KariyerKariyer yönetimi

İşinizden dolayı mutsuzsun: 8 işaret

Bu, tüm sıkıntıların ve sorunların bir anda düşmesine neden olur. Pazartesi, mutlaka yağışlı hava koşullarına ve daha yüksek bir otoritenin doğrulamasına rastlar. Ve yaptığınız işi sevseniz bile, hafta sonundan sonra işinize kesinlikle geri dönmek istemezsiniz. Size kısacık gelen tatil hakkında ne söyleyebiliriz? Meslektaşlarınızı sevmiyorsanız ve patrondan çok korkuyorsanız, işyerinizde sürekli mutsuz hissederseniz, mevsimlik bozulmayla ilgisi olmayabilir. Eğer iş size olumlu olmaktan daha olumsuz veriyorsa, şimdi harekete geçmenin zamanı geldi. Zamanınızın üçte birini aşırı baskıcı bir atmosfere harcmayın. Kariyerinizin yeniden başlatılması gerektiğini kolayca belirleyebileceğiniz işaretler olmadan önce.

Tüm meslektaşlarınızdan nefret ediyorsunuz

Ofisteki her insanın bir çift düşmanı ve isteksizleri var. Ancak mutsuz çalışan bir çalışan, kendisine yöneltilen düşmanlık düzeyinin basitçe ölçekten uzak olduğunu düşünüyor. Eğer çalışan insanlar kategorisine mensupsanız, meslektaşlarınızın yüzlerine belli miktarda tiksinti duymadan bakmak imkansız olduğunda duygusunu bilirsiniz. Elbette, tüm bu korkunç hisler sıfırdan ortaya çıkmadı ve gecede ekibin dışına çıkamadınız. Muhtemelen, her çalışanın başkalarını manipüle etmeye çalıştığı, ufukta kariyer merdivenlerini yukarıya doğru kaldırma ihtimalini gören rahatsız edici ortamda geçemiyordunuz. Herkesin yalnızca kendi iyiliği için çalıştığı çalışma açıkça sevmiyorsunuzdur. Çalışanlar sahne arkasında oyun oynamak, grup oluşturmak ve birbirlerine her an ihanet etmeye hazır durumdayken çok üzücü. Sürekli streslerin düşüncenizi yeniden oluşturması korkunç bir şey. İnsanlara olan nefretin bulaşıcı olabileceği ortaya çıkıyor.

Patronundan nefret ediyorsun

Toplumda, astlarının ihtiyaçlarına yabancı olan adaletsiz patronlar hakkında çok fazla klişe var. Aslında, iyi ve adil bir patron, yüzde yüz elli bu şirketle uzun süre birlikte kalacağınız olasılığıdır. Ancak liderle kötü bir şekilde karşılaşırsanız ve size önyargılı davrantığını düşünüyorsanız, işinizden nefret etmenin başka bir nedeni de budur. Patron, sana sadece ucuz bir işgücünün, ipleri büküp tüm meyve sularını sıkıştırabilecek güçsüz bir çalışanı görürse, mutsuzluk hissedeceksin. Daha fazla hak ettiğiniz anlaşılıyor.

Pazar akşamı melankoliğe düşer ve sabahları uyanırsınız.

Yatakta fazladan 10 dakika bekleyin - olağan sabah rutine başlamadan önce tam mutluluk için ihtiyacınız olan şey budur. Uzun süre yatmak istemeniz, önümüzdeki gün için belirlenmiş görevlere odaklanmanızı engellemezse, bunu bir kapris ya da anlık zayıflık olarak görebilirsiniz. Ancak başınızı yastıktan ayırmak için iradenizi yumruklayamazsanız, bu bir alarm çanıdır. Sabahları duygusal boşluk, güçsüzlük ve yorgunluk hissettiğinde, bilinçaltı zihin sıkı çalışmaya çabalamaktadır. Aynı nedenle, Pazar gecelerinden nefret edersiniz ve haftasonu geri kalanını kâr ile kullanmak yerine, düzenli olarak melankoliğe düşersiniz. Tüm düşünceleriniz, yeni bir çalışma haftasının kaçınılmaz yaklaşımı etrafında toplanmıştır. Bu duygular, daha uygun bir çalışma programı bulur bulmaz ya da yeni bir profesyonel çağrı bulursanız çıkabilir.

