Entelektüel gelişimiMistisizm

Poltergeist ve ne kadar tehlikeli olduğunu kim?

açıklanamayan fenomenler ve olaylar ile karşı karşıya yüzyıllardır insanoğlu. Ama sadece bir tane istiyorum onların açıklama almak için. Tabii ki, bir kez bile gök gürültüsü ve şimşek Modern hayalet değil aslında, bu nedenle, ilahi iradenin tezahürleri olarak adlandırılan - bir fantezi ve kurgu, bilim adamları sadece bilimsel kanıt bulamadık. Eğer açıklanamaz bir şeyle karşı karşıyayız Ama eğer ne yapmalı? Kim Poltergeist ve ne kadar tehlikeli sizin için nedir?

insanlar

halkının görüşüne göre, ne poltergeist ile başlayalım. din ülkeye bağlı olarak, ve itiraf, bu fenomenin açıklaması çok farklı değil. Çoğu mezhepleri tek sonuca. Poltergeist - huzur bulamadı ve takdis veya apartman bir şeytan çıkarma ayini tutmak için onun ihtiyacını sınırdışı ölen bir insanın, ruhudur. Ancak, çoğu durumda sadece yardım değil, aynı zamanda basit bir nedenden dolayı ekranı geliştirmez değildir. Poltergeist - bu bir varlık (fiziksel bir nesne) değildir.

tanım

Poltergeist, parapsikoloji bilimi dahil soruyu incelenmesi. Adından da anlaşılacağı gibi, bu fenomen insan zihni atfedilen değil, herhangi bir yabancı nesnelere edilir.

Yani, bir gariplik kim? Bu kelime Alman dilinden gelmektedir. Poltern - Çıngırak gürültü. Geist - ruhu. Böylece, biz bir çeşit bahsediyoruz sonucuna varabiliriz "gürültülü ruhu."

tezahürleri

o bu terimi tarafından çağrıldı öğrendiğimde, en kimin kötü ruh ve ne o gerçekte yapar görelim. Bu fenomenin Çalışmalar en eski çağlardan ile yürütülmektedir. zarar ve diğerlerini korkutmak için - Bilim adamları parapsikologlar bu nitelikteki tüm eylemleri birine azalır sonucuna vardık. Ancak uygulamada, bir poltergeist tarafından sadece bir tek ölüm kaydedildi. Peki, nasıl Poltergeist yerleşmiş dairenizde ne olduğunu belirlemek için:

 • bazen farklı gürültü ve darbelere kendini gösterir;
 • ayak;
 • Nesnelerin kendiliğinden hareket;
 • kendiliğinden yanma;
 • duvar ve tavan, ıslak (kan) lekeleri;
 • doğrudan temas (eğer dokunmatik hissediyorum).

Çoğu durumda, bir gariplik senden yani deri istenen nesne dışında pek zarar vermez.

anahtar

Bu bilimin varlığı sırasında Araştırma parapsikologlar tek bir şey kanıtlamak - Bu fenomen belirli bir yer ve insana bağlı değildir. Ve yaş grubu oldukça benzersizdir - ergenlik, genellikle kızlar yaşın altındaki çocuklar.

Bu ruh değildir ve parçalanmış ruh olan kişilerin psikokinetik etkileri - Böylece bir gariplik çok bilimsel hipotez vardır. Genellikle bu tür maruziyet kaynağı ne, anlamıyorum. Sonuç olarak, insanlar, kendileri korkuyorlar güçlü hale Poltergeist kadarıyla daha da büyük bir çılgınlık haline fikrini lider. Başka sır "tavuk ve yumurta".

daha da sorunlara yol açacaktır daha da kızdırdı şüpheci genç, anlamı - çalışılıyor bu şartlar veya şeytan çıkarma kutsama ayinleri düzenlenecek.

sinema

Bir hortlak ve ne benzediğini sahip binlerce insan zihinlerini işgal başka soru. Bu konuda ne söyleyebilirsiniz? parapsikoloji değil Pseudoscience tanıdı ve edilmişse Poltergeist görüntü herhangi bir form kabul edilebilir. Ancak, Psikokinezinin olarak - Güneş batıdan batar ve sanatçılar, film yapımcıları ve fotoğrafçılar çeşitli şekil verin çünkü malzemenin derinliklerine gidiyor ve ücretsiz hayal vermeden, örneğin, aksine bu, resmi bir bilimsel temeli yoktur.

