ÇirkinlikInşaat

Nasıl bir inşaat ruhsatı bireysel ev sorunu?

Yasaya göre, sadece ilgili hedef olarak ayarlanır sitede bir ev inşa edebilirsiniz. Aksi takdirde, tek bir evin yapımı için izin almak amacıyla icra komitesine başvurmaları gerekmektedir. Tabii ki, hemen devletten ya da özel kişiler tarafından, yapımı için ayrılan arazi satın alabilirsiniz. Bir ev inşa önce Ancak, Kanun kapsamında arazi tescili tüm aşamalardan geçmesi hala var.

İzinler

temelinde izinlerinin tasarlamak ve bir ev inşa edebilirsiniz. Bu dokümanların bir listesi gerektirecektir:

birimleri veya ev topraklarında yakın konut müstakil konutun inşaatını gerçekleştirmek için olasılığı üzerine 1. Yönetim kurulu kararı.

2. iş mimari planlama içerir.

diğer koordine edici kuruluşlar 3. Sonuç.

mühendisliği için 4. özel koşullar nesne.

Bir ev inşa izni almak için, belirttiğiniz gereken bir açıklamada, ile icra komitesine uygulamak gerekir:

1. Arsanın Konumu, hem de özelliklerinin yer varsa.

2. Özellikleri ve planlanan parametreleri.

3. Evin alanı ve kat sayısı.

mühendislik ve teknik donanım 4. Kullanılabilirlik.

Site karşılıklı mülkiyetinde ise, tüm sahiplerinin rızasını gerektirecektir dikkat etmek önemlidir. yürütme kurulu gayrimenkul Kayıt organizasyona bir istekte bulunur. Onlar yere hakkınızı doğrulayan belgeleri vermek. Ayrıca, sitede olan tüm mevcut binalar hakkında bilgiler. Bir vatandaş olarak bütün bu belgeleri kendiniz gönderebilirsiniz.

yaşam huzurunda sonraki arazi insanların sizin arsa için kendi onaylamanız gerekecektir. Evin inşaat komşularının Böyle bir yazılı izni gerekli diğer belgelere uygulanır. onun tamamlanmasından sonra bir sonraki onlara bir evin oluşturmalarınızda onların rızasını teyit komşularından imza toplamaya gereklidir.

Yürütme Komitesi bir vatandaşın bir açıklama kabul sonra başvuran bir ev inşa izni almak başardı, böylece organizasyon yalnız, tüm işi yapar. Üstelik kayıt için tüm anlaşmalar ve düzenlemeler de başvurunun bir ay içinde icra komitesi olarak hizmet vermektedir.

İlk olarak organizasyonlar proje için teknik koşullar için uygulamak zorunda olduğu tanımların listesi var. Ayrıca inşaat ve yürütmek için izin toprak ofisine başvuruda tasarım ve anket çalışmalarını. Buna ek olarak, daha tüm koordine kuruluşların sonuçlarını toplamak ve teknik destek tesisi almak için gereklidir.

Bir ev inşa etmek izin alma mimarlık ve şehir planlama özel bir birim uygulamanın yürütme komitesi sonra birkaç gün içinde gerçekleşir. Ve onlar koordine kuruluşlar hakkında görüş ifade etmek ve proje için teknik özelliklerinin ayrıntılarını vermek gerekir. Buna ek olarak, vatandaş kendisi bu bulguları ve özel koşullar alabilirsiniz. Buna karşılık, Mimarlık ve Şehir Planlama bu bölünme hazırlamak ve sonra İcra Komitesine bilgi iletir. Bu gibi belgeler içerir:

Kentin baş mimarı tarafından onaylanan 1. planlama.

Yapım 2. belgelenmiş yetki arazi üzerinde çalışır.

3. Sonuç Tüm kuruluşlar (eşleştirme). Bireysel evlerin yapımı için izin verilen bütün bu belgelerin icra komitesi aldıktan sonra.

onun listesinde içerir Sonra bir vatandaş gönderilir onayları,:

yürütme komitesi kararına 1. Özü (izne karada inşaat ve anket çalışmaları yürütmek üzere).

2. Mimarlık ve planlama atama.

koordine kuruluşların 3. Sonuç.

4. Teknik koşullar nesne için.

Proje için Belgeler

gayrimenkul inşaatı onaylı proje belgelerine dayanarak gerçekleştirilmelidir. Bu nedenle, bir izin belgesi aldıktan sonra evini tasarlamaya başlayabilir. Ve binanın tasarımı bir birey veya bir model olabilir.

Özel proje ev

Bireysel evlerin yapımı için izin olması, vatandaşı zaten nasıl olması gerektiğini karar verir. hepsi onların isteklerine En iyisi, fikirler tasarım organizasyonu bilgilendirmek için kullanılabilir. Daha sonra da fikirlere dayanan bir proje geliştirmek.

haysiyet

Yapım Bu süreçte gerçekte tüm isteklerini somutlaşan. Tipik olarak, bina temelden inşa edilmiştir, bu nedenle bu özel mimari yapılar olacak. Evin tasarımı üzerine yaptığı telif hakkı bir nokta yapmak için bir sözleşme yaparken önemlidir.

eksiklikler

Çoğu zaman, proje geliştirme ve individnyh tip yapımı pahalıdır. Buna ek olarak, dönem, çok uzun olan bir kaç aydır. gerçekleştirilen tüm işler sözleşme anlaşması, proje organizasyon ile olduğunu. Ve önemli tasarım atama uygulamasıdır. Kişisel isteği üzerine müşteri veya tasarım kuruluş tarafından hazırlanır. Bundan sonra yapılacak iş her iki taraf için ana referans noktası haline gelir. Çünkü artık bazı değişiklikler sadece müşterinin onayı ile yapılabilir.

