SağlıkKadın sağlığı

Plasenta Erken yaşlanma - tedavi gecikme yok!

Plasenta (veya "plasenta") - Hamilelik sırasında annenin bebeği bağlayan bir araçtır. Bu fonksiyonların çok sayıda gerçekleştirir: fetus ve daha istikrarlı bir durumunu korumak için, bu hormonların üretimini düzenlenen kullanarak, bebeğe oksijen ve besin ile birlikte yoluyla.

Bir "çocuk alanı" oluşturulması döllenme 12 gun sonra başlar. Bu meyvenin kendisi kadar artar ve tam olgunlaşma doğumdan bir ay önce gerçekleşir. Sonra plasenta yaşlanmayı başlar, ama bazen zamanından önce meydana geldiği durumlar da vardır. Bu durumda, "çocuk koltuğu" küçültülür ve sediman tuzları ile alanları vardır edilir.

plasenta olgunluk derecesi ultrason aracılığıyla belirledi. plasenta vade gebelik süresine bağlıdır. ihlalleri ortaya çıktığında o başlar önerir erken yaşlanmasına plasenta. Sonuç olarak, çocuk yeterli oksijen ve besin almıyor.

gelişmenin belli bir aşamasında "çocuk koltukları" olgunlaşması derecesini belirlemek 36'da önce Bu ortalama biyolojik parametreler - olgunluk ikinci derece 32 haftalık daha önce görülmemiş olan bir süreç ve üçüncü - plasentanın erken olgunlaşma.

plasenta erken yaşlanmasına neden birkaç nedeni vardır:

  1. Kürtaj. Bu R faktörü, bir durumun oluşmasına yol açar diğerleri, merkezindedir. rahim duvarı incelmesi ve onların kararlı gücünü ihlal etti. Aynı sonuç, hamile önceki tıkanmış eylem ile elde edilir.
  2. Endokrin hastalıkları (örneğin, diyabet, tiroid hastalığı).
  3. kardiyovasküler sistem bozuklukları, böbrek hastalığı ve diğerleri ile ilişkili kronik hastalıklar.
  4. plasenta Erken yaşlanma kimi zaman anne ve çocuk Rhesus faktörleri farklı olmasından kaynaklanabilir. Bu durum "Rhesus çatışma" denir. Böyle situaitsii olarak sürekli bir doktor tarafından uyulmalıdır.
  5. Ağır toksemi (gebelik sırasında preeklampsi).
  6. Plasenta dekolmanı erken evrelerinde veya düşük konumda. Plasenta dekolmanı olabilir düşük neden. Bu durumun nedeni, travma veya geç toksikozise meydana edilebilir.
  7. Çoğul gebelik. Bu neden çok nadir

hamile bir kadının temel görevi - düzenli doktor ve araştırma yapmak, o önerir. plasenta erken yaşlanma dış semptomlar olmadan gerçekleşir gerçeği. Bu hamileliğin erken evresinde olduysa, o cenin solmasını neden olabilir. ikinci üç aylık dönemde hipoksi gelişebilir, yani bebeğe oksijen yetersiz bir kaynağı. Bu da, çocuk ve beynin ihlallerinin fiziksel ve zihinsel gelişiminde gecikmeye yol açar.

kadın hala bu tanıyı koymak ise, sürekli doğum öncesi kliniğinde görülen ve gerekli sınavlara edilmelidir. Eğer düzenli olarak bu yaparsanız, çocuk için olumsuz sonuçları olmaz. Doktor normale geri yüklemek için gerekli adımları atacaktır fetusun dolaşımını ve komplikasyonları önlemek için. Ne zaman ayaktan tedavi istenilen sonuçları getirmez, o zaman hamile saklaması için hastaneye yönlendirdi. Eğer kabul sunulmaktadır, yani her durumda bunu vazgeçemez. plasenta yaşlanması ciddi, belki onarılamaz zarar veremez doğmamış bebeği neden olabileceğini unutmayın. Herhangi doktor şunu söyleyeceğim, yüzden onu görmek için zaman önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.