BilgisayarlarEkipman

Yazıcı kartuşu nasıl değiştirilir: adım kılavuz adım

Yazıcının Her sahibinin bir yazıcı kartuşu nasıl değiştireceğinizi öğrenmek için çalışıyor. Genellikle, yazıcı mürekkebi satın aldıktan sonra çok hızlı bir şekilde çalıştırır olur. Bu cihazı satın alırken çok az kaynaklarla bir demo kartuş içine yerleştirilir için olur. Kendinize boya ile önceden doldurmak, yazıcı kartuşu nasıl değiştirileceği sorusunu sormak yerinde olacaktır. Ya da yeni bir tane satın almak daha iyidir?

Değiştirme veya doldurma?

yeni bir kartuş satın almak çok daha kolaydır hiçbir anlaşmazlık yoktur. Biz atılır, yaşlandığı yeni ve onunla yapılabilir koydu. Ama çok yeni kartuşlar çok daha pahalı yazıcılar kendilerini (genellikle ucuz yazıcılarla bütün olur) olduğunu olur. Bu sayede üretim şirketlerin karlarını artırmak, özellikle insanlar sarf daha fazla para harcamak için üreticiler tarafından yapılır. Yazıcı kartuşu değiştirmeden önce hatırlamak gereklidir. Sürekli yeni kartuşları satın HP Deskjet (yazıcınız), örneğin, bir servete mal olacak. HP Şirket öncelikle kartuşları satışından elde hasılatının elde.

Ve yazıcıya önce başka not, emin mümkünse yapmaktır yapmak, mürekkep kartuşu veya dolum değiştirmek için. Tabii ki, değişim her zaman mümkündür, ancak dolum - hayır. Tüm yazıcı türüne ve kartuş kendisine bağlıdır.

Yedek Mürekkep Kartuşları

o renk görüntüleri yazdırmak mümkün olduğu için ana kadar karşılaşılan en yaygın düşük maliyetle bir mürekkep püskürtmeli yazıcı.

Yazıcı üreticileri kullanıcı yazıcı kartuşu nasıl değiştiğini sahibi olmasını sağlamak için mümkün olan her şeyi yapıyoruz. Hatta herhangi bir talimat yok, bütün temel basittir: Kapağı açın, boş kartuş çıkardı başka koydu. İşte tüm süreç. Geliştiriciler kasten yeni mürekkep kartuşları yükleme sürecini kolaylaştırmak için çalışıyor, bu yüzden sorunlar sadece olmaz. Eğer yenisi ile eski kartuşu değiştirmek isterseniz Ancak bu sadece olduğunu. Pahalı bir kartuş satın almak zorunda kalacak. Ama başka bir seçenek yoktur. Bildiğiniz gibi, biz bir benzin istasyonunda bahsediyoruz.

doldurma

insanlar deposunda bu yazıcıları gördüklerinde, genellikle düşük maliyetin tuzağa düşmeyin, ancak o zaman hizmet ucuz bir renkli yazıcı pahalı olacak olduğunun farkında. Ama dolumu sonra yazıcıda kartuş değiştirmek için bilerek, tasarruf ve bir çok olabilir.

ilk şey - Eğer iyi bir mürekkep kartuşu satın gerekir. tasarruf ve kötü boya seçmek karar verirseniz, fotoğraf kalitesi düşük olacaktır. düşük kaliteli mürekkep diğer eksiklik - hızlı kuruyan ve kağıt üzerinde bazı yerlerde baskı olmaması.

Kartuşlar üreticileri onları boyamak ve yakıt ikmali için özel kitler asla izin olması dikkat çekicidir. İnsanların kendilerine doldurulmuş mürekkep kartuşları satın almak istiyorum. Dolayısıyla, sadece doğada bulunmaz orijinal mürekkebi, bulmaya çalışmayın.

Yani mürekkep aldım. İçi için bir şırınga gerekir. Onun kap bulmak, yazıcıdan kartuşu çıkarın kapasite kartuş kapasitesine tekabül böylece mürekkeple şırınga doldurun. Hava kaçar içinden kartuşun, üst ucundaki bir delik (bir etiket yapıştırılmış) sahiptir. Çok küçük bir boyuta sahip, ancak şırınganın iğne uyacaktır.

