Yiyecek ve içecekSalata

Mimoza Tarifi

Mimoza salatası yalnızca Rusya'da değil, aynı zamanda yurtdışında da bilinir - buna "Rus" denir. Mimoza popülaritesi ile kürk derisi ve Olivier'in altında ringa balığı gibi ünlü salatalarla yarışıyor.

Hazırlanması önemli bir "yatırım" içermez, ancak dış görünüşte çok iştah açıcı ve zarif görünür, gerçekten mimoza çiçeklerini andırıyor, bu yüzden bu çanakla nadir bulunan bir şölen dağıtıyor.

Tarifi mimosa, yetmişli yıllarda biliniyordu - o zaman tatil günlerinde özel olarak hazırlandı. Her ailede, Mimosa kendi tarzında yapılır ve ana bileşenler aynı olmakla birlikte - yumurta, sert peynir, çeşitli konserve balıklar (somon, orkinos, pembe somon, küpüklü) ve soğan şeklinde olsa da, mimoza tarifi bir değil, birçoğu. Ve mayonez.

Konserve balık yerine yengeç çubukları veya yengeç eti kullanabilirsiniz. Ek maddeler patates, pirinç, elma, havuç, işlenmiş peynir, ceviz, tereyagidir. Mimoza salatasının hazırlanması, hayal gücü yaratır. Ve hazırlanmasında belirli bir zorluk olmamasına rağmen, burada numaralar ve incelikler vardır.

Her hostes, en sevdiği ve çoğunlukla benzersiz mimoza tarifi sunabilir. Pirinçli bir mimoza salatası üzerinde duralım . 5-6 yumurta, bir bardak pirinç, konserve balık - 1-2 kutu, havuç - 2-4 parça, 150-200 gram peynir, soğan (tercihen kırmızı) 1-2 parça ve mayonez hazırlanacak . Mimosa tarifi bu tür özgürlükleri sağlar, bu nedenle bazı ev hanımları gözlerine bileşen koyarlar.

Bu salata şişirilir ve bu nedenle her tabaka için malzemeleri hazırlamanız gerekir. Her şeyden önce, pirinç, yumurta ve havuç koymanız gerekir, şu an için bu bileşenler pişirilir, temizlenir ve ince doğranmış soğan yapılır. Keskinliği kaybetmesi için dilimlenmiş soğan kaynar su ile kızartılmalıdır. Haşlanmış pirinç soğuk suyla yıkanır ve bir süzgeçte bırakılır. Yumurtalar temizlenir ve sarısı proteinlerden ayrılır. Sincaplar ve peynir rendesine ovuşturdu ve karıştırıldı. Ardından rendelenmiş havuç ile ovun.

Şimdi mimoza salatasının hazırlığı başlıyor. Büyük çanakta ilk kat yatıyordu - pilav olacaktı. Düzleştirilmesi ve mayonezle yağlanması gerekir. İkinci kat proteinlerle karıştırılmış peynirdir. Ayrıca mayonez ile dengelenmiş ve bol miktarda yağlanmıştır. Üçüncü tabaka, tüm kemiklerin ilk önce çıkarılması ve bir çatalla muntazam olana kadar yumuşatılmasının gerekli olduğu bir balık tabakasıdır. Bu tabakayı hizalamak için, aynı zamanda mayonez ile örtün, ardından soğan tabakasını ve yine mayonez koyduk. Daha sonra rendelenmiş havuç tabakası da cömertçe mayonez bulaştıracaktır. Bir kat rendelenmiş sarısı salata tamamlar. Parlak sarı sarısı görünmek daha iyi. Sarımaları ince kıyılmış yeşil soğanla karıştırın . Son kat, mayonez ile ıslatılamaz, çünkü bu salatayı başkalarından ayıran rendelenmiş sarısıdır. Salatayı maydanoz yapraklarıyla süsleyin veya ince kıyılmış otlar şeklinde bir daireye serpin, salatayı buzdolabına bir buçuk saat koyun, böylece katmanlar emprenye edilir. Tadı arttırmak için her kat ayrı ayrı eklenmelidir.

Pirinçli bir mimosa salatası için, kalın bir mayonez almanız gerekir, bu bir limon tadıyla daha iyidir ve düşük kalorili ve diyetli mayonezler, lezzet ve tutarlılığa uymaz. Bu nedenle, eğer bir salata tadına bakmak istemiyorsanız, mayonez seçimini ciddiye alın.

Mayonez seçimi mükemmel bir salata elde etmenin ilk inceliğidir. Ve lezzetli bir mimosa salatası hazırlamanın ikinci sırrı katmanların değişimi. Bazı ev hanımları mimoza salatasını pirinç tabakası ile değil, bir tabakalı balıkla hazırlarlar. Bu yanlış, çünkü salata tadı bozuluyor.

Mimoza salatası, balık ve soğan hariç tüm katların küçük bir ızgarada ovulduğu takdirde daha iyi tadacaktır. Bir kutlama salatası için güzel hizmet vermek gerekir. Çok orijinal salata mimoza, her tabakanın görülebildiği cam bir salata kabına benziyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.