Tipik ev projesi

Bir ev inşa etme izni almak başardık sonra, inşaat sürecini hızlandırabilir. Sadece örnek bir proje dikkatinizi çekmek. O hazır, böylece onların zaman değer ve evinin olması gerektiğini bilmiyorum edenler, bu seçenek uygundur. standart seçeneklerin yanı sıra birçok farklı tasarım örgütleri vardır.

haysiyet

Başlıca avantajı düşük maliyettir. Buna ek olarak, bekleme zamanı neredeyse tüketilmez.

eksiklikler

Önemli olan nokta modeli proje inşaatı sırasında yerel koşullara dikkate almaz olmasıdır. Nedenle tasarım organizasyonu uygulamak için ihtiyaç arazi belirli bir parsel bağlamak için gereklidir ve. Buna ek olarak, ev benzersiz, ancak diğer benzer olmayacaktır.

tahmin

tahminlerinin Derleme tasarım nesnesinin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle, sadece yarısıdır bir ev inşa etme izni alır. inşaat için kredi başvurusu sırasında bankada talep Belgeler, ille onun listesinde tahminleri varlığını varsayar. Buna ek olarak, tahminler maliyeti bir ev inşa için maliyetin ne de hemen göze çarpmaktadır. Ve hemen kendi mali yeteneklerini görebilirsiniz. Uygun uzmanlar vardır herhangi bir tasarım organizasyonu, meşgul tahmin.

Proje belgelerinin onaylanması

Proje zaten geliştirilmiştir, bu mimari ve kentsel planlama toprak organizasyonu ile temasa geçerek kararlaştırılmalıdır. Onlar bir açıklama ve çoğu proje dokümantasyonu ele almak gerekir. biz ek bir ücret ödemek durumunda, proje organizasyonu bu soruna kendi çözümü meşgul olacak.

Kendi elleriyle bir ev inşa

Bir tatil ev inşa izni artık ev konut bina veya inşaat şirketi tarafından inşa edilecek olup olmadığı sorusunu belirlemek için kalır, elde edilir. İlk seçeneği seçerseniz, vatandaş yalnız sözlü anlaşmaya bir personel ararken, ev inşa eder. Bununla birlikte, bu durumda, mümkün nesnenin kalitesi ve zamanlaması, bu şartlar. Nedenle bir sözleşme anlaşma yapmak gereklidir. Bu anlaşmazlık gelen vatandaş koruyacaktır.

Buna ek olarak, bu tür bir sözleşme birkaç kez içine girebilir. Ayrıca, iş için para evin yapımından sonra ödenmesi gerekmektedir.

konut özel organizasyon inşaatı

Bir inşaat ruhsatı bireysel evin ellerde olduğu zaman, inşaat şirketi başvurabilirsiniz. Orada organizasyon ve vatandaş arasında bir sözleşme anlaşması sona erecektir. Asıl - kalite çalışmalarında emin önceden yapmak. bir uygunluk sertifikası yanı sıra şirket toplam bir kontrol listesi teyidi. Bundan sonra, aslında, onların çalışma sonuçlarını görebilirsiniz.

Evde Maliyet ve inşaat süresi

sözleşmenin imzalanmasından sırasında inşaat yapılacaktır hangi malzemeleri netleştirmek için önemlidir. Müteahhit kendi malzemeler, insan gücü ve kaynak harcıyor hangi temelinde bir kural var olmasıdır. Hangi örgütün bina maliyetlerinde bir ön ödeme ima eder.

Bir vatandaş nesnenin yapımına kısmen kendini besleme malzemesi istiyorsa Ancak, önemli olan bu zaman sözleşme anlaşmasında belirtmek için. Dönem aşamalarında ayrılabilir. Ve bu şartlara uygun olarak dağıtılabilir ve çalışmaları için ödenen.

operasyonda konut Kabul

bağımsız bir ev inşa etmek için izin devreye gerekmektedir, nesne imal edilir, elde edilir. Bunu yapmak yürütme komitesine uygulamak ve belgeleri sunmaları için:

1. Uygulama.

2. onaylanan proje dokümantasyonu.

3. İzin.

Daha Komisyonu oluşan oluşturulur:

Evin inşaatı yapan 1. Bir vatandaş,.

inşaat firmasından 2. Adam.

3. yürütme kurulu temsili.

4. durum sıhhi yangın denetimi bir üyesi.

5. çevre Çevre Koruma Bakanlığı toprak organlarının bir üyesi.

Teknik envanter ve mülkiyet kaydı

Ayrıca envanter yanı sıra bir eve pasaport yürütmektedir. Bu gibi belgeler gereklidir:

işlerin yürütülmesi ek olarak 1..

2. pasaport.

Yapı izin teyit 3. Özü.

4. Proje belgeleri.

5. Kabul Yasası kamu gözetim organlarının sonuca faaliyete.

daha temiz bir envanter yürütülmesi için 6. Ödeme.

Sonra gerekli belgelerle sunarak tescil otoritesine başvurabilir. Sonra sahipliğini kayıt olun. Sonraki mülkiyet haklarının size ait olduğunu kanıtlayan bir özel sertifika verilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.