Ev ve AileÇocuklar

Nasıl başka bir gazdan geçmek için? Çocuklar için Sağlıklı beslenme

Emzirme her zaman olmuştur, ve yeni doğmuş bir bebek için en sağlıklı seçimdir olmaya devam etmektedir. Bir çocuk anne sütü yiyor ve tüm cezbeder zamanında girilirse, o zaman sağlıklı büyüme ve gelişme için ihtiyaç kesinlikle her şeyi alır. Ama imkansız hale nedense emzirme sırasında bu tür durumlarda, nadir değildir ve biberonla besleme bebek aktarmak için bir ihtiyaç vardır. Ama yeterli tuzaklar vardır: değil her karışım çocuğu yaklaşabilir. Ve birdenbire eğer gıda sonra makul bir soru var, yeniden gözden geçirilmesi gerektiği ortaya çıktı: "Nasıl başka bir gazdan geçiririm"

yapay beslenme ilkeleri

Eğer doğal bir şekilde bebeğinizi besleyebilir, suni besleme sorusu mümkün olduğunca uzun süre ertelemek daha iyi olur. Bu mümkün değildir ve hala ihtiyaç Sebebi ne olursa olsun çocuk, karışıma çevrilmesi Ama, eğer kendi çocuk doktorunuza. O, çocuğunuzun özelliklerini bilerek, uygun bir karışımını bildirecektir. Ve Doktor önceki getirilmemiş olmaması durumunda, başka bir karışıma çocuğu nasıl aktarılacağı açıklayacağız. Going şişe besleme, miktarı ve besleme sıklığının belirlenmesi gerekir. her şeyden önce Hacmi, aynı zamanda çocuğun vücut ağırlığına, yaşına göre değişir. Karışımın alımı sıklığı gelince, doğumdan itibaren dört aya kadar bebekler için, bu altı kez bir gün. Altı ila on ay - günde dört kez. Ve çocuklar bir yıl daha eski ve yukarı olan - günde iki kez.

Karışım nelerdir?

mix seçilmesi - kolay değildir. Sonuçta, hepsi farklıdır ve her çocuğunuz için uygundur. İlk olarak, tüm bebeğin yaşına bağlıdır. Bu kritere göre, mevcut tüm bebek formülü üç gruba ayrılabilir. İlk - Çocuklar için yaşamın ilk 6 ay boyunca. İkinci - bir yıla kadar. Üçüncü grup zaten bir yıl boyunca çocuklar için karışımlarını içerir. En yaygın olarak bilinen biri "Baby" nin bir karışımıdır. Seçilen bir karışım, sağlık ve gelişme özelliklerini verilen. Sağlıklı bebekler için uygun standart karışım. Çeşitli sindirim problemleri olan çocuklar için bir exist laktoz ücretsiz karışım hidrolize ve fermente süt, antireflü, soya fasulyesi, ve diğerleri. Bir doğmuş bebekler için seçeneklerine ek olarak "Baby", karışımı ve diğer bazı türler sunabilir. Örneğin, bir yıla çocuk menüsü up, üretici teklifler çeşitli tahıl karışımları eklenmesiyle tahıl gevrekleri. ayrı bir grup olarak bulunur prematüre çocuk karışımları. Genelde, bir başka karışıma bir çocuk nasıl aktarılacağı konusunun bir partiye geçme olasılığı daha yüksektir, hemen yeterince ciddiye anne sütü için bir alternatif seçme işlemini davranmalı.

herhangi bir karışımı kullanım koşulları

Hatırlanması gereken ilk şey - Eğer çocuk vermek karışımın, sıcaklığı, otuz yedi dereceyi geçmemelidir. Dikkatle pişirme sürecinde hijyen bütün kuralları takip edin. Su kullanımı yalnızca filtrelenmiş veya satın. Ama o da ilk kaynatın gerekir. zaman kaynar iki dakikadan az olmamalıdır. Dikkatle ambalaj üzerinde belirtilen tüm orantılı, takip. Farklı üreticilerin ürünlerini karıştırmak olamaz. Her zaman sadece taze karışımı hazırlamak ve özellikle de tüm öğrenme depolama dönemleri kendi ülkelerinin tümü için.

besleme rejimi

Çocuk, bir karışım yerine anne sütü kullanmak, rejime öğretmek çok daha kolaydır. Ne rejimi verir? Eh, öncelikle, bu ebeveynlere daha fazla özgürlük verir. Ve ikinci olarak, eğer gerekiyorsa, bebeklerin başka karışıma anne taşımak için anlamak çok daha kolaydır, en azından kısmen çocuğunuzun yiyecek alma işlemi kontrol tamamen veya altındadır. rejime bebek alıştırmak, üç değil saatten fazla beslenme aralarında uyku veren gündüzleri onu uyandırır. Sonra bir gece uykusu daha uzun sürer. O uyanır, muhtemelen bir kereden fazla.

Nasıl karışım uygun olmadığını belirlemek için?

başka bir karışımından gitmek nasıl düşünün, bazı durumlarda olmalıdır. Bir çocuk yedikten sonra ağlamaya başlayabilir. her yemekten kusma veya kalıcı ihlalleri dışkı gerektiğini sonra. şişme ve gerginlik ile birlikte geliyor kolik nedeniyle mide, ağrı. Bebek sık sık uyanma, gündüz ve geceleri çok sinirli olduğunu. Yüz kızarıklık görülebilir ve cilt pürüzlü hale gelir ve zımpara kağıdı andıracak hissediyorum. Yukarıdaki belirtilerden bir veya daha fazla bulursanız, o zaman bir uzmana gerek, bu yüzden düzgün diğer karışıma gidin ve çocuğunuz için en uygun hangisi tavsiyede nasıl açıkladı. Elbette bundan dikkate bebeğinizin vücudunun tüm özellikleri alır.

Nasıl başka bir gazdan geçmek için?

gerekmez iyi bir neden olmadan harmanını değiştirin. Ayrıca gereksiz yere gippoalergennuyu veya diğer özel tip kullanmayın. Ancak gereklidir farklı bir harmanı geçerseniz, doğru yöne hareket etmesi gerekir. Örneğin, meme vardır yedi kez. Ardından, ilk beslemede çocuğa yeni karışımın on mililitre verilen ve olduğu gibi her şeyi terk edilmelidir. Sadece bir şişe imkansız o karışımın müdahale hatırlıyorum. Başlangıçta, daha sonra bir ve ikinci verir. Tüm diğer yemekler eski formül üzerinde bulunmaktadır. Her şey iyi ise, o ertesi gün birinci ve beşinci beslenmesinde yeni karışımın yirmi mililitre verir. Her gün, sürece tam iki besleme değiştirilmemiştir olarak 20 mililitre yeni karışımın miktarını artırmak. Artık her gün, yeni karışım ile başka besleme yerine, ama tam olarak bir kez. Bu kademeli geçiş en küçük beden diyeti değiştirmek adapte edecektir.

Bu makale, diğer karışıma bir hareket nasıl tartışılmıştır. Sadece çeşitliliğin ya çünkü renkli reklam uğruna bunu yapmak gerekmez. çocuğun vücut için stresli bir durum sebebiyle bir türlü karışımını değiştirme tamamen ibraz edilmek zorundadır. Ve her nasılsa bebeğinizin sağlığı ile ilgili herhangi bir hususta, sen çirmiş gerektiğini unutmayın. Sonra çocuk sağlıklı olacak ve ailesi - mutlu ve barış içinde.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.