SağlıkMüstahzarlar

İlaç 'Amiodarone'. Kullanım Talimatları

"Amiodarone" ilacı daha önce anjina pektoris tedavisinde kullanıldı . Bununla birlikte, araştırmacılar daha sonra anti-aritmik faaliyetini tespit ettiler. O andan itibaren, ilaç dünyada yeterince hızlı yayılmıştır. Bugün, aritmilerin önlenmesi ve tedavisinde reçete edilen en etkili ilaçlardan biri, Amiodarone ilacıdır.

Preparatın tanımı

İlaç, tabletler ve enjeksiyonluk bir çözelti halinde mevcuttur (intravenöz). "Amiodarone" aracı, üçüncü sınıf antiaritmik ilaçları ifade eder. İlaç antihipertansif, beta ve alfa-adrenobloklama, koronarodilatasyon ve anti-anjina eylemine sahiptir.

Antianginal aktivite, antiadrenergicheskim ve koroner genişleme etkileriyle ilişkilidir ve oksijen bakımından miyokard ihtiyacını azaltır. İlaç, sinir sempatik sistemindeki hiperstimülasyona, koroner damarlarda sese duyarlılığı azaltabilir, koroner kan akışını geliştirir, kalp atış hızını azaltır ve ayrıca miyokardın enerji rezervlerini arttırır.

Amiodaron, paroksismal ritim bozukluklarının önlenmesi ve tedavisi için önerilir: ventriküler aritmiler, hayatı tehdit eden, ventriküler fibrilasyon, supraventriküler aritmiler (sıklıkla başka bir tedavinin yetersizliği veya etkisizliği ile). Anjina, parasistol, kronik kalpteki aritmi veya koroner yetmezlik, ventriküler ve atriyal ekstrasistol, flutter paroksizmi ve atriyal fibrilasyon endikasyonları içerir.

İlaç "Amiodarone" kullanım talimatları, bireysel tahammülsüzlük (iodin dahil), ikinci ve üçüncü derecedeki atriyoventriküler blokaj, sinüs bradikardisi, interstisyel akciğer hastalıkları, tirotoksikoz, hipotiroidizm, arteriyel hipotansiyon ile uygulama için izin vermez. İlaç laktasyon ve gebelik, karaciğer yetmezliği için önerilmez.

Özel özenle, "Amiodarone" ilacı yaşlılarda reçete edilir.

Güvenlik verileri eksikliği nedeniyle, on sekiz yaşın altındaki hastalar için ilaç önerilmez.

"Amiodarone" ilacının yan etkileri arasında, işitme engelli halüsinasyonlar, parestezi, yorgunluk, depresyon, baş dönmesi, zayıflık, baş ağrısı gibi talimatlar bulunur. İlacın uzun süre alımı ataksi, ekstrapiramidal belirtiler, uyku ve hafıza bozuklukları, titreme, periferal nöropati tetikleyebilir. "Amiodarone" ilacının yan etkileri arasında atriyoventriküler blokaj, sinüs bradikardisi, mevcut aritmilerin gelişimi veya güçlenmesi, alveolit, dispne, öksürük, plörezi, pulmoner fibroz bulunur. İlaç aynı zamanda ishal, gaz, karın ağrısı, iştahsızlık, ihlal veya tat kaybı, kusma ve istenmeyen diğer belirtileri de tetikleyebilir. Tirotoksikozun gelişmesiyle, ilacın kesilmesi gerekir.

Akut ritim bozuklukları başa çıkma (ortadan kaldırma) intravenöz enjeksiyon ile gerçekleştirilir. Daha sonra doz, kilogram başına 2.5 miligram olan kronik evredeki kalp yetmezliği olan hastalar için kilogram başına beş miligram oranında ayarlanır.

Tablet şeklinde "Amiodarone" ilacı, yemeklerden önce oral uygulama için önerilir. Dozaj ortalama - iki veya üç doz için 0,6-0,8 g. Beş ila on beş gün sonra, doz günde 0,3-0,4 grama düşürülür. Hasta destek tedavisine aktarıldıktan sonra. Bu durumda dozaj, ortalama olarak ayarlanır - günde 0,2-0,3 gram. İlaç miktarı iki veya üç dozda bölünür.

"Amiodarone" ilacını kullanmadan önce bir anket yapmak gerekiyor. İlaç almadan önce talimatları okumanız önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.