Sen çıkartması koparmak çalışıyorum ama doldurduktan sonra geri ilâve edebilirsiniz. Orada hava çıkışının karmaşık bir sistemi hayata ve bir etiket bu sistemin parçasıdır. etiketi yapıştırılmış değilseniz, mürekkep kartuşu meme boyunca akacaktır.

Başka bir seçenek yakıt ikmali yoktur. en ince matkap, mürekkep dolu kartuş bir delik yapmak sonra dikkatlice hamuru ile deliği kapatın. Hatta sıradan bir sakız kullanabilirsiniz. Tüm çalışmalar ancak yazarak bir çok sahipseniz, olmaktır. Eğer kurur boya, sonra kartuş başarılı olmayacaktır temizleyin.

Eğer çok baskı Ancak, HP yazıcı modeli veya başka üreticisi kartuşu nasıl değiştireceğinizi öğrenmek gerek yoktur. Gerçekten de, durumda gaz pompa zaman ve paradan tasarruf edecek CISS, kullanımı uygundur.

Değiştirme ve yedek kartuşları

bir lazer yazıcı püskürtmeli kartuş olduğu gibi ortadan kaldırılması da basittir: açık ön tarafı (üst ya da arka), kapak basın özel mandal ve fişek çıkardı. Modele bağlı olarak, kartuş farklı şekillerde kaldırıldı, ama her zaman kolay hale edilebilir. İyi, sen kullanılan kartuş dışarı atmak ve yenisini eklemek gerekir, ancak bu sadece doldurmak için en iyisidir.

ihtiyati tedbirler

Sadece dolum lazer yazıcı kartuşları zor ve sağlıksız olduğuna dikkat. toz doldurmak için çok sığ olduğunu ve ciğerlerine alırsa, bu kötü olacak. Yazıcı kartuşu bir değişiklik ön doldurmadan önce nedenle, güvenlik önlemleri almak gereklidir. Öncelikle, bir bez veya solunum ile Procrit ağız ve burun gerekir. Boya hatta ordu gaz maskesi korumaz olsak da o yapılmalıdır. Akciğerler toz yalnızca küçük bir kısmını alabilirsiniz beri. İkincisi, sadece iyi havalandırılan bir alanda yakıt ikmali gerekiyor.

doldurma ve ikame için prosedür

Yani, masada gazete ve zemin ve devam stelleri. Eski kartuşu çıkarın, ona Toner doldurulduğu mantar bak. Bu fiş yan kapaklar biri arkasında yer alır. Çıkarmak kolaydır - sadece birkaç vidayı sökün. fişini çıkarın ve toner içine sıradan doldurun. Bu sadece yavaşça yapmak ve odanın öbür atabilme önlemek ediyor.

kapağın altındaki tapa değil ise, o zaman, kartuşun çok yapıdır. doldurmak için, tamamen ifşa ve çatlağın içine toner doldurmak için gereklidir. Bu durumda, dolgu çok daha karmaşıktır. bir lazer yazıcı seçerken nedenle, kartuş tür dahili olarak kullanılan ne belirtmeniz gerekir.

dolumdan sonra basitçe çalışmayabilir o chipovanye kartuşları da vardır. Evde, bu modeller, doldurmak mümkün olmayacaktır. Ancak özel hizmetlerde ve yazıcı tarafından algılanan kendi akılda kalıcı yeni çipleri, doldurulmuş. Bu ek bir zorluk olabilir. yazıcıya kartuş değiştirmek veya toner ile doldurulması önce bu nedenle, çip kullandığı olmadığını kontrol edin. Orijinal olmayan bir çip ile orijinal kartuş değiştirmek, o zaman sadece olmaz çalışır.

Şimdi nasıl yazıcı, Canon ve diğer markalar içinde kartuşu değiştirmek için, bu yüzden bunu yapmak mümkün olacak biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.