Spor ve SağlıkDoğa Sporları

Amerikalı bisikletçi Greg Lemond: biyografi, spor kariyeri

Dünya uluslararası olimpiyat oyunları Rio oynanan saatler ederken, eski sporcular ve antrenörler sessizce kez Deneyimli zafer hatırlıyorum. Bunlardan biri Amerikan Greg Lemond gelen ünlü profesyonel bisikletçi. Birlikte, bize üç kez Tour de France kazanan harika anılar bir dizi dalmak edelim.

Bir sporcunun biyografisi alınan bilgiler

Daha iyi Greg olarak bilinen Gregori Dzheyms LeMond, Kaliforniya 26 Haziran 1961 doğdu. Çocukluğundan beri, gelecek bisiklet yer almak için bir sporcu oldu. O zaman, o hala gerçek bir yarış sürücüsü olmak için bir arzusu vardı. Bu sadece küçük bir hobi oldu: O civarda yaşayan aynı çocuklarla yarış sürdü. Ancak, ebeveynler o daha ciddi düzeyde bisiklet meşgul etmeye çalıştı ısrar etti. Genç Amerikalı tespit gençler grup davasını döndüğünde. Sonra Greg Lemond ve sevdikleri şey uğraşmaya devam eder, ancak profesyonel eğitmenler gözetiminde.

bisikletçi'nın kariyerinde ilk başarıları

Greg bir eğitmen ile ciddi eğitime başlamıştır ilk günden itibaren, o zafer için inanılmaz susuzluk rahatsız etmiş. Gelecekte 17 yıl içinde zaten şampiyon o Gençler Dünya Şampiyonası ve gençler arasında düzenlenen Olimpiyat Oyunları'nda, onun zaferini hangi net bir plan, tedarik edilmiş olduğu söylenir. 22 yıldır o prestijli Dünya Kupası'nda altın madalyayı kazanan planlanan ve 25 - Fransa Bisiklet Turu'nu kazanmak için. Ancak, LeMond sadece bir hayalperest değildi. O boş boş oturup vermedi ve uzun ve zor, her gün ter egzersiz yaptığı hedefe gitti. Son olarak, onun çabaları ödüllendirildi. atlet gençler arasında en iyi biriydi ve hatta milli bisiklet takımının Amerika dikkatini çekmek başardı. Bu Greg Lemond buydu. Boy, kilo ve üzerinde öğrenmek bu atlet ile ilgili diğer bilgiler.

Boy ve kilo Of bisikletçi oldu?

Atlet oldukça yüksek olduğu dikkat çekicidir. . Sadece 67 kg - Onun yüksekliği dikkate bu rakam çıkarak 1,78 m, biz biraz tartılan söyleyebiliriz. Bir dereceye kadar, bu durdu ve onu, bugün sözünü ettiğimiz bu tür önemli sonuçlar elde yardım etmedi.

Dünya Kupası ve ilk büyük zaferi katılım

1977 yılında Greg Lemond (biyografi ilginç gerçekler bir sürü içerir) bir ABD Gençler şampiyonu oldu. Ve tam iki yıl sonunda Amerika'nın en hızlı ve güçlü bisikletçi unvanını elde ettikten, kazanan statüsünü teyit etti. Aynı zamanda, o kelimenin tam anlamıyla hemen her bisiklet yarış rakiplerini yok gerçeğine dikkat çekti.

Yıl boyunca gelecek vaat eden genç adam uyanıklık kaybeder ve hızla şekil kazanıyor vermedi. Anlaşıldığı üzere, kendisine Arjantin'de 1979 yılında düzenlenen Dünya Şampiyonası'na giren yeni zirveleri, fethetmek için hazırlanıyordum. Değil bir an gecikmesi, o gençler zaten var olan listede isim yaptı. altın, gümüş ve bronz: seyirci sürpriz ve genç bir adamın bütün akrabaları için, o tek grup yol yarışı kazanmak değil, aynı zamanda sadece üç madalya alamadım edebildi.

ön plana bu çarpıcı zaferinden sonra hızlı bir güçle ivme kazanıyor gelecekteki şampiyon olarak medya ve spor topluluğunun temsilcileri. Ayrıca, o 1980 yılında yaklaşan Olimpiyat Oyunları'na katılmak üzere seçildi. Ancak, bazı nedenlerden dolayı atlet onlara katılmayı başaramadı.

Gelecekteki yarışmacının ile Avrupa ve aşinalık taşıma

1980 yılında, inanılmaz ve önemli olay oldu - Fransız bisikletçi Bernar Ino - - ve onun sportif direktör Sirill Gimar genç sporcunun "Tour de France" beş kez kazanan fark ettim. Belki de birçok kişi uzun yıllar beklemek zorunda işareti, çok kaderi oldu. Ve Fransa'da düzenlenen bisiklet genç sporcu zafer "Circuit de la Sarthe", şey olmadı. O zaman, Greg Doğu ve Batı Avrupa'dan birçok ünlü veloprofi bypass başardı milli takım, oynadığı.

