ÇirkinlikInşaat

Yapımında Arızalı tabaka: Numune

onarmak veya yeniden amacıyla, özel olarak iş ve çıkışı söz teknik uzmanlar tarafından hazırlanmış bir belge olarak hizmet eden, temel olmalıdır. Böyle bir belge onarım listesidir. Aslında nesne muayene kanıtlamak ve bu eylemin inşaat, kendi eksikliklerini ortadan kaldırmak için çalışmalarını açıklanmıştır. Nedeniyle onaylı onarım masaya hesaplanan tahmincisi maliyetleri, site restorasyon vardır. Gelecekte, belge makul bir maliyetle için ekonomik bir gerekçedir.

inşaat maliyetinin hesaplanması için Temeli

Her gün bir kişinin yeni yapım, onarım veya yeniden olup olmadığını belirleme, maliyetlerin sorunlarla karşı karşıya. Örneğin, bir kimyasal fabrikasında çatı onarılması gerekir. fabrikasında Onun uzmanları yüklenici katılımını gerekli değildir. yenisi ile değiştirilir eski rulo malzeme üzerinde çalışma fiyatını bilmek için, kusur listesi oluşturulacak hangi teknik muayene eylemi yapmak için müşteriyi (kimyasal şirketi) gerekir. Böyle bir belgenin yapımında nesnesinin değerini hesaplamak için temel oluşturur.

müşteri tarafından onaylanmış Sorun giderme kılavuzu, yüklenici tahmincisi onarım miktarını belirler. kusurların ve tahminlerinin sözleşme deyimi bitiminde bunun bir parçasıdır.

Kimdir?

onarım listesinde (LW) beri - daha sonra onun doğru derleme bu çalışmaların sonucu üzerinde önemli bir etkiye sahiptir, onarım veya inşaat projeleri için kaynak belgedir. Tamamlanmış belgeler vasıflı işçi sağlamak için daha iyidir. Bu uzman kuruluşlar veya devlet işletmeleri (ustabaşı, teknisyen) çalışanları olabilir. Her işin karmaşıklığına bağlıdır.

Örneğin, cips ve duvarlar veya değiştirilmesi kapı ve pencerelerde çatlakların saptanması üzerine, uzman kuruluşlara ödemeye gerek yoktur. muhasebe temsilcisi, çalışan onarmak istediğiniz birimin ve çalışmaların icracı: başın emriyle oluşturulan Muayene nesne komisyonu, yetkin profesyonellerden oluşmalıdır.

Onarım listesi, herhangi bir biçimde yapılmış düzenlenmemiş yapımı, örnek, ancak gerekli verilerle.

Dolum için prosedür

farklı nesneler üzerinde gerekli onarım çalışmaları her biri kendi tamir listesi oluşturulmuştur edin. Uzakdoğu'da işin hacmi tahmini norm ve oranlar tarafından sağlanmaktadır birimleri girilir. Nesnenin tam adı teftiş ve varlık belirtmek için emin olun böyle mobilya kurtarılmış (veya değil) ameliyat binaların onarımı gibi işlerin, koşulları; Çatı onarımı. Bu bilgiler dikkate bu koşulları almadan tasarlanmış işgücü maliyetleri, normlarına faktörleri yetiştirme fiyat hesaplama uygulaması için gereklidir.

inşaat Hasar raporu formu çalışma verilerinin adını içermelidir. Onların ayrıntılı olarak önemlidir. Bu kolay "zemin tamir" verilmiş ve boyalı değildir:

 • kaideler ortadan kaldırmak;
 • Eski örtüsü (karo, muşamba veya başka bir şey) çıkarılması;
 • bağlantı aygıtı, belirli bir kalınlık;
 • Linolyum kaplama aygıtı (yapıştırıcı ya da tırnaklar ile).

