SeyahatYol tarifi

Ukrayna'nın en güzel yerleri: açıklama, turistik ve ilginç gerçekler

Seyahat - her zaman ilginç ve bilgilendirici. çok ilginç yerler ziyaret etmek isteyen dünyanın her yerinde bulunabilir. Bu konuda Ukrayna istisna değildir. maddesinde itibaren, turizm severler için ülkedeki en popüler yolları hakkında bilgi edineceksiniz.

Üst size mevcut Bu amaçla, için "Ukrayna'da 10 en güzel yerler."

Milli arboretum

Uman Dendro Sofiyivka Avrupa'da en büyüğüdür. Burada dikkatli görünüm güzelliğini koruyarak sürekli bakmak hangi bitkilerin çok çeşitli, tadını çıkarabilirler. Bu nedenle çiçek aile peyzaj tasarımının sanat kanunlar çerçevesinde bakmak. Güzel çeşmeler, şelaleler, yer altı nehirleri - Özgün birbiriyle kombine tüm bunları ve çevresindeki manzara içine mükemmel uyum sağlar.

parkını inşa fikri Polonya kralı Stanislav Polotsk aittir. Onun temeli 1796 ilişkilidir. Bu işadamı Sofii Vitt-Polotsk eşi almıştır. Proje ve yapım yöneticisinin yazarı Polonya askeri mühendis Ludwig kar fırtınası oldu. Park topraklarının inşaat serfleri kuvvetlerini yapıldı.

neredeyse hiç orman bölgesidir üzerinde cihaz için arazi park Kamenka nehir bölünür. Ve bu rölyef projesinin yazarı başarıyla kullanılmıştır. Yapım Uygulama, bu arada, bir ön planın geliştirilmesi olmadan gerçekleştirdi.

Parkın topraklarının her alanda çalışmaların tamamlanmasının ardından bu ağaçlar ve çalılar yerleştirilmişti. Ayrıca mimari nesneler, enstalasyon ve onu süsleyen heykeller inşa edilmiş ve antik tarzda gerçekleştirilir.

park ve bileşenleri çoğu güzel yerler Ukrayna, görülmeye edilir ülkeye gidiyor.

Burada baskın ana kompozisyon havuzları ve göletler dizisidir. Üst alan - 8 metre ve yaklaşık 1.5 m'lik alt. Veri havuzlarda ek olarak, şelale sitesi (bir tanesi 14 m'lik bir yüksekliğe sahip), olay zincirleri, geçici ağ geçitleri bulunmaktadır. İlginç bir unsurdur yeraltı nehri, Acheron'u denir. Onun toplam uzunluğu 224 m'dir.

toprakları ve doğal nesneleri süsleyin:

  • Kaya (Taporskaya, Lekarskaya);
  • mağaralar ( "Ülke şüphe", "fındık", vs.).

göl Synevir

Bu su birikintisi - sembolü Karpatlar. Bu en güzel ve sıradışı bir yerdir. Onunla ilgili biz batı Ukrayna'nın en güzel yerleri arayarak, söz edilemez. göl deniz seviyesinden 1000 m yükseklikte bulunan ve derinliği 22 metredir. su yüzeyinden merkezinde "deniz yatağı" denilen küçük ada var. Göl muhteşem sahne hayran ziyaret edilebilir Milli Parkı Synevir çevrilidir.

ses açıklamaları ile bağlantılı söz konusu rezervuar üzerinde varlığı. Bu Count kızı anlatıyor - Mavi. kızın gözleri gökyüzüne daha mavi idi. O sevgili çoban Vir oldu. güzellik, çiçek topluyorlar yerin yakınında flüt çalarak genç bir adam. bir kez bir araya geldi Gençler aşık oldu. Bunun Öğrenme, zengin Kont Vir öldürme emri. Ve adamları yüksek uçurumun ile adam taş attı. Mavi Sevilen birinin ölümü duyunca o yere koştu ve ağlamaya başladı. Onun gözyaşları itibaren ve taş kendisinin ucu sopalarla orta kesiminde bir göl oluşturdu. Ve böyle mavi ve güzel bir kızın gözlerine kadar net olarak göl, su.

Ziyaret Gölü Synevir farklı yolları kullanmak mümkündür. Böylece, göl güneyden Sloboda köye doğru, Intermountain parçadan açar. Bir kez Mezhyhirya otobüs ile bir gün buraya çalışır.

Ukrayna'da en güzel yerleri dahil bir liste, Making, kimse bu güzel yer hakkında unutamam.

Milli Parkı "Khortytsya"

Bu cazibe Zaporozhye Ukrayna kenti yer alır. Rezerv eğlence ve eğitim tatil yerinde aittir. kendi topraklarında yaklaşık 63 arkeolojik alanları yanı sıra eşsiz tarihi anıtlar yer almaktadır.

Khortytsya Adası, Dinyeper üzerinde en büyüklerinden birisidir. Bu doğal kompleksleri bir araya getirir. Burada bahçeleri, çayırlar, otlaklar, kayalık alanlar arada. Bütün bu eşsiz ekosistem ve güzel, hoş yatay görünüme katkıda bulunur.

eko-turizm ve eğlence faaliyetleri ilgilenenler için Ukrayna'da kalmak en güzel yerleri sunan kimse bu ada hakkında unutamam. Burada yürüyüş, binicilik, bisiklet, su ve sualtı faaliyetleri yanı sıra kaya tırmanışı yapılmaktadır.

