Sanat ve EğlenceLiteratür

Gogol'ün roman "Taras Bulba" Andria karakteristiği

Tarasom Bulboy, Ostap ve Andriy: Nikolaem Vasilevichem Gogolem yarattığı hikaye "Taras Bulba", olarak, üç ana karakter tanıtılır.

Son söylenenin - çoğu, tartışmalı karmaşık ve çelişkili. Onun nedir iç dünya? Bu kişinin ne? Nasıl çalışmanın diğer aktörlerle olan ilişkileri nasıl? en bir kısa sonrasında bu sorulara cevap vermeye çalışayım hayatın seyri karakterinin yanı sıra zamanın gerçekleriyle yaptıklarının ilişkisini bulmak için. romanı "Taras Bulba" Andria karakteristik dikkatinize sunulur.

Etnik Andria

İlk olarak, karakterin görünümünü düşünün. Açıklama bir zamanlar işin metninde daha ortaya çıkar. Yazar o "yakışıklı" olduğunu, "büyük gözleri" güç ve çekicilik yansıtan bu karakteri "cesur insan" vardı belirtiyor.

roman "Taras Bulba" Andria karakteristik görünüşü ortaya çıkar. Gogol karakterini anlatıyor: onun beyazlık gölgelediği siyah bıyıklı zaten saçın zabıta kaplı sağlıklı, güçlü bir kişi olan genç adam, vardır. Ama savaşlarda katıldıktan sonra kişilerin genç yumuşaklık kayboldu nedeniyle, artık güçlü ve zorlu hale geldiğini belirtiyor. Böyle Andria "Taras Bulba" ortaya çıkmasıdır.

böylece, o kuşatılmış bir şehirde bir araya geldi Polonyalı kız, uygun, hatta dinginlik, gözleri kendi hareketlerinin "arsız özgürlük" kınadı cesur güçlü ve yakışıklı genç idi: Nikolai işleri onun hakkında görüş yoluyla diğer karakterleri kahraman portresi iletir "kadife kaş" kemerli, "ipek gibi", yangın, parlak parıltılı onun siyah bıyık "tabaklanmış yanaklarından" "cesur dugoyu" ve kesin ve net oldu. Yana görünüm "Taras Bulba" kadınların yaptığı algısı Andria ile tamamlanmaktadır.

Ana karakter ölü adamın oğlu bakarak, o "bir beyefendi gibi" bir yüzle "tiz" siyah kaşlı idi ve elini savaşta güçlü olduğunu söyledi.

çocukluk kahramanı

savaş sertleştirilmiş Taras Bulba, Kazak albay, Kazaklar onur bir Ortodoks Hıristiyan, küçük oğlu o sevgi ve sınırsız anne bakım çevrili ağabeyi ile birlikte oldu çayırlar ve ağaçlar ile çevrili mütevazı bir evde çocukluğunu geçirdi. Baba erkek nadiren görülen, ancak çok saygı ve korkuluyor. Ostap ve Andriy ( "Taras Bulba"), ilahiyat (Kiev Akademisi), o günlerde prestijli okulda okuyan, aynı gümrük ve şiddetli geleneklerini farklı 12 yıllık (hayat böyle devam, yarı aç dayak, vb.).

okulunda okuyan

Bu kahramanın seminer oluşumu ve işyerinde gerçekleşir. Bir sonraki eğitim sırasında roman "Taras Bulba" Andria karakteristiği. kolayca stres olmadan Boy ve, bir liderin kazançlar, "tehlikeli girişim" genellikle lideri var, bilgi özümlediği yaratıcı bir zihin, zeki ve becerikli (cezayı da atlatmış) sahiptir. O zaman tüm gençler gibi o, ek olarak, sevgi, oğlan onsekiz yaşındayken canlı onda parladı hangi ihtiyacını patlatır özlemi ve.