Mark malzemeler ait oldukları - tüm her birine bir notta belirtilen eserin türü. İki taraf tarafından imzalanmış kusurlu açıklamada yapımında sonuçlarına göre: yüklenici ve müşteri ve sonra müşteriden yetkili kişi tarafından onaylanmıştır.

Ne DV için sayar?

Inşaat (isim aynı zamanda gündelik inşaatçılar bulunabilir) içinde defektovochnaya detaylı açıklama derlenmiş zaman hala onarım yapılması gerekir gibi görünüyor.

maliyetindeki nicel Dönüşüm, fiyat hesaplama sayabilirsiniz: muşamba, fayans, belirli bir yüzey alanında tuğlalar; beton ürünleri ve derinliği rögar plakaları ve kuyu çapı. Nitekim, Uzak Doğu'da, örneğin, şöyle demiştir: Yeni muşamba döşeme - 100 m2, tahmini mühendis departmanı bu alanda onarım atık olmadan olmadığından, malzemenin 102 m2 bırakmaya gerekli olduğunu bilir.

DV çekme nedenleri

Yapım Kusurlu açıklamada çeşitli nedenlerden dolayı gereklidir:

 1. Canlılık. Belge, teknik personel tarafından hazırlanan ve yönetici tarafından onaylanan, temelidir bütçeleme kusurların faturası sağlanan ve borç fonları.
 2. Belirlenmesi maliyet kalemlerini. tamir, modernizasyon veya yeni inşaat: Vergi muhasebesi eserlerin türleri birbirinden ayırt etmek önemlidir.
 3. Analist. kusurların tespiti ve gelecekte hasar ve imha edilmesini önlemek için dikkate alınmıştır görünüm nedenlerden dolayı,.

Kayıt için talimatlar

Yapım Kusurlu açıklamada, kurumsal müşterinin şirketin listesinde temsil edilebileceği hazırlanması için formu, bir dizi etap geçer.

Nesnenin 1. Teknik kontrol.

2. ET anket verilerine göre, teknolojik sekansı ayrıntılı bir açıklama ile çerçevelenmiş edildiği kusurların inventorying gerçekleştirilir.

bilgi zorunlu kusurlu eyleminde girilecek:

 • kuruluş ve işletme adına hareket eden bireyler iddia Tam adı;
 • adresi konumunu gösteren bir nesne adı;
 • işin türü (büyük onarım veya yeniden);
 • üyelik malzemeleri, makine / alet;
 • sınıf malzemeler;
 • Üretim eserlerin koşulları;
 • derleyicisi hakkında bilgiler.

Onarım çalışmaları hacimlerinin 3. hesaplanması.

5. Son adım: Müşteri ve yüklenici: onarım listesi aşağıda verilmiştir hangi yapımında örnek, iki parti tarafından parafe edilmelidir.

yapımında Arızalı tabaka: bir örnek

tarafından onaylanan
(Kuruluşun adı iddia)
(Konum, imza, tam adı)
tarih
onarım listesi

On büyük onarımlar Mutluluk Sokağı: adreste bulunan konutlardan. Gagarina, house 1.

işlerin performansının Şartları: çatı ve üzerinde evin, cephesi işletilmektedir.

iş hacmi

p / p № iş ve maliyet Adı ölçü birimidir sayı düşünce
1 2 3 4 5
1 Söküm duvarcılık basit duvarları tuğla 10 m3 70
2 dikmeler ile kirişleri Söküm ve barlara parantez 100 m2 40
3 kafes levhaların aparat m3 2.5
4 İzolasyon kaplamalar moloz m3 8 müşteri moloz
5 asbest çimento tabakası kaplama cihazı 100 m2 11.5 Barut 6-dalga fırın, 1750h1125 mm
Bir nota belirtilenler hariç tüm malzemeler alımları yüklenici.
Makine / mekanizmaları - yüklenici.
(Isim, imza) tarafından derlenmiştir.
Kontrol Edildi (isim, imza).

Şimdi bu belgeyi yazma biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.