SağlıkKanser

Duodenum Kanser: İlk belirtiler, tanı, tedavi, prognoz

Makalenin teması duodenum ve hastalığın ilk belirtilerinin bir kanserdir. Aşağıda bu konu ayrıntılı olarak ele alınacaktır. Biz belirtileri, tanı, tedavi ve profesyonelleri vermek tahminler hakkında bilgi. Bu kanser hakkında bilmeniz gereken tüm, yazı okudum.

Ne hakkında?

Duodenal kanser - eşit sıklıkta erkek ve kadınlarda meydana gelen bir hastalıktır. Bu 55 yıl içinde çoğunlukla insanları etkiler. Gençler ayrıca düşmüş bağırsak patolojiler 12 yatkındır, ancak bu durumlar nadirdir.

nedenleri

Başlangıç için bu doğa ve doktorlar için kanserin nedenleri hala bir sır olduğunu belirtmekte fayda vardır. Bu hekimler belli varsayımlar oluşturmak anlamına gelir, ancak belirli bir faktör imkansız, onkoloji neden olduğunu ileri sürdü. Birincil, hatta bilime bilinmeyen ana nedenleri yani ama kanser ikincil nedenlere üzerinde durmak mümkündür, bu risk faktörleri hakkında konuşmak. Bunlar 12-parmak bağırsağı kanseri ortaya çıkmasına katkıda bulunabilir.

risk faktörleri

Kanser çeşitli nedenlerle oluşabilir inanılmaktadır. Kanser 12 parmak bağırsağı aşağıdaki nedenlerden katkıda bulunabilir:

 • tütün kötüye kullanımı ve alkol bağımlılığı;
 • ürogenital sistemde pankreatit, diyabet veya taşlar;
 • hayvansal kökenli gıdaların çok sık tüketimi;
 • Genet.

Diğer risk faktörleri de ekolojik çevre durum ve kanserojen kimyasal maruziyet etkisi vardır. tümör görünümü ve bu da sindirim sisteminin üst kapağın hiperplazi yol açabilir kolesistokinin bu artış seviyesi, bir sonucu olarak, hayvansal yağların kullanımı katkıda bulunabilir.

Son zamanlarda araştırmacılar kahvenin bazı bileşenlerde de kansere katkıda bulunabileceğini keşfettiler. Bu nedenle, olası nedenler bu içeceği aşırı kullanımı eklenmelidir.

patogenez

Onkoloji Gelişimi safra duodenum papilla nedeniyle kanser, hem de kanser ayırt eder. Tümör bağırsak tamamen değil etkiler, ama sadece birkaç siteleri. Çoğu zaman, bu üst ve alt yatay kısım, ve yukarıdan aşağıya bölümüdür. Hastalığın klinik seyri büyük ölçüde kanser yerelleştirme bağlıdır.

yerelleştirme

düşmüş ülser bölümünü 12 azalan Kanser vakalarının yaklaşık% 75'i, çok yaygındır. toplam mukozanın epitel bunu geliştirmek. tam yerini kurulması daima anket sonraki aşamalarında gerçekleştirilir, özellikle zor olmuştur. duodenum Kanser, hemen gözlerinin içine atlamak edemez hangi ilk belirtiler, tedavi başlı başına zor olduğundan, tehlikeli, ama bir adam biraz şans son dönemlerinde.

bağırsağın üst yatay bölümü sadece olgunun% 12-15 kanser yerleşir. alt yatay kısmında Tümörler infrapapilyarnym kanser olarak adlandırılır. Onun frekans% 10 kadardır.

semptomlar

duodenum kanserine tecelli gibi? İlk belirtiler onkoloji midede insanların tecrübe olanlara çok benzer. zamanında kanserini tespit etmek için, olası işaretlerin üç grup getirdi onkologlar.

Birinci grup, zehirlenme olgusuna tabidir. karın ağrısı, iştah kaybı, uyuşukluk ve kilo kaybı kaybı ile karakterize edilir. Aynı zamanda çevrelerindeki dünyaya ilgisizlik dikkat çekmektedir.

