KariyerKariyer yönetimi

Laboratuvar kimyasal analiz: sorumluluklar ve iş tanımı

meslek bir çok faaliyetin sonucu vardır sokakta neredeyse görünmez olan adam. ve bilim adamları bu tür işler için insanları tedavi etmek. Bu durumda, bunlar büyük ölçüde, sırasıyla, radikal dünyayı değiştiriyor teknolojik ilerleme, katkıda bulunur. Bu, dünyanın farklı yönleri, özellikleri ve nesnelerin özelliklerine çalışması yapan profesyonellerin bütün grup katılır. İnsan bilgisinin geliştirilmesi ve laboratuvar yapma ortak davaya büyük bir katkı kimyasal analizini, görevleri çeşitli metaller, cevherler, petrol ürünleri ve diğer malzemeler ve maddelerin araştırma yürüten içerir. Ortaya çıkan veriler daha teknolojik ve imalat işlemleri kabul için ürün özelliklerini izlemek için gereklidir.

konumu hakkında genel bilgiler

Bu alanda bir laboratuvar temel görevi - bilginin kimyasal yapısını elde etmektir. Bu durumda incelenen nesneler herhangi birinde olabilir. Daha önce de belirtildiği metal ve bir yağ yanı sıra, laboratuar kimyasal analiz, gaz ve buhar bileşenleri ile çalışabilir. Sonuçların kullanılmaya devam edilmesi farklı olabilir. Gerekli özel bir üretim spesifik ürün özellikleri elde etmek için zaman basit bir örneğidir. Bu teknikle için kimyasal laboratuvar dahil standart reçete bir madde gereklerine tanımlanabilir hangi.

Son zamanlarda, ilgili çevre sorunları, otomotiv endüstrisi için standartların ve gübrelerin üreticilerinden bir sıkılaşma elde edilir. İlk durumda, laboratuar kimyasal analiz inşaat malzemelerinin özellikleri kullanılan aracın özellikleri çalışmaya çalışabilir ve ikinci - gübre zararlı toprak özelliklerini tespit etmek.

pozisyon için adaylar için gerekenler

boş başvuru bu durumda, laboratuvar ile gereksinimlerini yatıyor sorumluluk görünüşte yüksek oranda rağmen oldukça hafiftir. Örneğin, bir yüksek öğrenim sahip zorunlu değildir. Bu teknik okul veya üniversite yeterli derecede sunacak. Ancak, iş tanımı bir laboratuvar kimyasal analiz o mesleğin görevlerini yerine getiremeyecek olmadan çok özel bilgi gerektirir. Özellikle laboratuvarda aşağıdaki bilmelisiniz:

 • kimya temelleri, en azından genel durumu, aynı zamanda fiziksel ve analitik yönü.
 • Kimyasal ve fiziksel yöntemler.
 • Cihaz ve cihazlar ve cihazların çalışması sırasında kullanılan çalışma kuralları.
 • radyoaktif maddelerin özellikleri ve bunların tedavi nüansları.
 • Analiz için seçim yöntemlerini temel alır.
 • soy metal grubundan belirlenmesi için yöntemler.
 • güvenlik yönetmeliklerine, iş güvenliği ve sağlığı kurallarını ateşle.

görevleri

Mesleğin temsilcileri hala yardımcı personel için de geçerlidir. Yine de, iş tanımı bir laboratuvar kimyasal analiz görevleri de dahil olmak üzere oldukça geniş bir yelpazede sunar:

 • nadir ve kıymetli dahil nadir metal, analizler yapılması.
 • bilinen metotlara göre alaşımların karmaşık analizler gerçekleştirmek. Örneğin, nikel, kobalt, titanyum, ve diğer alaşım olabilir.
 • tahkim analizi yapmak.
 • karmaşık hesaplama devresi kromatogramlar göre yöntemlerle patlayıcı kromatograflar kullanılarak deneyleri gerçekleştirmek.
 • Atomik soğurma yöntemi ile yapılması analizi.
 • radyoaktif maddelerin kullanımını gerektiren testlerin yapılması.
 • yeni analiz yöntemleri geliştirilmesi katılım.
 • önerilmektedir test yöntemleri Davranış
  gostirovaniyu için.
 • Düzeltmeler ekipman hizmet verilir.
 • Bir anket ulaşır malzemenin kabulü.