Aktovsky kanyon

Doğal görülmemiş güzellikte karmaşık ve eylemlerinin köyü yakınlarında bulunan Mykolaiv bölgede söyledi.

O sadece Avrupa'da kanyon ve nehir Mertvovod vadisi çerçevelenmiş olduğunu. Doğal sitenin toplam uzunluğu Kuzey Amerika'nın eşsiz kanyonların minyatür tam kopyası temsil 5 km mesafededir.

Odessa mezarlıklar

şaşırtıcı yeraltı dünyasında tanıyın, bu ilginç nesneyi ziyaret edebilirsiniz. mezarlıklar toplam uzunluğu -. uzunluğu ile fazla 2500 metre hatta öncesinde Paris ve Roma taşımaktadır. Bunlar insan yapımı mağaralar çeşitli tarihi olaylara tanık oldu.

Çeşitli zamanlarda kaçakçılar, haydutlar, gerillalarla devrimciler tarafından kullanılan mezarlıklar. Bazı yerlerde, bunlar, bu arada, doğal mağaralar ile aşılanmış olan.

Bugüne kadar, mezarlıklar aşırı turist çok sayıda çekmek. Deneyimli bir rehber ile birlikte ellerinden geleni keşfedin veya devam eden tur için düzenli olarak yararlanmak.

şelale Shipot

gezgin Ukrayna'da en güzel yerleri ziyaret etmek istiyorsa, gördüğünüz ve bu doğal dostoprimeatelnost gerekir. ilginç isim köy Pylypets kenarında olduğu ile çünkü bir fısıltıya benzer bir gürültü, bir lakabını Şelale.

Şelale yüksekliği 14 m'dir. Doğal ortamın birleştirilmesi Güzel kaskadlar benzersiz maçı oluşturun.

Bir şelale ziyaret "ani", yıllık festivaline ev sahipliği yakın Ve 1993 yılı başından bu yana, turist güzel orman ve dağlarla çevrili açık havada, zaman geçirebilirsiniz.

Aşkın tünel

Bu cazibe kuzeybatı Ukrayna'da Klevan ve Orzhev ait yerleşim arasında yer almaktadır. Tünel bir ahşap tesisi vardır ve bunlardan biri, bu iki yerleşimleri, demiryolu üzerinde yer almaktadır.

Ukrayna'da tüm en güzel yerleri ziyaret ederek, burada bakmak için değil imkansız. Burası balayı ve romantik eğimli çiftler çekiyor. Orada aşık insanlar burada olmak bir dilek, onlar gerçek olacağını bir inanç olmakla koşuluyla aralarında sevgi karşılıklı ve samimi olduğunu. 3 km açıklanan turistik toplam uzunluğu.

"Askania Nova" - Biyosfer Rezerv

In Kherson bölgeden Yeni Kakhovka 75 kilometre güzel bir rezerv parkı uzanır. Onun toprakları 000 11 hektarlık uzanır. İşte bitkilerin yaklaşık 400 tür toplanır. rezervin merkezinde bir gölet olduğunu.

haklı Ukrayna'da 100 en güzel yerleri arasındadır "Askania Nova". Onun toprakları ziyaretçilere güzel manzaralar, fotoğraf safari ve eşsiz hayvanlarla küçük bir hayvanat bahçesi bulunuyor.

Radomyshl Kale

Nesne ülkede tarihi ve kültürel cazibe. Kentin Radomişl için Kiev 100 km. Kalenin bağırsakları size kağıt üretimi için fabrika ziyaret etmek ve bu süre ile ilgili otantik öğeleri görmek için, orijinal iç yaşları 17-18 görebilirsiniz.

Denishi

Burası iyi tırmanma tüm sevenler bilinmektedir. Starokonstantinov oturdu hakkında Denishi Zhytomyr yakın konumdadır. Kayalık yüzey nehir Grouse kıyısında yatıyor. Pitoresk sahne, temiz hava sayıda turisti ağırlamaktadır. Bu sağlık faydaları ile nerede iyi dinlenmek.

Yalnızca doğanın keyfini olamaz Ukrayna'da en güzel yerleri, aynı zamanda aktif bir tatil Denishi arasındadır. deneyimli ve acemi dağcı eğitim veya tatil için buraya gelmek böylece uçurumların yüksekliği, onları fethetmek mümkün olacak olanlar için bekleyen, 25'den fazla metredir. Izleri, her seviyedeki tırmanıcıların uygundur.

tatil planlarken, her turist bu hareket edecek olan belirli bir yoldur. size ulaşmak için gerekenleri gol bağlı olarak, dinlenme yeri belirlemek için gereklidir. Gezinin başlangıç Ukrayna'da en güzel yerleri öğreneceksiniz önce. Nerede gidip, önceden karar vermek iyi görülmeye değer ne yerler olduğunu için. Bu yalnızca akıllı güç dağıtmak değil, aynı zamanda muayene için ilginç nesneler çok daha fazla sayıda ulaşamayacaktır. Tamamen serbest zaman zevk için, sen denizaşırı gitmek gerekmez. Birçok benzersiz kasabalar bile Ukrayna'da, her turist bekliyor. İyi ruh hali ve iyi dinlenme!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.