İkinci grup tıkanıklığı olgusunu ilgilidir. Tümör diğer organlara basın başladığında Hepsi başlar. dışkı renksizleşir, bu zamanda, biliyer hipertansiyon başlar karaciğer boyutu artar. Sarılık oluşabilir. Doktorlar oluşur ve metabolik süreçleri bozabilir kardiyovasküler sistem, böbrek ve karaciğer yetmezliği düzensizlikler not edin.

sıkıştırma fenomen bir kişinin pankreas sinirler üzerinde tümör presleri gelen ağrı hisseder hastalığın geç evrelerinde ortaya çıkar.

hekimler açısından yetkisini meydan okumak onikiparmak bağırsağı olduğunu. ne olduğunu ve nasıl incittiğini, bütün insanları bilmiyorum nerede. Bu göbek üzerinde, sadece sağ tarafta midenin altında bağırsak. Kanser ağrısı çok hastalık ve duodenal ülser hastalığı yerelleşme sahnede bağlıdır, farklı olabilir. acıyor nasıl onkoloji ile ilgili şüphesi varsa nerede ve, doktorunuza sorabilirsiniz.

Kendi başlarına hastalığı belirleyin kolay değildir. Hastalık asemptomatik olduğu için erken bir aşamada duodenal kanser belirtileri tespit edilemez. Ancak bir süre sonra insanlar onun işkence düzenli karın ağrısı başlar çünkü onun sağlığı hakkında endişe başlar. Nasıl zamanın geçişi ile duodenum kanseri yapar? Ana semptomlar ağır karın ağrısı, ani kilo kaybı, sarılık, ateş, kaşıntı ve iştah kaybı bulunmaktadır.

sonraki aşamalarda Kanser

Kanser aşaması duodenum ülseri 4. İlk üç tedavileri de hastayı yardımcı olabilir, ancak her şeyin tedavisi bağlı olduğu için son aşamada, her zaman yardımcı olamaz. Ancak, bu tür durumlar oldu.

daha sonraki aşamalarda kanser belirtileri hakkında Söylemeye gerek yok, çünkü bu noktada o diğer organlarda komplikasyonlar provoke edebilir. En yaygın hastalıkta zehirlenme belirtileri ortaya çıkar. Ayrıca mevcut bu tür belirtiler şunlardır:

 • sıcaklık;
 • mukoza zarının kuruluk;
 • isteksizliği yemek yemeye;
 • kusma, ishal, kabızlık, bulantı;
 • deri sararma;
 • vücudun genel zayıflığı;
 • psikolojik sorunları.

biri belirtileri yok sayar ve hastalığın bu işaretlere dikkat etmelidir zorunlu olarak, bir doktoru görmek istemiyor bile:

 • hala mide dolu olduğu gözüküyor bundan sonra yedikten sonra kusma;
 • dışkıda kan;
 • Sarılık.

Erkeklerde duodenal kanser belirtileri kadınlarda aynı olduğunu belirtmek gerekir.

tanılama

hastalığı tedavi etmek için, zamanında tedaviye başlamak önemlidir ve bunun için kanserini tespit etmek gereklidir. Bugüne kadar, tanı laboratuvar ve enstrümantal yöntemlerle gereğidir. Mide ve duodenum kanseri için tümör belirteçleri analizi zamanında kanser hücrelerini tespit yardımcı olacaktır. Bu fazlalaştı tümör belirteçleri o - maddelerin kanser hücrelerinin gelişmesine katkıda bulunur. Tanı üç aşamadan oluşur:

 1. patolojiler ve tıbbi geçmişi analizini başlatın. Bir doktor hasta karın palpasyonunu geçiriyor inceler. dikkate kusma, karın ağrısı, iştah kaybı gibi, insan klinik şikayetleri alınması.
 2. Genel bir kan analizi, idrar ve dışkı analizi, biyokimyasal kan analizi ve tümör markeri oluşan ikinci aşamanın, hastanın laboratuar çalışması, en.
 3. Üçüncü aşama enstrümantal incelemedir.

Son adım duodenum kanserinin teşhisinde en önemlisidir. İlk belirtiler yanlış ya da diğer hastalık kanıtı, ancak araştırma aracı doğru bir tanı koymasını sağlar olabilir. Doktor yemek borusu, mide, safra kanalı, ve 12 Palaia bağırsak incelenmiştir hangi özofagogastroduodenoskopi tutar. Biyokimyasal analiz için alınan doku analizi sırasında.