haklar laboratuvar

Bir kez daha o mesleği liderlik fonksiyonu açısından oldukça mütevazı ve çoğu durumda temsilcilerinin yan görevleri gerçekleştirmek dikkati çekiyor. Bu nedenle, hak çok daralmış. İlk asistan amiriniz faaliyetlerini veya laboratuvar çalışmaları ile ilgili bir öneri olabilir. Bir meslek olarak, "Laboratuvar Kimyasal Analiz" görevlerini gerçekleştirmek için uzmanlar ve metodolojik bilgi veri elde etme imkanı sağlamaktadır. En yüksek kaliteli sonuçlar laboratuar analizleri gerçekleştirmek için de araştırma ve deney organizasyonunda ek yardım gerekebilir.

sorumluluk

başarısızlık veya bunların doğrudan fonksiyonlarının kötü performans durumunda laboratuvar İş Kanunu öngördüğü düzenlemelere uygun olarak sorumludur. şunları içerebilir tür durumlar için:

 • Arıza, bu arada, kimyasal analiz için özellikle önemlidir güvenlik düzenlemeleri, uymak.
 • Yangın emniyeti ihlal.
 • Şirket yürürlükteki işgücü düzenlemelerinin ihlali.

Aynı zamanda onların görevlerini ifa etmeleri sırasında kimyasal analizin laboratuarı neden diğer ihlalleri için sorumluluk kabul etmez.

meslekte Ranks

laboratuvar gerçekleştirebileceği işlemlerin karmaşıklığı kendi seviyesini gerektiren her hangi mesleğin 7 basamak vardır. İki birinci deşarj, örneğin, kullanılan bileşenlerin ilk ayırma olmadan basit homojen tahlillerin almaya izin verir. Laboratuar kimyasal analiz prosedürleri üçüncü ve dördüncü bit nedeniyle test maddelerinin ve özellikleri yayılmasına karmaşıklığını artırır. Örneğin, bu niteliklerin uzmanları, bu çözünürlük, viskozite ve özgül ağırlık olarak özelliklerini belirleyebilir. Sonraki aşamada teknisyenleri nikel, kobalt ve titan dayananlar aynı metal alaşımları kullanan karmaşık bir analiz gerçekleştirmek için olanak sağlar. Fark laboratuvar 7-inci bit de teknolojik kullanılan yöntemler ve özel ekipman kullanımı düzeyini artırmaktır.

İşçi koruma kuralları

çalışanların güvenliğini güvence altına alma amaçlı genel şartlara ek olarak işletmelerde, işçi laboratuvar asistanı Kimyasal analiz saygı ve özel kurallar bir dizi ima eder.

Zararlı elementlerin ve maddelerin ilk yer özel dikkat yılında. Bu gibi deneyler, havalandırma sistemi, zorunlu bir tip özütleme ile sağlanan alanlarda sadece gerçekleştirilebilir. en az 0.5 m / sn: Bu oran, özellikle emiş hava akışını belirler. şirkette çalışan laboratuvar kimyasal analiz, gibi, kişisel koruyucu ekipman sağlayan ücretsiz araçlar almalıdır. Örneğin, yıl yayınlanan elbise ve bot içinde, önlük altı ay ve eldivenler için hesaplanan - bir ay.

maaş nedir?

Teknisyenler cömert ücret iftihar edemez. Bu arada, acemi çalışanlar 10-15 bin alırlar. ovuşturun. dolayısıyla tecrübe artırılması ve ile, deşarj onlar 20-30 bin sahip olduğunu iddia edemez. ovuşturun. Ancak, ücretlerin daha yüksek seviyeler nadirdir ve büyük şehirlerde dışında gerçekleşecek. Bu meslek için en umut verici alan petrokimya endüstrisi olarak kabul edilebilir. Böyle endüstriler, 4 kategoriye kadar 1-2 inci laboratuar kimyasal analizinin oldukça yoğun başı eğitimi. Bu durumda üst kariyer noktası olarak laboratuarın yeri kafası düşünülebilir.

Sonuç

Son yıllarda Meslek araştırma görevlisi, alaka ve itibar kaybeden hiçbir zaman alır. farklı alanlarda uzmanların çalışmaları ile karşılaştırıldığında Elbette tek başına, burası çok cazip değildir. Ancak, laboratuvar kimyasal analiz, mezunların geniş güçlerinin erken dönemlerinde kimin görev deneyimi üretmek için iyi bir fırsat var. Bu meslek bilim adamları, aynı zamanda teknoloji, eğitimciler ve uzmanlar tarafından ilgili alanlarda sadece kabul edilir kariyer oluşumunun başlangıç aşamasında olduğu gibi. Tabii ki, kimyasallarla temas yakın olması nedeniyle bu çalışma ve ciddi dezavantajları vardır. yanık, alerjik reaksiyonlar ve zehirlenme riski söz yeterlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.