Örneğin, yakın zamanda yayımlanan filmi "Poltergeist" in, bu fenomen ev inşa edildiği araziyi yaşayan hayaletler binlerce etkilerine atfedilir. İnsanları gözdağı ve onun küçük kızı kaçırdı. Gördüğünüz gibi, hiçbir şey parapsikoloji araştırma ile ilgisi yok.

Tehlikeli ya da değil?

Biz zaten bu fenomenin çeşitli tezahürleri nitelendirdiler. o sen olduğunu ortaya Ama eğer ne korkulacak edilir? Bilim adamları parapsikologlar çeşitli aşamalardan ayırt eder.

 1. Sadece hisler. kokuların ve duyumların algı düzeyinde. Panik önce, sokak kötü koku olup olmadığını kontrol edin.
 2. Tabii ki, belki de eski evin ve benzeri içinde çıtırtı ölüdür, havada belki sadece rüzgar bir gariplik, ya, çizik, darbe ve adımların korkmamalı. hiçbir şey korkunç ve tehlikeli değildir geliyor. Bu sadece rüzgar.
 3. Bir sonraki adım Poltergeist tehlike başlar. Anlamlı hareketli nesneler. Sokakta gelen ve evde bir karmaşa varsa, tebrikler, başarılı bir önceki aşamayı fark etmemiş olması, su döktü ve yarım işler bulmuyorum. Ya çocuk bir disko ayarladı. olası tehlikelerden - özelliği zarar değeri değişen derecelerde.
 4. Anlamlı adım direkt temas halindedir. Poltergeist sana bir şeyler atmaya başlar ve sindirmeye çalışır. Bir bıçak adam uçtu, ama sadece beş santimetre mesafeden havada yüzer gibi ve düştüğü zaman, gerçekleri Kaydedilmiş.
 5. Saldırganlık. En tehlikeli zaman hangi Poltergeist kişi çürükler ve ısırıkları, yazma tehditleri başvurabilir. Kanın Duvarlarda gösterilir ve kişi aniden hasta düşebilir.

Tüm bunlara rağmen, maksimum hasar canlılara değil, evine yapılır. Daha önce bahsedildiği gibi, poltergeist tezahürü sadece bir ölümcül vaka kaydedildi ve bir şey hakkında ama diyor.

çağrı

Poltergeist ve onun neden hep dikkatle birbirini takip İki soru. Bu süreçte burada herhangi bir tavsiye veya ipuçları verir ve, tam tersine, bunu yapmak için gerekli değildir açıklamaya olmaz.

 1. Poltergeist - psişik fenomen ve denir edilemez. Başarıyla ritüel tarafından yürütülen Herkes maddi bir madde (ruh, iblis, hayalet) neden olur.
 2. Ona onu ve zarar adında birine tutunmuş özü denir.
 3. Çağrı kötü ruhlar kurtulmak sonra çok daha zor olacak.
 4. Bunu bir meydan okuma kim olduğunu bilmiyorum, ve mücadele yöntemleri hayalet türüne göre farklı olduğu için, ölümcül olabilir ..
 5. Onun düşmanı üzerinde hortlak aramaya almak bile, karma (bumerang etkisi) iptal edilmemiştir. Hepiniz daha da güçlendirilmiş bir versiyonu, geri gel.
 6. Aradığınızda sözleşmenin bir maddi olmayan varlık parçası uygulayın. Ve iyi değer için para hala ödemek zorunda kalacak. Ve bu yüksek ve sık sık kazançlı hayalet olarak yorumlanır.

görüntü

Biz çok, ne hortlak konuştuk. makalede sunulan Fotoğraflar çok farklıdır, ancak var olma hakkına sahiptir. Çoğu durumda, maddi olmayan doğası ve görülemez. Ama, örneğin, oyun "Stalker" in mutant bu tür oldukça bir manzara.

Her türlü hayaletler şeklinde çok popüler görüntü Poltergeist. Eski film "Poltegeyst" 1988 sürümde, bu fenomen adama benzeyen şeytan aktivite atfedilir.

Bu metafiziksel ya parapsikolojik bir olgu değildir - araştırmacılar Poltergeist Alexander Gorbovsky biri Poltergeist olduğunu gösterir. O cadılar böylece onlara kendisini görünmez hale ve sonra bir karmaşa dairede düzenlemek, daire sakinleri hipnotize inanmaktadır. Yani, sıradan bir insan gibi görünüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.