SağlıkTıp

Pnömoni veya değil nasıl belirtileri soğuk ile ciddi bir hastalık şaşırtmak için

Pnömoni akciğer dokusunun lezyonlarla karakterize edilen solunum sistemi akut bulaşıcı bir hastalıktır. Patojenler Streptococcus bakterilerdir, Haemophilus influenzae, Staphylococcus; hücre içi parazit - chlamydia; virüsler - grip, herpes. Ayrıca, akciğer iltihabı, viral enfeksiyonlar (ARVI ve ARI) olabilir neden olur.

pnömoni nedir?

Pnömoni, ya da iyi bilinen pnömoni - Ciddi bir hastalık, hayatı tehdit ve tıbbi tedavi gerektirir. kan ve lenf yolu ile enfeksiyon maddeleri akciğer dokusuna nüfuz eder. dokunulmazlık, hipotermi, fiziksel veya psikolojik zorlanma, hamilelik veya yetersiz beslenme azaltılmış - Uzmanlar zatürre gelişimi aşağıdaki faktörlerden etkilenir eminiz. Mevcut uygulamada, doktorlar gözle görünür radyografik değişiklikler, ancak hastalığın klinik bulgulara dayalı bir tanı "zatürre" yapabilirsiniz.

Neden pnömoni meydana?

Uzmanlar pnömoni gelişiminin çoğu durumda bulaşıcı hastalıklar (grip, solunum hastalıkları, SARS) sonucunda meydana eminiz. Bu nedenle pnömoni solunum hastalıklarının kendine tedavi içindedir neden olur. Akciğer iltihabı kendi anlamak mümkün değildir, hasta bir insanın vücut balgam viskozite artış diğer hastalıklardan ayırt edilir. Bu inflamatuar süreç tetikleyen zararlı bakteriler olduğunu burada.

zatürre belirtileri

Oldukça sık, pnömoni erken belirtileri insanlara solunum hastalıkları için alır. Ama ciddi bir hastalık olarak kendini çünkü onarılmaz sonuçlara yol açabilir Sıradan araçlar burada yardımcı olmayacaktır.

Yani, pnömoni ilk belirtileri bakalım:

  1. Pharyngalgia
  2. sıcaklık hafif bir artış
  3. Ağrı ve nefes alma sırasında horlama

Bir kaç gün, aşağıdaki belirtileri fark ederseniz hemen doktorunuza başvurunuz:

  1. Sümüklü veya kuru öksürük. Çoğu durumda, pas renkli balgam yoktur.
  2. Bir zehirlenmeye işaret sıcaklığındaki bir artış olduğunu gösteriyor. Ve aksine soğuk algınlığından, sıcaklık çok daha zor cızırtı.
  3. Göğüs ağrısı, öksürük veya nefes

oluşur ve ikincil Mayıs zatürre belirtileri , soğuk algınlığına benzer - burun akıntısı, halsizlik, boğaz ağrısı, solukluk.

Bu unutulmamalıdır ki yetişkinlerde zatürre belirtileri pratik ve çocuklar aynı ve hastalığın seyri de benzer bir karaktere sahip.

pnömoni tedavisi

Eğer pnömoni belirtileri tespit varsa, terapiste acil tıbbi yardım almaları gerekmektedir. Genellikle, tedavi nitelikli personel sürekli sağlığınızı takip edecek bir kalıcı halde, tutulur.

bir antibakteriyel ve balgam söktürücü ilaçlar verilmesini içeren tedavi planı, dozaj olan katı katılan doktorlarla ile düzenlenecektir. Hasta ilgili kanıtlar mevcut değilse, reçete infüzyon tedavisi glikoz damlama cıkarılabilen oluşan. zatürre belirtileri hastalığın şiddetli bir formu belirtiyorsa, doktor tedavileri öngörmektedir.

pnömoni tedavisi için halk ilaçları

ilaçlar için tam bir yedek olarak kullanılamaz ek bir dizi tedbir - bu tedaviyi unutmayın.

bal tedavisi. soğuk algınlıklarının tedavisi, için kullanılan en yaygın olarak kullanılan vasıtalar,. Günde birkaç kez, 1 masa içilir. kulübeler. bal, ılık su ile yıkanmış.

yaban mersini Tedavisi. Çalışmanın 1.. kaynar su 2 çay gerekecektir. kulübeler. kurutulmuş yaban mersini. Onlara biraz infüzyonu ve elde edilen çözelti Take '¼ fincan günde 4 kez verin.

otlar alınıyor. Papatyanın 2 parça, bir anne ve üvey anne, 2 parça mercanköşk 2 parça, huş yaprağı 1 bölümünü, biberiye 2 parça karıştırın. Kaynar su 0.5 litre 2 tablo sunar. kulübeler. otlar bir karışımı olabilir. ve 10 dakika boyunca kaynatın soğumaya bırakın. Yemeklerden sonra 1/3 fincan günde 3 kez atın.

pnömoni Uygun tedavi - Bir kötü gidişin bir garanti ve hızlı iyileşme. değil kendi kendine ilaç mı, ve ilk belirtiler, doktora başvurun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.