Az ödeme yaparsın

Muhtemelen işinizi seviyor, ancak maaşınız arzulanan bir şey olmuyor. Belki de kariyerinin başlangıcında küçük fakat istikrarlı bir gelir rüyaların sınırı idi. Ama şimdi, zaman kaybından sonra, geliriniz beş yıl önceki düzeyinde kalamaz. Düşük maaş nedeniyle melankoli hissediyorsanız, artışı patronla konuşmanın zamanı geldi. Ancak, patron ihtiyaçlarınızı karşılamak için önlemler almıyorsa, daha karlı bir çalışma yeri bulmayı düşünmelisiniz.

Arkadaşlarınızı ve ailenizi neredeyse hiç görmediniz

Şiddetli talihsizlik hissi, iş ve kişisel yaşam arasında yanlış bir dengeye neden olabilir. Yalnızca geceleri eve döndüğünüzde veya sürekli seyahat ve iş gezilerindeyseniz bu yanlış olur. Evet, sorumluluk sahibi bir konuma sahip olabilirsiniz veya bütün bir işletme yapısını yönetebilirsiniz, ancak sevdikleriniz sıcaklık ve dikkat eksikliği çekecektir. Bu nedenle çatışmalar, karşılıklı anlayış eksikliği ve hatta yabancılaşma kaçınılmazdır. İş, kişisel yaşamı olumsuz etkilediği zaman, onunla birlikte çalışılması gerektiğine kuşku yoktur.

Konsantre olamazsın

İşyerine geldiğinde, salınmak için çok fazla zamana ihtiyacın var. Soyut işlerle uğraşıyorsunuz ve zamanla bir şey elde edemediğinizi fark ediyorsunuz. Ve hepsi de iradeyi bir yumruk haline getirmenin ve mevcut projede çalışmanın zor olduğunu düşündüğün için. Bunun yerine, gelen bir e-postayı bir elektronik kutuda kontrol etmeyi ya da iş arkadaşlarınızla soyut konuşmalar yapmayı tercih edersiniz. Ancak, ana faaliyet etrafında konsantre olamazsanız, iş size olumlu duygular vermez. İlham kaynağı için yeni bir kaynak bulmanız gerekir.

Işiniz hakkında çok şikayet ediyorsunuz

Gerçekten mutsuz bir insan arkadaşlarına ve akrabalarına patronun bir sonraki zekâsını, ekibin kötü bir durumunu veya ücretlerle ilgili memnuniyetsizliği ifade etmede başarısız olmayacaktır. Tüm arkadaşlarınız işinizden nefret ettiğinizden emindir, çünkü her gün bitmeyen şikâyetlerini duyarlar. Öyle görünüyor ki kendiniz tekrarlamaya başladığınızı unuttunuz, ancak ağlayışlarınız durumu daha iyi hale getiremiyor. Buna ek olarak, meslektaşları ve patronları hakkındaki sürekli olumsuz ifadeler yalnızca mutsuzluk duygusunu artırmaktadır. Bu noktada mesleki faaliyetlerinizin durduğunu kabul edin.

Sinirli

İş yerinde mutsuz olursanız, mesai arkadaşlarına hiç gerekçe göstermek için bağırabilirsiniz. Kötü görgü, eğik bakışlar ve hatta personelin birinin telefonunu bile rahatsız ediyorsun. Görünüşe göre homurdananlık sizin için bir norm haline geldi, çünkü eve döndüğünüzde, biriken huzursuzluğu aile bireylerinize taşıyorsunuzdur.

Ailenize acımayın, size duygusal keyif katacak işlerle ilgilen!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.