Ev ve AileÇocuklar

Müslüman isimleri erkek: ne seçmek

Birçok yönden, insan kaderi o çağrılacak bağlıdır. Ebeveynler sadece iyi iyi değerdir onun adıyla, tarafından çağrılan çocuğunuza isteyen çünkü öyle. Müslüman erkek adları yalnızca İslam'ın kabul ettiği ailelere verilmiştir. Ama nedeniyle çok sıradışı güzel ve değişik olmasından dolayı, bazen benimsenen ve diğer inançlar var ailelere verilir.

Müslüman erkek isimleri sadece Arapça önce idi. Ama şimdi, o daha kabul edilir ve Pers, Türkçede, Tatar, İbranice örneğin, başka dillerden gelmiş olanlar. Müslüman erkek isimleri öncelikle Güzellikyten çok, içerdikleri anlamda seçilmiş. Çocuğun adı böylece hayattaki bütün iyiydi.

Örneğin, zayıf bebekler "güçlü, kuvvetli" veya Salman, Nazif, Haman anlam Arthur Aziz Sabir, diyebiliriz - yani, sağlıklı. başarılı ve zengin olmak için gelecek çocuğa, Müslüman isimleri erkek Gani, Fayaz veya Samat vardır. çocuğun kafası büyüdü için, Amirhan Malik Amir, Mavi Sakal, Emir Sultan, Sardar diyebiliriz.

Onun yakışıklı ve iyi büyüdü verildi güzel Müslüman erkek isimleri listelenmelidir. Bu Zarif, Hüseyin, Hasan Jamil, Elmir ve Zinnat. Bir sonraki çocuk mutlu etmek, onu en yüce peygamberler birini taşıyan bir isim vermek değer - şudur inancın da vardır. Aralarında - Abdul Samat, Kavi, İdris Gaffar, Sabur, Jakub Fetih Aziz Kadir, Rahim Qayum ve diğerleri.

Camide, Müslüman erkek isimleri ve anlamlarını hemen hemen tüm yazılı kitaplar vardır. ebeveynlerin çocuğa ancak, onun eleştiri ritüel cami yapılacak bir Rus adı vermek için karar zamanlar vardır. Bu durumda, ikinci Müslüman gerekir. Çocuk iki adı olacak izler.

Tarihin atılmak için değer. Onların çocuğa iki isim vermek - Daha önce, aşağıdaki gibi karar verildi. Ve vaftiz (kutsanmasından) verilen ve kimse bozulmanın önüne geçilmiş gerekirdi biliyorum edildi biri mevcut aralarında. Bazen o bile adam kendini bilmiyordu durumlar olmuştur.

Her ad belirli bir anlamda gizlenir. Ve gelecekte ondan onun refahı ve sağlığı yanı sıra bir kişinin karakterine bağlı olacaktır. Birçok modern Müslüman erkek isimleri onun giyen mutluluk, zihin ve gücünü sağlamak için tasarlanmıştır değeri vardır, nedeni budur. Neden bunlardan sadece birkaç ... evreni anlamına Dzhigan, Dinard, "kıymetli" veya anlamına Zaynulla olarak çevrilen "Allah'ın dekorasyonunu."

Günümüzde birçok anne Müslüman geleneklerine uymak ve onların din kurallarına göre çocukları denir. Çocukların sosyalizme anneler ve babalar için bir taahhüt anlamına tamamen saçma ve anlamsız isimler verildi ne zaman son, kez olmuştur. Ve bu zihin bulutlu büyük bir günahtır yüz Müslümanlar değil idi.

Ama neyse ki, o günler geride kaldı. Bugün birçok farklı Müslüman isim var. Sadece o yanlış olması değil, daha diğerleri ona giderdim Çocuğunuz bir şey vermek önemlidir. İsimler çoktur ve tüm çocuklarının giymek zorunda hak eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.