlu bir fırın tepsisine güvenle koyabilirsiniz. Ancak hemen acele etmeyin fırına koyun. Hamur bir süre dinlenmeli, yarım saat yeterli olacaktı. Bu sırada fırını istenen sıcaklığa ısıtın, yaklaşık 250-300C yeterlidir.

Ekmeğin bulunduğu fırın tepsisi tercihen fırının ortasına yerleştirilir, bu pişirme için en iyi seçenek olacaktır.

Fırında pişirme işlemi sırasında, fırında buhar eklemek için gereksiz değildir. Bu, boş bir alt fırın tepsisine bir bardak su dökerek gerçekleştirilebilir ve kapıyı hemen kapatın. Bunca zaman, 20 dakika boyunca fırın kapağını açmayın, yalnızca sonuna kadar ateşi ortalama seviyeye düşürebilirsiniz.

Fırında ekmek pişirmenin zor olmadığı için reçetede belirtilen süreye körü körüne inanmayın, ancak pişmenin ne kadar kızışmaya başladığını izlemek önemlidir. Ortalama olarak, herhangi bir ekmek bir saat pişirilir, ancak hamurun yapısını ve yoğunluğunu ve fırının özelliklerini de göz önüne almak önemlidir.

Ekmek hazır olduğunda ve fırından çıkarıldığında, sütle veya kırık bir çiğ yumurta ile gresleyin, bu da özel gül tonunu verecektir. 20 dakika ekmek koyulmalıdır, tercihen ıslak bir havlu ile örtülmelidir, böylelikle kesme ekmeği parçalanmaz. Misafirleriniz, fırında nasıl ekmek fırında pişireceğini sorarsa, bu şekilde kokulu ve lezzetli olduğu ortaya çıkarsa, bu harika kanıtlanmış tarifi paylaşabilirsiniz. Bon tadı!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.