ÇirkinlikAlet ve ekipmanlar

Eviniz için doğru ışık anahtarını seçme

Evinizdeki ışık anahtarını değiştirmeye karar verdiniz ve yenisini aldınız. Ancak değiştirme üzerinde çalışmaya başladıklarında, satın aldığınız cihazın Uygundur. Doğru cihazın nasıl seçileceğini bilmediğinizde bu olur. İhtiyacınız olan cihazı tam olarak almak için basit tavsiyeleri uygulayın.

  1. Eski anahtarın kurulduğu yere bakın. Bir girinti varsa, gömme montaj için bir aygıta ihtiyacınız var. Herhangi bir girinti yoksa, duvarın dışına monte edilmiş bir ışık anahtarı satın almanız gerektiği anlamına gelir.
  2. Sahip olduğunuz avizeye dikkat edin. Bir ampul veya paralel bağlantılı birkaç varsa, bir anahtarla bir anahtar elde edin. Lamba çok sayıda ampul ve iki veya üç kanal içeriyorsa, uygun sayıda tuşa sahip bir aygıta ihtiyacınız olacaktır.

Cihazın doğru bir şekilde seçilmesi için bu iki ipucunun izlenmesi yeterlidir. Ancak mağazalarımızda çok çeşitli ışıklı anahtarlar var:

- Dokunmatik ışık düğmesi;

- Bir göstergeyle;

- entegre ışık regülatörlü anahtarlar;

- Uzaktan aydınlatma şalteri;

- akustik anahtarı.

Özellikleri nelerdir? Dokunmatik ışık anahtarı bastırmaya gerek duymaz, hafifçe dokunabilirsiniz.

Uzaktan kumanda anahtarı uzaktan kumandayla odanın aydınlatmasını kontrol etmenizi sağlar. Bu modellerde dahili bir mikroişlemci bulunur. Işığı sadece açıp kapatmak değil, aynı zamanda aydınlatma cihazını çalıştırmak için belirli bir süre ayarlamak da mümkündür. Işık "susturmak" gerekiyorsa, bu anahtarda yerleşik özel programı kullanabilirsiniz.

Bir göstergeye sahip bir cihaz, karanlıkta, dokunma alanındaki ışık anahtarına bakmak istemeyenler için yararlıdır. Karanlıkta parlayan dahili gösterge
Yerini soracak.

Dahili parlaklık kontrolü bulunan mağazalardaki cihazlarda sunulan aydınlatma yoğunluğunu bağımsız olarak ayarlama olanağı. ve burada
Açma / kapama komutu bir sesle veya bir el sallayarak sunulduğunda akustik anahtar "dinle".

Bu cihazın modelinin seçimi yalnızca dileklerinize bağlıdır. Bir ışık anahtarının fiyatı, yeteneklerine, tasarımına ve üreticisine bağlıdır. En basit cihazın maliyeti elli ruble'den fazla değildir ve her şeyi özel ve özgün olanları sevenler, daha pahalı bulabilirler.

Herhangi bir özel mağaza için ışık anahtarları satın alabilir veya Internet sitelerinde sipariş edebilirsiniz. Sahte ürünler satın almayın, cihazla birlikte gelen bilgileri daima okuyun ve üretilen yere dikkat edin. Bu, anahtarı kırmaktan kurtaracaktır. Doğru eğitime sahip değilseniz, bir elektrikli aleti kendiniz monte etmeyin. Bu, elektrik çarpmasına neden olabilir ve her zaman güvenle sona ermez. Yardım için yetkili bir elektrikçiyle iletişime geçmek en iyisidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.