FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Bat - bir kuş ya da bir hayvan? Yarasalar ve özellikleri Türler

Muhtemelen herkes en az bir kez hayatında yarasalar ile karşı karşıya. Bunlar, herhangi bir kasaba veya köy görülen sadece akşam geç veya geceleri dışarı çıkmak edilebilir. bu gizemli bireyleri izlerken kendisinin soruyu akla getiriyor: "Bir yarasa - bir kuş ya da bir hayvan?" Şöyle anlamaya çalışalım.

Bir hayvan veya kuş?

Bat - yarasalar ait bir hayvan. Bu uçuş hakim olması sadece memeliler olduğunu. En ilginç - bu hayvanlar kemirgenler ile hiçbir ilgisi yoktur, çünkü türlerin adı, doğru olmadığını değil. yarasalar daha bir primat gibi gibi, maymunlar uçan onları aramak için mantıklı olurdu. İnsanlar genelde herhangi bir türünü belirtir", iddia bat? Bir kuş veya bir hayvan var mı? Bu ifadelerden hangisi? doğrudur "Ama zooloji usta bir kişi, bu kanatları var diye kuşlara alabilir olası değildir. İlk adım yarasalar yaşam dolu imajını bulmaktır. Sadece bundan sonra veren argümanlar belirli bir ırktan mensup ikna edebilirsiniz.

gıda

Neredeyse yarasalar her türlü böcekleri yerler. Bu nedenle, ve ait ne kadar sürekli sorular vardır hangi yarasa türü: Bir kuş ya da bir hayvan. Her birey kendi tat tercihleri: Biraz daha kelebekler veya bitleri, ikinci gibi - örümcekler veya böcekler, diğerleri larva tercih ederim.

Potansiyel kurban havada yüzer uçuş sırasında sık sık onların yiyecek kapmak yarasalar. Kural olarak, onlar da daha rahat bir yerde almak için ava sonra tercih eden yarasalar bulunmasına rağmen, anında yemek. gıda üretiminin Onların yöntemleri oldukça ilginç ve dikkat çekicidir. Başkaları avını yakalamak için bir ağı olarak kendi kuyruk membran kullanırken Örneğin, belirli hareketlerin bazı yarasalar kanatları, bıçakların anımsatan ona böcekleri komisyon kadar.

çeşitler yarasalar

tüm hayvanlar gibi, yarasalar tipe ayrılır. Şu anda Yarasalar oldukça çok var. Bugün 1200'den fazla çeşidi açtı. Hiç kimse, yalnızca uçan memeliler gezegendeki en yaygın olduğu gerçeğini itiraz etmek istiyor. İstatistiklere göre, her beş hayvan yarasa olduğunu. Hepsi çok benzer görünüyor, ama değil. Her tip farklıdır ve hiçbir analogları vardır. Ilıman enlemlerde sadece elli tür farelerin toplam sayısından yaşıyor. Birçok büyük bireysel olduğunu bile farkında değildir nedeni budur! Örneğin, tropikal bölgelerde bulunan yarasa kanadı süpürme, 170 santimetre daha büyüktür. Bat türleri çalışmalar mevcut gerçekleştirilen kadar çeşitlidir.

kanatlar

yarasalar kanat gövdesi ve parmaklar arasında gerilir ince deri yoluyla oluşturulur. onlar yarasalar uzayda gezinmek için yardımcı ultrason yayarlar, böylece Onlar düzenlenir. Bu hayvanın kolayca av algılamak veya engel hissedebilirsiniz. Eski çağlardan beri insanlar inanıyordu bu memeliler kadının kafasına oturmak ve kanı içmeyi çok severim. Aslında öyle değil. Saç adil seks tuhaf bir yapıya sahip, bu yüzden yarasa kanatları, ultrason üfleme, döner alamadım sırasıyla hayvan düşünür onun önünde boş bir alan olduğunu.

Daha fazla bilgi için,

Yarasalar çok kötü (siyah ve beyaz) görme ve koku alma duygusu var. Onların karakteristik özelliği mükemmel duruşması. Karanlığa gitmek için, yola bir engel ve ondan önce biraz mesafe olup olmadığını ses ve yankı anlamasını sağla. Bu nedenle onlar iyi görme yeteneği gerekmez.

yarasaların hemen hemen tüm türlerin temel alışkanlıkları benzerdir. Hepsi aydınlık yerlerde önlemek ve yuvalar yapmazlar, sadece gece hayatı vardır. Öğleden sonra yarasalar uyku baş aşağı asılı. Bu memelilerin çoğu sebebiyle vücudun süreçleri yavaşlatmak yeteneği çok uzun uykusuna şımartmak edebiliyoruz. Şaşırtıcı bir şekilde, bu hayvanlar, kalp iş etkileyebilir, solunum hızı şiddetini değiştirmek hızını azaltabilir metabolizma.

Yarasalar onlar oldukça hızlı ve manevra sinek, iyi sinek, nasıl yarasa sorusu - genellikle tartışmalı ve bir kuş veya hayvan, var çok tartışma için nedenidir.

chiropterologists denilen yarasaların araştırma yapan bilim. Sadece birkaç yıl içinde, bilim adamları bu canlıların yeni türlerin onlarca keşfetmek mümkün olmuştur. Bir yarasa - Şimdi dünyanın en yaygın ve çok sayıda hayvan olduğu kanıtlanmıştır. Ama ne yazık ki, şu anda hala tam olarak anlaşılmış değildir. Onların yaşam okyanus ve kutup bölgelerinde adalarda ek olarak, neredeyse tüm dünyayı kapsamaktadır. Onlar sık ormanlar ve çöller, ovalar ve dağlar ziyaretçiler yanı sıra kalabalık şehrinde canlı vardır ve o yerlerde hiçbir erkek önce gitti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.