Haber ve ToplumEkonomi

Kemerovo: nüfus, istihdam, cari demografik durum

kömür madenciliği ve Rusya Federasyonu kimya sanayi merkezi haklı Kemerovo şehri olarak kabul edilir. çalışkanlık - Şehrin nüfusu Sibirya sakinlerinin çoğunluğunun aynı özelliklerin farklı. Kemerovo - Bölgedeki en büyük yerleşimlerinden biri. Şehir, bölgenin yönetim merkezi, Kuzbass kalbidir. Dünyanın en büyük kömür havzası boyunca yerleşime sıkışmış Bu ad - Kuznetsky.

oluşma tarihi

Bu sakinlerine kadar köyün adıydı olduğunu - Kemerovo. o zaman nüfus Şor veya Kuznetsk Tatarları adlandırıldı. Ve kendi dillerinde yamaç sakinleri bakın veya dağlar kelimesini Kemer kullanılan.

İlk yerleşim on yedinci yüzyılda bu yerde göründü. Cezaevinde Verhotomskoye, amacı aslında Kalmyks ve Kırgızların baskınlar devletin güvenliği modern Kemerovo topraklarında ortaya çıkan ilk yerleşim oldu. Yakında hapis onun yönünü değiştirdi ve yerlerden biri tarım ekonomisinin gelişmesi oldu. o zaman Kemerovo nüfus köylüler tarafından ağırlıklı olarak temsil edildi.

Karbon bom

köy heyecan çok açıklık Scheglovskaya kömür yatırma işleminden sonra meydana geldi. Sonra, Anna Ivanovna sırasına göre, atıldı Sibirya otoyol. Alan aktif olarak yeni köyler vardı hakim edilir. ticaret alanında çalışan insanlar, karting ve dvornichestvom yapan. madenler, fabrikalar çalışanları sürgün ve yol boyunca damıtılmış emeğini, zorlandı.

daha doğal kaynakları gerekli üretim kapasitesini arttırmak. Aktif daha yeni alanlar keşfetmek. Trans Sibirya demiryolu yapım. Bu olay Kuzbass endüstriyel gelişimin başlangıcı oldu. Sonunda büyük bir şehrin dönüştü yeni işçi yerleşim vardı.

Yirminci yüzyılda, Kemerovo mayın Anonim Şirketi "Kopikuz" malı oldu. Sahiplik değişikliği emeğin büyük bir akını yol açmıştır. Onlar vardı ve farklı illerden yerel çiftçiler ve ziyaretçi var. İşçilerin özel kategori savaş esirleri idi.

sanayide atılım Sovyet gücünün gelişine ile geldi. kömür ve çelik sanayilerinin aktif gelişimi için hükümet Kemerovo bir sanayi kolonisini kurmaya karar vermiştir. Nüfus yurtdışından ziyaretçi akını körüklediği, önemli ölçüde artmıştır. Mühendisler ve Avrupa ve Amerika'da birçok ülkenin mimarları dünyanın tek sanayi kolonisi üzerinde çalışmak istiyorum. AIC gelen işçiler, kömür yataklarının geliştirilmesi ve altyapı geliştirme yapan. Bunlar evler, okullar, hastaneler inşa yollar inşa etti.

1924 yılında şehir bölgesel merkezi haline geldi ve sekiz yıl içinde bugünkü adını aldı. Scheglovskaya Kemerovo değiştirildi.

savaş zamanı

Büyük Vatanseverlik Savaşı başlangıcından beri, vatandaşların çoğunluğunun önüne gitti. Ama madencilik şirketleri tamamen ordu değil, aynı zamanda yakıt ile ülkeyi sadece tedarik devam etmiştir. işyerinde, erkeklerin kadınları ve gençler yerini aldı. Bu da genç ve yaşlı Kemerovo, şehrinin nüfusun tamamı çok çalışkan olduğunu göstermektedir.

Savaşın ortasında, şehir bölge merkezi statüsünü aldı. Novosibirsk bölge yerleşim beşinci bölümü Kemerovo teslim girdi. Kemerovo sakinleri Novosibirsk bölgenin toplam nüfusunun fazla yüzde kırk yaşından beri bu gelişme şaşırtıcı değildir. Buna ek olarak, kent idari merkezi olmuştur güçlü bir sanayi potansiyeline sahipti.

Savaştan sonra, kasaba yoğun yeniden inşa edildi. Bu yüksek katlı binalar görünür. Bilimsel-teknik ve kültür kurumlarının sayısının artması. Endüstriyel Kompleks kararlı bir şekilde gelişti.

istihdam seçenekleri

Kemerovo şehrinin nüfusu ağırlıklı olarak işçi sınıfıdır. Yani, şehirde hep kimyagerler, mühendisler ve diğer teknik işlerde iş olacaktır. Hizmet sektörünün aktif gelişme bu sektörde boş çıkmasını etkiledi: Biz ticaret hakkında esas söz ediyoruz.

Kemerovo istihdam için en iyi uygulamalarıdır:

  1. Holding Sibirya İş Birliği en prestijli iş değerlendirilmektedir. Alkollü içeceklerin üretimi ve kömür endüstrisi ile biten - Organizasyon birçok endüstride iş faaliyetlerini yürütmektedir.
  2. boş birliği "Khimprom" doludur. Şirket, organik ve inorganik kimyanın ürünleri üretmektedir. işletme için önerilen istihdam seçeneklerinin sadece başkalarının uzmanları, aynı zamanda, örneğin, programcıları veya aşçı gerektirir.
  3. Açık Anonim Şirketi KOK, dökme demir üretiminde uzmanlaşmış bir gelecek kariyer için mükemmel bir başlangıç noktası olabilir. Mavi yakalı meslekler ile burada başlayın, ancak maaş ve potansiyel zor iş haklı.

demografik durum

Yakın zamana kadar, bölgenin sakinlerinin en fazla sayıda Kemerovo değil kaydedildi. Nüfus Novokuznetsk galip geldi. Bu Sovyet zamanında şirketin yönetim uzak üstlerinden gelen çalışmayı tercih ettiğini olmasından kaynaklanmaktadır. şirketleri daha karmaşık hareket ettikçe Ve her kural yapısı Kemerovo yerleşti.

Ama ikinci sırada kentinde kadar 2015 yılında oldu. Rus demografik büyüme için Olağandışı neredeyse dokuz yüz sakinleri daha Novokuznetsk daha Kemerovo nüfusu hala yaklaşık 552 bin kişilik olduğu gerçeği, katkıda bulunmuştur. Bu eğilim, şehrin istikrarlı gelişimini göstermektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.