ModaGiysi

Bir doğum günü partisi Kennedy fotoğraf Marilyn Monroe elbise

Tüm dünya pop efsanesi ve stil ikonu Marilyn Monroe adıyla bağlantılı başka haberleri gürledi. açık artırmada 'Dzhuliens içinde Şu anda "Satılık şeffaf konacaktır parlak elbise, onun 45 doğum gününde Başkan John F. Kennedy bir tebrik mesajı seslendirdi hangi. beklenen satış fiyatı - 3 milyon $! tasarımcı bir elbise sipariş verirken kendini Marilyn yapmak istedi "tarihi kostüm." Öyle de oldu. Merilin Monro ünlü elbise o zaman dünya tarihinin en pahalı idi.

tarih öncesi

Başkan doğum gününde Dzhona Kennedi 19 Mayıs 15 000 kişinin 1962 Madison Square Garden'da davet edildi. Aralarında birçok ünlü vardı. Aktris çok dikkatli tamamlanma aşamasına geçilen başkan ile ilişki olarak, bu etkinlik için hazırlanan ve o tutkuyu yeniden kazanmak için aranıyor. elbise ona 12.000 $ mal oldu.

O o günlerde en iyi finansal pozisyonda olmadığı göz önüne alındığında, Marilyn para için harikaydı. o da afterparty onu katılımını garanti olayı için 5 bilet satın almak zorunda. Marilyn karakterini, elbisesinin ile önceden koordine organizatörleri bilen ve o oldukça kabul edilebilir ölçülü elbise, Dzhonom Kennedi hiç hoş konuşma geliyordu.

Bir elbise Doğdun Sn ilk görünüm başkan

Aktris çok kutlama geldi tamamen tüylerle tamamladı. o onu tebrik geldiğinde, o sahne aldı ermin pelerin attı ve bir elbiseyle kaldı. Tüm oda nefesini tuttu. kadın seyirci şok edici, çıplak gibiydi. Her daha yakından aktris incelemek istedi. tam sessizlikte, Marilyn broşlama ilk satırları seslendirdi. hoarse ile buğulu, duygularınızı itiraf ve aynı zamanda onların cesareti ile diğerlerini şok edici.

bir doğum günü partisine Marilyn Monroe elbise Kennedy başarılı olmasını sağladı. Onun performansı birkaç hafta hepsi ve hepsi hakkında konuşmak zorunda önemli bir etkinlik haline gelmiştir. Haritada o teslim edildi ama kazanmak izledi değildi. Belli bir ücret karşılığında, gizlice adını Doğdun Bay var Başkan.

tasarımcı

Elbise Marilyn Monroe 30s -Jean-Louis Berzaultom en iyi tasarımcılarından biri yapıldı. Birçok Hollywood yıldızlarını giymiş ve "Columbia Pictures" giysi baş tasarımcısı olarak görev yaptı. O stüdyoda çalışmayı durdurdu 60'lı yılların başlarında Beverly Hills'teki özel salon açtı. zamanların en ünlü kadın giydi. Yıldız müşterileri arasında Marilyn Monroe oldu.

gün Başkan Dzhona Kennedi doğum gününde performans için ona kıyafet tasarımcının en ünlü eseri haline geldi. O "çıplak elbise", "elbise-provokasyon" olarak adlandırıldı. Şimdi bütün dünya yazarı yücelten, tarih haline gelmiştir.

yapılan açık elbise Merilin Monro neydi?

"Elbise-provokasyon" Marilyn görünüm elbise ilk gösteri değildi. İlk defa böyle bir bant görüldü Marlene Dietrich. Bu elbise lüks kürkler tamamlanmaktadır. Marilyn benzersiz ve tek onunla ilişkili türünün tek olduğunu, aynı, sadece daha iyi istedik. Tasarımcı çok yetenekliydi. O aktris karakterini ve tarzını okudu ve adap aşmadan olağanüstü cinsellik vurgulamak için gerekli olduğunu fark etti.

Uzun zemin elbise Marilyn Monroe ince tül yapıldı. Kumaş birkaç kat katlanmış edildi. Onun yandan iki bin parıltılı payetler dikildi. elbise arkası açık olan ve mükemmel bir oyuncu adet çizgi tekrarlamak zorunda kaldı. Kumaş bej oldu ve vücut şey olmadığını görünüyordu - sadece zarflama titreme. Bu çıplaklık etkiyi sağlayan ve gerçek bir meydan okuma, bir zamanda bir skandal oldu. Stretch kumaşlar yoktu ve mükemmel şeklin hattı, onun ışığa gitmeden önce Marilyn doğrudan özelleştirilmiş izler elbise. İç çamaşırı, eksikti o sıkı elbise altında giymek basitçe imkansızdı. Bu elbise ile ilişkili başka bir efsaneydi.

