Haber ve ToplumDoğa

Balık ne tür - inci?

Bu yazıda biraz parlak adamı tuzlu ılık su bahsetmek istiyorum. Kabarcık balık veya karapus denir.

sazan ailesinin Pearl fish

Bu, küçük, çok ince ve yarı saydam bir örnektir. Bu yüzden denilen - pearl fish. Nerede küçük yaratık bulunur? Garibi, ancak herhangi bir sualtı kayalar veya içermeyen deniz tabanını ve kum. Böyle yumuşakçalar, istiridye gibi omurgasızlar, yaşamayı tercih denizyıldızı.

Küçük ve çevik Pulsuz Pearl fish, o ustalıkla mütevazı boyutunu kullanır. Bu otuz bir tür barındıran sazan ailesinden, ifade eder. Bunlar tropikal sularda da dahil olmak üzere tüm dünyada yaşıyoruz. İnci - Atlantik Okyanusu balığı.

habitatları

Ben karapusov o neredeyse her türlü diğer canlı organizmaların boşluklar yaşayan söylemeliyim. Ve böyle güzel bir isim - inci balığı - o got ardına ait temsilcileri bu aile olduğumuzu gördük ölü içeride bir istiridye. Bu durumda, bu ev sahibi istiridye kabuğu aynı inci benzeri iç yüzey oldu.

Karapusy tamamen güvenli yer canlı vücut diğer deniz canlıları hissediyorum. Onlar için çok daha kabul edilebilir ve başka bir yerde yaşamak daha güvenlidir. Sonuçta, bu yüzden böylece yırtıcı günden itibaren koruyan, ölçekler olmadan ihale ve narin vücudu gizler. Ama gece yüzmek de kendi yiyecek bulmak için.

Karapusam özellikle iç durmak ister deniz salatalık (deniz salatalık). Hatta bazen bir deniz tarağı çiftler halinde yerleşmek yönetmek. İşte böyle olağandışı Atlantik balıklar.

sazan

inci denir sazan ailesinden, bir başka balık var. Hazar, Karadeniz ve Marmara Denizi havzalarında bulunan bu sazan,. Bazen bu balık Karadeniz hamamböceği denir. Bir gümüş inci rengi vardır neden o küçük ölçeklerde bir yeri vardır. , İngilizce konuşan dünyanın Çünkü pearl fish olarak sevk edildi. Sazan yaklaşık on iki yaşında, yeterince uzun yaşar. Gelen yetişkinlik o ulaşır altmış veya daha fazla santimetre ve tartmak kadar yedi kilogram. Ancak, yakalamak balıkçılar nadiren ikiden fazla tartı örnekleri yakalandı.

Bu Arasında balık türleri iletişim kurma ve yaşayan örnekleri var. deniz sularında görünüm hemen her zaman Geçme ve nehir gelir sadece yumurtlamak için. Ancak, balık hayatı boyunca tatlı münhasıran oluşuyor anlamına gelir, denizde hem de rezervuar sadece yaşayabilir.

omurgasızlar, yumuşakçalar ve kabuklular üzerinde Sazan besleme. Balık oldukça güçlü dişleri gelip yardımcı olmak. iki kilogram daha bu zamanlarda biraz daha ağırlığını olan dördüncü yılda zaten başlar çarpın. Dişiler yumurtlamaya ve güçlü bir akım vardır alanlarda altındaki yumurtalarını bırakmak için nehirlere girer. yumurta geliştirmek ve ardından gençlerin vardır. Onlar yetişkinlik bekliyorlardı deniz üzerinden gitmek. İlk başta onlar planktonlar ile beslenirler ve sonra erişkin balıklar geleneksel gıda geçin.

Kısa bir süre önce, sazan olduğunu mütalaa etmek be değerli ticari balık Ancak inşaat ve barajlar, kirlilik ve ırmak suyu led'ini ne is şimdi bu tür is son derece nadir. Sazan şimdi tehlikedeki türler olarak kabul edilir ve Kırmızı Kitap listelenir. Onun balıkçılık yasaktır.

Pearl fish kasvetli

Kasvetli - Bir hızlı hızlı ve her yerde yavru. Aynı zamanda pearl fish denir. Ve oysa takma o Alınan şu şekilde. Yüz yıl önce biz gelişmiş bir teknoloji için özü inci pigment ölçekleri balık, hangi is gerekli için imalatı ait yapay inciler.

çıktı olarak bu maddelerin en büyük sayı, kasvetli pullarda ihtiva etmiştir. Balığın bu tür tüm güney sularında bol miktarda yaşadığını söylerler gerekir ve bu onu çok uygun ticari balıkçılık yapar. Bir yüzyıl önce, bu kasvetli sanayi balık oldu.

Şimdi kimyasal bileşikler kullanılarak mücevher üretimi için, ancak soğuk balıkçılar arasında lehine kalmıştır.

Pearl fish yemekleri

Bilenler balık kasvetli teşekkür ederiz. kuru formda neredeyse saydamdır. O diğer türler için balık çorbası et suyu içinde yatıyordu. en lezzetli ev yapımı sprats kasvetli. Balıkçılar bu balıkların tadı basitçe ifade edemez iddia ediyorlar. O konserve gıda ile herhangi bir karşılaştırma gitmez.

Bu yemeğin hazırlanması oldukça basittir. Sen balık üç ya da dört kilogram gerekecektir. İlk parça prosalivayut (balık beş kilo başına tuz 300 gram) ve buzdolabında bir günde koydu. Bu süre zarfında, balık gereksiz sıvıyı verecektir. Sonra baharat (Defne yaprağı, tarçın, karanfil, yenibahar) dökün, her biri büyük bir kase katmanları, yerleştirildi. Sonra saplar pota is dolgulu için üst herhangi bitkisel yağ. Bütün bu fırında veya ocakta koymak ve hazır duruma gelene kadar kısık ateşte baygın olduğunu. Soğutulmuş sprats rulo halinde geleneksel cam kavanozlar, hangi saklı münhasıran içinde buzdolabı.

Yani böyle ilginç bir pearl fish doğada var. Hepsi farklı, ama onun görünümü için aynı takma idi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.