SağlıkKanser

Meme Kanseri belirtileri

Sık sık meydana gelen birisi habis kadınlarda meme tümördür. Tıpta bu tümörler kanser veya kanser denir. Biz genellikle yok güçlü seks gözlemledi. zamanla artan bir yoğun, ağrısız, düzgün olmayan, tek bir düğüm, epidermis, kas ve fasya nüfuz olarak meme kanseri ilk işareti görüntülenir. Genellikle metastaz sonra akciğer, karaciğer, kemik ve diğerleri gibi uzak organlarda, bölgesel lenf düğümlerine en erken görünür.

dört evreye kanseri ayrılır.

Adım 1 - meme bezinde 3 santimetre tümör metastazı oluşmaz gelişir.

Aşama 2 (a) - bu kıvrımlar içinde cildi toplamak için tümörün üzerinde ihtiyacı ve nasıl orada göreceksiniz - bu aşamada tümör zaten 5 cm ulaştı ve lif göç başlarsa, sen meme kanseri, sözde sendromlar çekilmeler ilk işaretlerini görebilirsiniz derinin kırışıklık. Bölgesel metastaz yok.

Aşama 2 (b) - hepsi aynı belirtiler gözlendiğinde meme kanseri, önceki durumda olduğu gibi, sadece koltuk altı metastazları görünür.

Aşama 3 (a ve b) - subskapular, subklavyen veya koltuk altı lenf düğümlerine olan tümör, çeşitli çaplarda oluşturulan çoklu metastazı. Sen tümör üzerinde bulunan "portakal kabuğu", bir semptomu izleyebilirsiniz, bu uygunsuz lenf drenaj nedeniyle görünür. Burada böyle görebilirsiniz , meme kanseri belirtileri hafif tümörün yukarıda cildin huni şeklinde geri çekme olarak.

4. Aşama - diğer organlara kanser yayılması geçer.

Kanserin nadir bir tür gibi vardır: rozhepodobnaya, onun semptomları - etrafında derinin anında kızarıklık meme gövdesinde başka uzanan; ve mastitopodobnaya ateş, ödem, şiddetli ağrı, kanser, Paget ile, akut uzanır. meme ve areola kanser menşeli bu formları son, meme sızma plaklar düz görünen, bundan sonra, zaman içinde azalır kaybolur. Tüm süreç, yavaş yavaş adım enfekte meme dokusu adım gerçekleşir metastaz vardır.

Mastitis benign nodüler türü ve kronik iltihaplı ve gelen onkolojik özelliğe haiz göğüs tümörü arasında ayırt etmek için gerekli olan irinli mastit. Kesin tanı ancak histolojik inceleme (etten biyopsi site) sonra tespit edilebilir, meme dokusunun yoğun alanlar, meme kanseri belirtileri varsa. Bütün kanser etkinliği erken dönemlerinde tedavi edilebilir. Çoğu zaman, hasta yardım için kendilerini dönüyor, yanlışlıkla giyinme veya banyo sırasında bir tümör gördü. Bazen nedeni meme ucundan akıntı. Kanser doğrulanırsa, hasta onkolojiste hemen gönderilir.

tedavi ve kanser öncesi hastalıkların önlenmesi - Koruyucu önlemler göğüste meydana kanserlerdir. İlk adım bir kadın kendini muayene yürütülen ısrar, bu hastalık hakkında daha net vatandaşları bilgilendirmek için gerekli erken aşamalarında kanserini tespit etmektir. Önemli bir rol bir mastitis ve meme kanseri belirtileri algılayabilir hangi önleyici sistematik araştırma vardır. kendini kadın meme asimetrisi bulursa, danışma mammologist için dönüp gereklidir, meme, cilt kısmi geri çekme gözlemler veya hafif şişlik var. Kişisel hijyen, özellikle hamilelik sırasında ve doğum sonrasında çok önemlidir. Bu emzirme sırasında meme bakımı önemli bir rol oynar. Bu çatlama meme ve meme iltihabı önler.

meme doğan kanser tümörlerinin tedavisi, genellikle kombine: radyasyon, kemoterapi veya cerrahi hormonu. Tedavi vb yaş, hormonal denge ve hastalık kadınların sahnede bağlıdır temel yöntemi, genel olarak tümör kaldırmak için bir kök ameliyattır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.