SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Cıva zehirlenmesi: Belirtileri ve Tedavisi

Aksine küçük bir şans - ve şimdi cıvalı termometre veya kırık bir lamba. Tehlikeli madde hızla buharlaşır ve ciddi zarar verebilir. civa buharı ile zehirlenme sonuçları bazı durumlarda sağlık hekimi emanet etmek gerekliyse, son derece rahatsız edici. Ayrıca, örneğin kırık cıva cihazlarına nasıl başa bilmek zehirlenmesi tedavisi için üzerinde asla böyle bir durumda cıva, semptomlar ve tanı ile.

Nasıl sorun olabilir?

Ne yazık ki, sadece kırık termometreler cıva zehirlenmesine neden olabilir. Sorunun Tanı bile böyle balık ve ekmek gibi geleneksel ürünlerin kullanımından sonra gerekebilir. Taneleri herbisit ve deniz suyu kirliliği nedeniyle bulaşmış işleyebilir. Cıva sigaralarda, çökeltme ile yere düşer ya da tespit edilmemiş maden yataklarından buharlaşmasına çalışma mevcuttur. Eğer şüpheleniyorsanız cıva zehirlenmesi, belirtileri olarak açıklanmıştır - hemen bir uzmana başvurun. tersi durumda, sonuç sağlığı için çok güvenli olmayabilir.

Ne kadar tehlikeli?

Bir akut veya kronik civa zehirlenmesi olabilir. kronik belirtileri uzun süre görünmeyebilir. Eğer kırık bir termometre sonra cıva minik damlalar varsa, buhar sorun zaten unutulur hatta vücudu etkileyebilir. Bunlar akciğerlerde veya deri yoluyla almak. Bu durumda, mide için güvenlidir - Eğer cıva topları içerseniz, bir madde gövdesi değişmeden kalacaktır. Ama cıva tuzu vücuda zarar yol açabilirdi. sinirlilik ve görünür: buharlaşma yavaş yavaş ortaya çıkar, fakat uzun süre ve kronik civa zehirlenmesi Yani, eğer belirtiler şöyle olacak yorgunluk, hafıza bozulacaktır sık baş ağrısı ve uyku hali. yeme alışkanlıkları değişti uzuvları, sallamak başlayabilir, bir cilt artmış duyarlılık, diş eti kanamalarına ya tükürük aşırı ayrıca listeye dahil edildiğini alabilirsiniz. gösterecek bir kan testi hemoglobin ve eritrositler azalmıştır. Hamile kadınlarda, zehirlenme fetüs halini zarar verebilir. Akut cıva zehirlenmesi olduğunda, semptomlar çok daha hızlı görünür. Bu, mide ve bağırsak, böbrek hasarı zayıflık, baş ağrısı, ateş, ağrı,. pnömoni geliştirin, akciğerler şişer. sinir sistemi ve gastrointestinal sistem parçalamaya başlar. Ağızda cıva preparatların kazara alımı şiddetli ağrı, kanama, bulantı ve kusma, akut böbrek yetmezliğine yol açar. Öldürücü sonuç kuvvetli bir civa zehirlenmesi olsaydı da oluşabilir. Semptomlar çok hızlı bir şekilde göstermek ve hatta doktorlar gerekli yardımı sağlamak için zaman olmayabilir. hafif durumlarda vücut üç hafta içinde iyileşir. Ambulans midede cıva ilaçlar ile temas halinde kusma ikna etmek bol su içerek demektir. Organizma preparasyon "Unithiol" (genel antidot) uygulanır, mide yıkandı ve potasyum permanganat ağzının bir çözeltisi ile muamele edilir. imkansız her durumda doktora tedaviyi geciktirmek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.