şeffaf parlak elbise Marilyn tarihsel değeri

Estetik ek olarak, Merilin Monro Kennedy'nin doğum tarihi ve kültürel öneme sahip günden itibaren elbise. Gürültülü olay Madison Square Garden insanların çok sayıda topladı. Tüm Başkanı ve aktör Peter Lawford açılış konuşmasını daha da popüler kültürün yönünü değiştirmek teslim edildi tebrik geldi. Yukarıdakilere ek olarak açıkçası ve seksi, sahnede o Marilyn gül bedensel elbise açığa bir kürk pelerin aldı ve böylece açıkça geleneksel tebrik seslendirdi, tüm seyirciler sadece yutkundu.

aktris cumhurbaşkanı ile bir ilişkisi vardı, ama dikkatle gizlenmişti. Marilyn yürütme çok elbise ve bir şekilde dünya sayesinde bunu söylemek mümkün oldu. Bu oyuncu özenle hazırlanmış ve bunun için kadınların büyük cesaret gerekli olduğunun belirlenmiş olmasıdır. onların tutum ve pop kültürü ve başkan kendisi değişti sonra. Hikaye endüstrisi için bir dönüm noktası olmuştur. Şimdi bir moda kreasyonları olarak değil, bir sanat eseri olarak sadece dünya çapında elbise ilgi var.

İlk ihale, "Christie": elbisenin maliyeti

Ekim 1999 yılında onlar kişisel eşyalarını Merilin Monro 55 sürü bindirildi açık artırmada, "Christie'nin" ev, birini düzenledi. Bu gösteriyi görmek isteyen insanların büyük sayıda olduğu gibi olay, canlı yayınlandı. şeylerin maliyeti tahmin ve belirtilenden daha yüksek oranda defalarca yükselir. o şeffaf parlak elbise (yukarıdaki resim) Marilyn Monroe geldiğinde, hangi o hepsi sadece beklentisiyle nefeslerini tutarak Başkan Kennedy'yi tebrik etti. Teklif o mühim günden sesi altındaki gündemde sunulmuştur. Dünyadaki müzayedede satılan en pahalı elbise oldu. Son fiyat $ 1.267.000 idi.

Marilyn elbise yine 2012th içinde satışa

fanlar ve ünlü aktris hayranları için temel olaylardan biri yeni açık artırma "Dzhuliens" haline gelmiştir. Marilyn Monroe elbise tekrar satışa. açık artırma, Los Angeles'ta 17 Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek. Bu kıyafeti öncesinde dünya çapında özel bir tur için gidecek. İlk noktası - fuar Marilyn: Karakter Mana Contemporary (New Jersey) 'de değil Görüntü, ikinci - Newbridge "Stil Simgeler Müzesi" (İrlanda), son durak - Los Angeles açık artırma "Dzhuliens" galeri.

yöneticisi Martin Nolan göre etkinliğin amacı, - Marilyn Monroe yıllardır bir yol-bir simge haline gelmiştir yanı sıra Devletlerin tarihi ve popüler kültürün gelişmesinde önemli, hayati anın insanlara hatırlatmak için. beklenen satış fiyatı - 3 milyon $.

Efsanevi beyaz elbise Marilyn Monroe

En ünlü aktris kıyafetler ilk 10 yılında sadece pullu bedensel elbise dahil. Hayır daha az ünlü, hatta efsanevi filmi "Yaz Bekarı" oluşturulan görüntü haline geldi. Aksine, bu bir film değil, ve o oyuncu beyaz metrodan çıkarken üzerinde duran sahne oldu pileli elbise kabarık etek şişmesi ile. Görüntü ikonik oldu ve XX yüzyılın sinemanın tarihini girdi. Marilyn Monroe'nun beyaz elbise bir devrin yüz, birkaç kuşaktır arzu nesnesi haline gelmiştir.

Film 1955 yılında vuruldu. Bu aktristin kariyerinde iyi değildi, ama yüzünden popüler hale gelmiştir. Bu kokteyl elbisesi içinde Marilyn'in görüntü sayısız taklitleri konusu olmuştur. O tarz bir kült haline gelmiştir taklit etti. 2011 yılında, 8 metre yüksekliğe heykeli "Sonsuza Marilyn" başlıklı Chicago'da kuruldu. Bu elbisenin içinde gösterilir.

Yazar beyaz pilili elbise Marilyn Monroe

Yazar William Travilla elbise oldu. Birçok kez onun efsanevi elbiseler çeşitli oluşturarak, Marilyn ile çalıştı. Zamanla, elbise hafifçe renk değiştirir. fildişi Kokteyl elbise ekru bir gölge haline gelmiştir. seks sembolü ölümünden sonra 4.6 milyon $ açık artırmada satıldı.

Beyaz bir elbise içinde Fotoğraflar Merilin Monro hala aktris oluşturulan görüntünün sayesinde gerçek bir ilgidir. Dikiş tasarımcısı malzeme asetat krep kullanıldığı gibi. yapay malzemenin seçimi doğal lifler üzerinde tutulmaz sayısız kıvrımları korumak için ihtiyaç tarafından dikte edilmiştir. ağır kumaş güzel uygun şekil ve böylece kolayca rüzgar kaldırılabilir.

Marilyn imajı onu ünlü elbiseler olmadan eksik olurdu. Her biri, o kendiliğinden dönüşümü başardı vektör modunu değiştirerek, bir öykü yaratmak. Ünlü aktris baştan çıkarıcı ve feminen görüntü bir kült haline geldi ve ifadesi "Marilyn Monroe Giydir" zaten tarihsel görüntüleri, kültür, sanat ve hatta siyaseti köklü bir film akla çağıran, ortak bir isim haline gelmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.