FormasyonDiller

Modern Rus dili ve durumu

biçimi olarak modern Rus dili ulusal kültür - bu dil değil sadece Rus milletinin, lehçeleri, patois, jargon ve diğer formlar: aynı zamanda tarihsel olarak geliştirdiği dil topluluğu konuşma kültürünün.

en yüksek şekli ulusal dilin o genelde herkes için bağlayıcı, işlenmiş, normalize gerçeğinin tezahürü diğer biçimlerinden farklıdır ve geniş bir sosyal işleyişini ve üslup çeşitliliği vardır Rus edebi dili oldu. edebi dil hep argo lehçelerde karşıdır. Modern Rus Dili - Rusya Federasyonu halkları arasındaki uluslararası iletişim ve etkileşim aracı.

Modern Rus edebi dili - sadece edebiyat değil, aynı zamanda basın, televizyon, radyo, okullar ve kamu eylemler değildir. Yani standardize dil, tanımlanmış anlam ve kelimelerin, sıkı yazım, telaffuz ve gramer kullanımıdır. yazılı ve sözlü hafif, ama birbirlerinden ve yandan gramer ve kelime farklı - Modern Rus dili iki şekilde sunulmuştur. işitsel - dilin yazılı görsel algı ve sözel için tasarlanmıştır. sözdizimsel ve sözcüksel kompleksinin yazılı formu soyut terminoloji ve kelime, genellikle uluslararası hakimdir. kelime, cümle yapısı, sözcük fonetik, doğru telaffuz, sözcük türetme, imla, grafikler, gramer, sentaks ve morfolojisi, noktalama: Modern Rus dili çeşitli bölümlerden oluşur.

Rus dilinin mevcut durumu

kuvvetle medya tarafından etkilenir modern Rus dili üzerinde: telaffuz kuralları ve kelimelerin kullanılması daha az sert hale gelir genellikle konuşma dili ve argo formları seçenek gitmek dilsel norm. Ve "normal" şimdi kavramı - ziyade belirli telaffuz seçimi veya kelime ve dil kullanımı rijit çerçeve değil. medyanın dili çok örnek, edebi referans alınmıştır: Rus dilinin mevcut durumu giderek endişe yaratmaya başlıyor.

Dilbilimciler ve araştırmacılar bir dil toplumla birlikte geliştikçe tüm değişiklikler doğal ve normal olduğunu söylüyorlar. SSCB döneminin edebi dilini yorumlayarak doğasında vardı soluk ses sertliği, pullar,: Bir yandan iyi. Ama, öte yandan, ekranlardan argo, günlük konuşma dilinden ve yabancı sesler kelime. Borçlanma ait yabancı dil olumsuz yerli Rus dillerinin saflığını etkiler, daha fazla olur. Evet, zaman ileri gider ve dil toplumun gelişimi ile değişir, ama bir şey - yabancı kelimelerle konuşmanın dekorasyon ve diğer - geleneklerin kaybı ve yerli kültürün kaybı.

Rus edebi dili - büyük Rus kültürünün taşıyıcısı, dünyada tektir - oluşum ve gelişim, Rus edebi dili çok önemli katkılarda bulunmuştur büyük yazarlar - Puşkin ve Lermontov bir mirası. Biz onu korumak ve dış faktörlerin etkisi altında çökmesini engellemek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.