Hizmetler

STEEPLEJACKS: ip özellikleri

kuşbakışı görünümü ile herhangi bir modern şehir için baktığımızda, onun altyapısının doygunluğunu merak etmek mümkündür. Neredeyse konut duvara duvar yuvasına, kurumların çeşitli sanayi tesislerinde, yüksek katlı iş merkezleri, mağazalar ve diğer tesislerin bölge bulunabilir. sayısız köprü ve kuleler çeşitli bahsetmiyorum. Gerçekten çağdaş şehirlerin bir konut yoğunluğu şaşırtıcı. Bütün bu zor inşaat ve onarım çalışmaları yürütmek üzere kılar. daha çevre düzenlemesi alanı, o kadar zorlaşır özel donanım kullanmaktır.

Bunu yapmak ve sık sık aşırı eğitimi olan kişiler tarafından yürütülmektedir orada steeplejack eser için - Hobisi tehlikeli bir ana uzmanlık yapmaya karar dağcılar, dağcılar, mağaracılarla. Onlar başarıyla değiştirildi ve yüksek verim hantal mekanizmalar güvenilir halat, montaj bandı ve virtüöz teknik dik bir duvara "beton yığını" üzerinde çalışmaktadır.

artık her geçen gün daha endüstriyel dağcılar için daha açık eğitim merkezleri rağmen, çoğu durumda şimdiye kadar steeplejack çalışma sadece en derin mağaralar uçuruma aşağı yüksek dağlara kadar gitmek veya olmayan sporcular tarafından yürütülmektedir. Tabii ki, bunlar özel ön inşaat becerileri yükseklikte çalışmak alırlar.

yüksekliklerde çalışmak, diğer bir deyişle, steeplejack çalışması - bu zemin, zemin veya çalışma platformu üzerinde az beş metre düzeyinde gerçekleştirilen operasyonların çeşitli bulunuyor. Yani, bu adam ve onun sigorta bir boşluk altında uzanan yalnız bırakılır çalışma koşulları vardır. Tehlikeli iş! Bu nedenle ve güvenlik yükseklikte çalışan özel güvenlik gereksinimlerini yükseltir. Düşmeye karşı koruma hava iş kurallarına göre ana aracı emniyet kemeri ve emniyet ipi bulunmaktadır. Kafa koruma için kontrol edildikten eder ve bir kalite belgesi olması gerektiğini özel bir kask sağlar.

STEEPLEJACKS kendi ilginç bir geçmişi var. Böylece bile zor zamanlarda, dağcıların Leningrad grubunun blokajı Petersburg kiliselerin hassas bombalama yürütmek için Luftwaffe pilotları fırsat mahrum katedral, altın kubbesi maskeleme karmaşık görevi yerine getirmek (şimdiki gibi onları endüstriyel dağcılar çağırmak). Şimdi sadece ilk yerli endüstriyel dağcıların özverili ve kahramanca çalışmaları için değilse şimdi, Rusya'nın kültürel ve manevi sermayesini ne olurdu şekli hakkında spekülasyon olabilir.

Bir başka ilginç gerçek yüksek irtifa steeplejack işleri meslek karşılık gelen sicile kayıt edildiği resmen 2001 yılı içinde Rusya'da yasal ve böylece tasdikli olmasıdır. Böyle zor ve tehlikeli meslek olsa da, tabii ki, uzun, resmi olarak tanınması önce de var.

Bugün, performans ve kurulum ve ön ve restorasyon ve temizlik işleri için yüksek talep endüstriyel dağcılar hizmetleri. Ve aynı zamanda uzak yerlere hantal kargo kaldırırken. Genellikle desteksiz alan ve özel yetenekleri çalışmak psikolojik eğitim almış tek profesyonel endüstriyel dağcılar, güç, bir banner reklam monte çatı temizlemek için yüksek bir binanın buz ve kar veya gökdelen camları yıkayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.