Bundan sonra, hekim göğüs röntgenleri ve kontrast radyografi 12 duodenal ülser ve mide hastayı yönlendirir. Ayrıca doktorunuz ultrason, manyetik rezonans ve bilgisayarlı tomografi reçete edebilir. Aynı zamanda hasta tüm uzmanlar tarafından muayene ediliyor.

tedavi

duodenum Her yıl daha yaygın kanser. Bu hastalıkla yaşayan kaç tedavinin başlangıç değil, aynı zamanda vücudun genel sağlık durumuna, yeteneğidir hastalığı direnmeye hangi sahnede sadece bağlıdır, çünkü, cevap mümkün değildir.

Genellikle, tedavi klasik şemaya göre gerçekleştirilir. İlk olarak, tümör cerrahi olarak çıkarılır. Bu 12-on iki parmak bağırsağı kısmi çıkarılmasını gerektirebilir. Cerrahi 75 yıla kadar, ama sadece hayır metastaz yoktu şartıyla insanlar için tavsiye edilir.

Tümör kemoterapi cerrahi olarak çıkartılması sonra o sonuçları pekiştirmek için gerekli olmasıdır. anormal hücreler ve bunların çoğalma imha garanti gibi, zorunludur.

Radyasyon terapisi çoğu durumda ameliyat olmadan hastayı tedavi etmek mümkün olduğunda, hastalığın erken evrelerinde gerçekleştirilir.

sonu veya hastanın semptomlarına kurtulmak hedefleniyor gerekebilir tedavi terapisi, başında. İlk başta kişinin tedavi edilecek yardımcı olmak için gereklidir ve sonunda nihai ölçüsüdür.

cerrahlık

Tedavi cerrahi 3 düzenlemede olabilir. kolonun kısmının çıkarılması her üç durumda da gereklidir. İlk durum, en ağır tümör boşaltım kanalı ve doudenalny meme uzanan oluşur. Bu durumda, doktor sadece düşmüş bağırsağın bir bölümünü 12 kaldırır, aynı zamanda kanal ve pankreas başının. Eğer mümkün geri kazanımı ile, sadece etkilenen organ sitesi kaldırma aracının dairesel gerçekleştirilen küçük bir tümör rezeksiyonu,. Üçüncü bir seçenek de olması da mümkündür, dairesel rezeksiyon denilen, ancak bağırsak uç uca bağlandığında kendisine başvurulan.

görünüm

Eğer biliyorsanız hastanın hekimin geleceğini tahmin etmek may bu durumda, ne zaman tedavi başladı. Aşağıdaki faktörler önemlidir: Kişinin yaşı, gastrointestinal sistem organlarında metastaz ve inflamatuar süreçlerin varlığı. metastazları mide, lenfatik sistem ve safra kanallarında bulunursa durum, kötüleşir. Olası komplikasyonlar ürogenital sistemin yanlış çalışmasına neden olabilir. Bazen düşmüş kolon, düzenli kanama 12 arasında bir darlık yoktur. Hastalar için genel görünüm olumsuz ama ümitsiz olmadığını söylenir. Sorun çok zor, tedavi neredeyse yardımcı olmak için garanti edildiğinde yani erken aşamalarında kanserini tespit etmektir.

Kanserin bu korkunç hastalık ve diğer organları korunmak için, kötü alışkanlıklar vazgeçip Diyetinizi yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini. Ne olursa olsun basit tavsiyelerde gibi görünebilir, ama bunlar işi yapmak. Doğru beslenme ve sigara bırakma ve alkol birtakım hastalıklara karşı korumak ve onkolojik doğa sadece olamaz.

Biz o duodenum kanseri, yanı sıra elbette ve tedavinin tüm biliyorum. Ne yazık ki, hiç kimse kanserden korunmak için garanti edemez. Biz zaten sağlıklı bir yaşam tarzının önemine bahsettik, ama daha az önemli kendiniz ve vücudun sinyallerine dikkat olduğunu. Bazen bir kez daha doktora gitmek daha iyi ve test yaptırın olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.