MaliSigorta

Rücu eylem

Başlamak için, bize "sözleşmeli haklar" ve kavramını hatırlayalım "yükümlülüğünün ilişkisi." Yükümlülükleri sözleşmelerinin büyük çoğunluğunda ortaya çıkar. Buna ek olarak, yükümlülük sözleşme dışı olabilir. borçlu ve alacaklı olarak bu yasal ilişkilerinde hareket etmek? Cevap kanunda açıkça belirtilmiştir. Ve her iki tarafın kanun ve yükümlülükleri ve hakları ile belirlenir.

Ama sözleşme yükümlülükleri karmaşık temsil eder. birkaç kredi ve birkaç borçluların katılımıyla Sivil Kodu (Madde 321) göre, herhangi bir alacaklı performansını gerektirebilir ve tüm borçlu için gerekli tüm ile birlikte yükümlülükleri yerine (aksi belirtilmediği sürece).

Vicdani borçlu, alma, örneğin, kredi, belirtilen süre oluşması üzerine Bankası tarafından belirlenecek ve bu bankaya önceki taahhütlere tarafından görevden miktarını öder. Borçlu bir değer veremedim hangi, "aksi sağlanan" yukarıdaki sürece (veya basitçe fark etmedi). "Diğer" gizlenen olabilir, örneğin, kelime "dayanışma". Ve Medeni Kanunun diğer normlar böyle bir sıfatı bildirmektedir: alacaklı kesinlikle bütün borçluların göre performansı gerektirebilir (yani birlikte (müştereken) veya ayrı ayrı Ve borç bir parçası olarak ve tamamen herhangi birinden ..

alacaklının yerde durmak için deneyin. hayır - bir borç sürede borçlu ve diğer geri ödemesi eğer o ne yapacak? Tabii ki, bu en az direnç gider: daha vicdani olan bu borçlularla borç kalan miktarını kurtarmayı denemek (hiçbir gizli ya da aylık olarak düzenli sözleşmenin belirli bir miktar olun). Ve tartışmak yararsız olacaktır: bu durumda, bankanın dava kesinlikle memnun olacaktır. Banka onun hemen bütün borçluların unutun aldı.

Ve kendileri için değil, aynı zamanda başkaları için değil sadece, borçlu hakkında ne ödemek?

Burada tek yolu - rücu. Yasaya göre, vicdani borçlu kendilerine ödenen parayı iade etmek başka isteyebilir. Tabii ki, kendi payına hariç. borçluların geri kalanı yerine getirmemesi halinde Ve gereksinimi, rücu Bankası tarafından alınan miktar dönecektir. Kural olarak, mahkeme mağdurun tarafında ve parayı iade etmek vicdansız borçlular zorunlu kılmaktadır.

yasanın hemen hemen tüm bölgelerine zaten tanıdık Rücu. Örneğin, onlar için borç tazmin etmek zorunda kaldı işveren, çalışan, daha sonra gerici taleplerini iletme hakkına sahiptir kiraladı.

Başka bir örnek - Kaza başvuru. çalışmak için bazı şirket tarafından kiralanmış sürücü, bir kazada alır. Bir araştırmadan sonra çıkıyor: Kaza sadece sürücü işe yaşansın sorumlu. Bu demektir zararlardan dolayı tazminat ona dayanır. işveren öder yasal maliyetler, kayıpları tazmin edecektir diğer tarafa yapılan cezaları. Şimdi sürücü borç işvereninize doğrudan zaten ödemek zorundadır. reddetmesi durumunda işveren rücu güvenebilirsiniz. Borç yasaya göre, mahkemede tahsil edilecektir.

tahkim İstem tablosu önceden belirlenmiş bir şekilde sunulmalıdır ve iyi oluşturulabilir. biçim ve şikayetler içeriğinden usul gereklerine uyum üretime başvurunun kabulünü garanti ve gereksinimleri karşılamıyor olarak Tür inceliklerini iyi, avukat (avukatlar) tarafından gerçekleştirilmektedir.

o göz için kabul edilmeyecektir - herhangi bir tutarsızlık olması durumunda, iddia anlamına gelen hareketi olmadan bırakılacaktır.

Davacı hataları ortadan kaldırmak için zaman verilir iddianın açıklamada mahkemede davacı uygulama tarihini sabitleme ile (APC başarısızlığı sağlanmaz) ve eksiklikler veya yanlışlıklar bir göstergesi. kopyasını belirleyen karardan sonra bir gün içinde başvuru sahibine gönderilmesi gerekmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.