Aşk için ihtiyaç

Bu özellik, kadınların dostluk ihtiyacı, bu karakter için ayırt edicidir. "Taras Bulba" Andria görüntü aşık hassas ortaya çıkar. kadına tavrı zamanının Kazakların ortamında zamanki çok farklıdır. O tanrıçaların olarak karşı cinsle gider, onun hayranlığı ve hayranlık nesne bulunmaktadır. Yalnızca "kadınların tapan" bir şey bulamadık yazdı Gogol, Not Zaporozhye sech , bu adamın yaşam tarzını belirler.

bu yaş sahtekâr olduğunu ve bir Kazak aşık düşünmek için bir utanç olduğunu ve kadın savaş tadı hiç, çünkü zamanın kendisi, genç adam zorlayarak onun gerçekleri gizli olması. Sadece bir kahraman ve bir savaşçı haline gelerek, konumu ve güzel bir kadının dikkatini alabilirsiniz. Andria ustalık - değil sonuç, sevgidir ana hedefe ulaşmak için sadece bir araçtır.

hayalcilik

Bu karakter çalışmaları, rüya dalgın ve romantik fikirlerle dolu idi. roman "Taras Bulba" Andria aşağıdaki özelliklere parça ile desteklenir. O Kiev kuytu köşelerinde yalnız dolaşmaya sevdim. Romantik ve lirik görüntü Gogol doğasını (vb yıldızlı gökyüzü, kiraz bahçeleri,) açıklayarak açılır karakter. Aynı zamanda, bununla birlikte, Andrew - erkek, her şeyden önce, eylem ve gerçekte uygulanmasını gerektiren onun iç dünyasında özgürlüğü, böylece kontrolsüz istekli.

Tercih toplantı

Bir kızla şans toplantısında Oluştu, Kovno hakimlerin kızı (yerine yatak odasına baca yoluyla cesur penetrasyonu veya) bayanlar adına ustalığı uygulamak için start verdi. ,, Kalın pervasız, ancak ne yazık ki, döküntü hareket, kahraman bir sonraki adımın ne bilmediği için. O utangaçlık "eli, taşımak için" cesaret ve mahzun gözlerle durdu vermedi. Bu bölüm canlı karakterin kişiliğini anlatır: o, ruhlu ve tez canlı, fakat onları tahmin değil sonuçları hakkında hiç düşünmemiştim utangaç ve mütevazı, ama aynı zamanda güçlü ve cesur bir olduğunu.

Kazakların arasında Hayatı

Bir kez Sich babasının emriyle, Andrew ( "Taras Bulba") içinde, (Dinyeper akışına karşı yüzdü, düzgünce ve akıllıca vurularak iyi durumda Kazaklar olmuştur) yaban hayata tüm ateşli doğasını düştü. mücadele katılma fırsatı o kılıç ve mermi müzikte kendini dalmış, bu kahraman hayranlık neden oldu. Gogol kahraman o, sayım başkalarının peşin ve kendi gücü hile veya ölçmek için ne anlama geldiğini bilmediğini yazdı. Sadece "Rapture" ve "çılgın mutluluk" diye savaşta gördü. "Taras Bulba" Andria görüntüsü, bu nedenle yeni özellikler desteklenmiştir. Hatta o katliamın hatta savaş sertleştirilmiş asker zevk harikalar üretilen oğlu Taras, şaşırdı.

Andria ölüm nedenleri

Ne ihanet etmek bu parlak genç adam, zamansız ve rezil ölüm sona ermesine yol açan?

Bunun temel nedenleri arasında aşağıdaki gibidir: kahraman, onun olgunlaşmamış kişiliğinin tutkulu ve duyarlı doğası, niteliği henüz eğitimde boşlukların bazı baskıcı ebeveyn, altından çıkmak kendi arzusu farkında değildir henüz kurulmadığı çocuksu ve bencillik, tutku tüm tüketen yanı sıra koşulların ölümcül kombinasyonu (kuşatılmış şehirde olduğu açlık çeken kız, sevgili ile toplantı görkemli organı müzik, yorgunluktan ölmek vatandaşlar, açıklama aşık Polonyalı kadın). Bu Andria (yeni "Taras Bulba") ve trajik ölüm nedenlerinin en önemli özelliktir.

kız için tutku karşılıklı olduğunu fark eden onun imrenilen, gizli rüya nihayet elde ettiği, kahraman babasından, tereddüt etmedi, her şeyi unutur ve arkadaşlarından vatan, feragat. O kız diyor ki: "Benim Anavatan - Sen!". "Ve ben Kazak kaybetti!" - Nikolay diyor.

Düşman, henüz anlaşılır ve açıklanabilir spontan ve döküntü fıkrasında, kahraman geçişi. Sonuçta, sevgi ve cinayet - "deha ve şer" iki uyumsuz şeyler gibi Ve Andrew ( "Taras Bulba"), yoldaşlarını öldürdü pişman etmedi.

çelişkiler onun dokuma imajı aynı zamanda herhangi bir insanda olduğu gibi şeytan ve Allah var, ve hangi seçim her birimiz akıbetini yapılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.