FormasyonDiller

Karmaşık cümleler? Çok kolay!

Bileşik cümleler, Bilindiği birden fazla basit cümle içeren yapılardır. Bu yapılar üç tipe ayrılır:

  • Karmaşık asyndetic (SKB)
  • slozhnosochinennye (MOP)
  • Karmaşık cümleler (NGN).

Her türün kendine has özellikleri vardır, ama onların rolü konuşmasında benzer: slozhnosochinennye ve kompleks cümleler yanı sıra o kadar bilgilendirici, konuşmanın üslup özelliklerini ifade etmek, farklı anlamsal ilişkileri iletmek için izin yapmak asyndetic. SSP, SKB, CPR en sık portre konuşmada kullanılır. Için konuşma tarzı , genellikle zahmetlidir.

Bileşik cümleler - sözdizimi en karmaşık ve çeşitli türlerden biri.

OVP parça bağlı olduğu bir söz dizimi yapı denilen tamlama veya benzerleri kelimeler. Buradan da parçalar NGN eşit olmadığını izler. Bağımlı kısmı alt maddesini aradı. o tabidir bölüm - Ana. Birlik veya birlik kelime maddeye dahil. (O sıcak iken, Maxim balkona çıktı. Duygudurum şımarık çünkü o, bayram gelmedi.)

SPP parçalar yapısal ve anlam ilişkilidir. Genellikle ast olmadan var olamaz, bu nedenle ana bölümü sadece anlaşılmaz olur ve. (O aptal hile hala bir etkisi olacağına hissetti. Ben, bunu durdurmak için kişiyim son olarak, utanç verici olduğunu).

sendikalar ve alt parçanın değerine bağlı olarak, karmaşık cümleler tipe ayrılır. Vasıflık ve daha: Bazı filolojik okul hükümler iki gruba ayrılır. Ancak, çoğu bilim adamları değer paranasal tarafından 10 türe karmaşık cümleler subdividing, farklı bir görüş var. Okuldaki çalışılan bu sınıflandırmadır.

ait Vasıflık itaat ile CS sorunun cevabı (Ne?). Onlar (burada, kimin kim, vb nasıl) Veya müttefik kelimeler (benzerini, tam gibi) maddeleri sendikaları katıldı.

* Not. Müttefik kelime önerileri, sendikalar üyeleri - değildirler.

Örnekler. duymuş çığlıklar karşısında daire (ne?), uykuya izin vermedi Hangi. pencere düz (ne?), Hakkında tkuda bazen duyulabiliyordu garip guruldama görülebilir. Bunu (ne?), O sadece onun fotoğraflarını kaybetmiş olsaydı onu gördüm.

ile karmaşık cümleler cümleciklerin izjasnitelnyh (hoşuna gibi) sık sık kelimenin birliği (kim, nerede, nasıl), ittifaklar kullanılır iletişim kurmak için. Adventif onlar cevap vakaların sorular: Bu paranazal izjasnitelnyh ana belirtisidir. (O bir kez daha emin (ne?), Heyet gecikir Yani. O (kim?) Bu kadar uzun bu bekledi öpücük döndü.).

şekilde maddelerine (Nasıl? ne ölçüde? Nasıl?) ile Bileşik (sadece ve benzeri gibi gibi.) sendikalar kullanın, Birlik konuşma (as). (O (yani hazırlıklı ne kadar?), Çok zaman izin ve kendi kıt aklın nasıl.)

Adventif yer (? Nasıl?) Müttefik kullanım kelimeler (, ve benzeri yerlerde) (Orada yaşayacak (burada?), Her gün denize dalar güneş.)

Adventif süresi (Ne? Nasıl?) Göreceli kelimeler aracılığıyla katıldı Are ne kadar süre ((ben kadar tekrar eder (zaman, önce, vb kadar)? Ne zamandır?), Bunu hatırlamak kadar. )

Karmaşık cümle türleri de vardır - emrine boyun eğiyor

• Şartlar (ne şartlarda size (affedecek mi?), Ie Eğer hatayı düzeltmek demektir.)

• sebepler (Ben başka bir nedenle, saat onun maskaralıkları için hazır değildi, çok şaşırdım.)

• Hedefler (Dilerim dünya daha güzel hale getirmek için h olabilir, geri geleceğim.)

• Karşılaştırmalı (inanç bize dearer sanki biz çok mutluyduk.)

• ayrıcalıklı (yüksek tutulan Halen, fısıldamak Senka. Aksine, değil çalışırken sanki her yerde ona eşlik, elinden düştü Nelly başını yürüdü.)

• Sonuçları (vaka ak kötü bir hal aldı ki O, bağırmaya başladı.)

• Bağlantı (O isteyerek acele itiraf ne yanlıştı.)

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.