HobiKuş Gözlemciliği

Nikolaev güvercinler - kuşlar tüm dünyada değerlenir

Nikolaev güvercinler ilk Profesör MG tarımın eserlerinde bahsedildi 1799 yılında Livanov. bu cins kökenli konusunda kesin bilgi yoktur. Denizciler, Karadeniz kıyılarına yelken, yerel kuşların melezleşerek yabancı güvercin getirdi varsayılır. Kıyı iklim cins oluşumu üzerinde büyük etkisi olmuştur. 1910 yılında, Nicholas ırkı güvercinler tescil edilmiştir.

türlerinin Açıklaması

Nikolaev güvercinler uzundur ve alçak küçük gövde. kümes toplam uzunluğu - 38 ila 40 santimetre. Renk tüyler, sarı, mavi, kırmızı, beyaz ve siyah kül. Genellikle, parlak ve düzgündür. Metal geri akış boyama göğüs ve boyun vardır. beyaz kuyruklu güvercinler yayarlar, bir ya da iki dış kuyruk tüyleri bazen renkli olması. tarafları ve bir rengin alnına bir rozet var Kuşlar, tsvetnobokimi aradı.

Kanatlı yumuşak, kuru yuvarlak ince uzun bir şekle sahip Baş. Kuyruk, beyaz altın veya saman ise Gözler küçük, koyu kahverengi, renkli. Göz kapakları ince ve renkli benzeyen pişmiş süt. gaga, genellikle orantılı ince uzun hafiftir. beyaz - gaga, onun rengine yakın duran küçük cere vardır. Kalın, kısa, dışbükey ve güçlü boyunlu Bu güvercinler. kuşlarda Kaslar iyi, 40-45 dereceye yükseltilir güçlü göğüs, dışbükey, geliştirilmiştir.

Lütfen hafif geniş ve düz uzatılır. Kanatlar gevşek vücuda karşı dinlenmek için yeterince uzun, uçları kuyruk üzerine kapalı konumda bulunmaktadır. mavi veya gri renk plakaları vardır. Siyah veya açık kahverengi kemer. Güvercinler tüyler ve parlak pençeleri olmadan kızıl kahverengi kısa uzuvları var. 12 ila 16 tüy kuyruk, o uzun ve geniş.

Nicholas güvercin Karakteristik özellikleri

  • Vücut aerodinamik olduğunu.
  • Kalın bol tüyleri vücuda sıkı.
  • büyük bir dayanma yüzeyi oluşturan elastik ve geniş Kanatlar ve kuyruk tüy.
  • Hareketli kuyruk ve kanatları.
  • uçuşta Dayanıklılık kemikleri güçlendirir, geliştirilen kasları verir.

Nikolaev güvercinler mükemmel uçuş özellikleri vardır. Onlar kalkıp uzun süre havada kalmayı zaman görece kısa bir süre içinde, tekerlekleri olmadan uçmak. Düzgün kuşlar için bakım ve düzenli bir eğitim verilmesi için ise, o zaman dokuz saate kadar uçma yeteneğine sahiptir.

Yükselen hava akımları üzerindeki şamandıra gibi Güvercinler. O kadar uçuş sırasında onları eşit karşıdan esen rüzgâr esiyor yardımcı olur. kuşlar birbirlerine tek başına değil, bağımlı sinek tercih edin. Oldukça sık, bu cins uçuş derinlikleri Bir şaka ya da kelebek uçuş kıyasla. Fakat şu an için fauna bu temsilcilerin bazıları kendi uçuş kabiliyetleri kaybetti. orak ve sonunu - Uzmanlar kaya güvercin Nicholas iki ana tip vurgulanır.

Mekanik Nikolaev güvercinler

Bu kuşlar genellikle sinek ve iniş için yükselişi gelen başın önünde her zaman dikey kanatlar düzenlenmektedir düşer. Muhafaza dikey pozisyon alır ve hava akımı doğru bakar. uçmak için Güvercinler saniyede 7 ve 10 metre arasındaki rüzgarı gerektirir.

Serpasto Nikolaev güvercinler

sabitlendi. Havada akışkan hareketi ile karakterizedir. Aynı zamanda sağa veya sola küçük sapmalar vardır. hava ya da toprak akışına mahfaza paralel tutmak, kanatlar baş üzerinde olan ve orak kavisli. Bu nedenle, kuşlar açıklanan ve böylece denir.

Bu temelde oraktır - Biz 2014 yılında Nikolaev güvercinler söyleyebiliriz. Cins oldukça nadirdir sonu yüzleri karşılayacak artık mümkün.

üreme Özellikleri

Nicholas güvercinler cins değeri sadece profesyonel yetiştiricilerin değil, aynı zamanda hayranlarına. Kuşlar kolayca farklı iklim koşullarına uyum sağlayabilmektedir canlı mizaç var, bunlar gözaltı ve yem koşullarına iddiasız vardır. Nikolaev güvercinler oldukça bereketli, iyi cins.

Bu türün Kuşlar ülkemizde değil yurtdışında da sadece yaygın ve popülerdir. Ama onların en iyi uçan nitelikleri onlar sadece kendi ana arazi koşullarına yakın koşullarda gösterebilir unutulmamalıdır. Aynı zamanda beslenme ve barınma olanağı sistematik eğitim, bağlılığı gerektirir. Genç kuşlar Çatıda çıkıp başlıyor yaşı 1.5 ay ile devreye sokulabilir. Onlar güvenilir bir lideri ile uçmak için öğretilmeli. İkincisi, onlar için öğretim bir tür haline gelir. Dört ya da beş tür uçuşlar sonrasında tek başına uçmaya genç öğretmek için tavsiye edilir.

gece uçuşlar da uygulanmaktadır azından, sabah erken var - Çok iyi vakit uygulamaya. güneş battığında bu kuşlar yetiştirilir sırasında, sadece sabah düşer. Nikolaev güvercinler yönlendirme için zayıf bir kapasiteye sahip olarak Ama böyle uçuşlar, tehlikelidir. Kolayca kaybolmak ve sadece birkaç gün sonra dönebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.