İlk takma velokrugah Badger bilinen genç yetenek Bernard Ino tepki ilan ediyoruz. Onun o yarışma sırasında savaşmak için inanılmaz bir yol aldı. Bu arada, Bernard bile onun himayesindeki karşısında güçlü ve saygın bir rakip bulmak için tahmin etmedi. O anda, Ino onun yönetmeni Greg işaret ve çocuk sıkı bakmak tavsiye etti. Sonuç olarak, çekinmeden, Sirill Gimar toplantıları bir dizi düzenlenen ve hala bir sözleşme imzalamak ve Avrupa'da onlara gideceğiz atlet ikna etti. deneyime sahip dikkat binici tarafından gurur Greg Lemond kabul etmek tereddüt etmedi. Yani, ailesini bıraktı ve yıl sonunda Avrupa'yı fethetmeye gitti.

Takım Sirilla Gimara içinde Meteorik kariyer atlet

sporun büyük dünyasında kez Greg şaşırmış değildi. Ve tabii ki, ben güçlü ve ünlü yarışçılar büyük sayısı arasında kaybolmak vermedi. Genç yaşına rağmen, o zaten hatta deneyime sahip biniciler arasında bazı güvenilirlik kazanmıştır. Sirilla Gimara ait sürpriz, onun tercihi, kalıcı, güçlü ve sağlam olduğunu kanıtladı. Bu nedenle, sık sık ondan çok daha yaşlı bisikletçiler ile rekabet etmek zorunda kaldı. Ancak, ne o, aslında, çok Bernard Hinault gibi onun yıldız kariyerinin başlangıcı sırasında, onlara verim vermedi.

Renault-Elf Gitane - 1981 yılında, Amerikalı bisikletçi şerefli en güçlü Fransız takımlarından biriyle girdi. Bu Bernar Ino kendini içerir. "Dauphiné Libere" genç yetenek Aynı yıl kendi ana kupa aldı - üçüncü sırada yer. Ve tam bir yıl sonra LeMond "Tour de l'Avenir" kazandı ve Dünya Şampiyonası'nda gümüş madalya kazandı. 1983 yılında başlık onaylamak ve yeni zaferler ve madalya güvenli başardı.

Çarpıcı zaferler bir dizi

1984 yılında bisikletçi çarpıcı galibiyet serisini başladı. "Liege-Bastogne-Liege", ikincisi de - - Yani, sadece iki bronz madalya, tek kazandı üzerinde "Criterium du Dauphiné Libere." en iyi genç sporcu üçüncü sırayı aldı ve ben "Tour de France" yer aldı ilk defa, aynı kez binici anda, sözde beyaz forması idi.

takımda geçimsizlik ve La Vie Claire geçiş Greg

Greg Eno bu rakibi görünce nihayet müdürü ile onun yüzünden düştü ve takımdan ayrıldı. Buna karşılık, Gimaru Bernar o La Vie Claire adındaki grup yarattı. İşte o davet edilir ve oldu Lemond, onun adına konuşma. Ancak hırslı Amerikalılar sevmiyorum kenarda olmaya devam. rakip takım kafa kafa iken yaptığı müsabakaların her sırasında, onun akıl hocası başardı. Hangi sıklıkla kavga ve savundu nedeni budur. Ve 20 Temmuz 1986 Greg Lemond nihayet Eno yürüdü ve Fransa Bisiklet Turu'nu kazandı.

avlarken 1987 yılında, LeMond ciddi bir kazada yaralandı. Aynı nedenle yarışmada iki tur kaçırmak zorunda kaldı. Ama restorasyon sonrasında Greg iki kez hala namus Uluslararası Turnuvası'nda: 1989 ve 1990 yıllarında. Bunun için, o "Yılın Sporcusu" oldu ve birkaç diğer onur ve ödüller almıştır.

Greg Lemond: bisiklet markası ve spordan onun çekilme

inanılmaz zaferler bir dizi sonra Greg 1994 yılında kariyerine bitirdi. Aynı zamanda o bir işadamı LeMond Bisikletler içinde yeni bir kariyer bekliyordu. Bir şirket 1990 yılında kurulmuş, ama bisiklet terk ettikten sonra bunu açığa çıkarmak için başardı. O zamandan beri, LeMond logosunun altında bisikletlerin satışı yapan Trek ve profesyonel ile bir sözleşme imzalamıştır. LeMond sonra Fransa Caddesi'nde LeMond Fitness ve restoran Fransa Bisiklet Turu'nu keşfetti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.