Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

Şiir "sonbaharda Orman" - Küçük bir başyapıt Twardowski yazdı

AT Büyük Rus şairi Twardowski'nin napasal birçok iyi işler. halktan geliyor, o güzelliği iletmek için, Sergeyu Eseninu gibi eserinde, içinde başardı Rus doğanın eşsiz basitlik ve ifade içinde.

şiirinde en basit yöntemlerle Twardowski'nin "sonbahar orman" okuyucularına yeryüzündeki yaşamın yüksek anlamı konusunda düşündürüyor. Düşünün bu ayet daha ayrıntılı olarak.

yazma eserlerin geçmişi

"Sonbaharda orman" Twardowski 1933 yılında geri yazdı. yazarın sonbahar yürür sonra düzenlendi bu çalışma bir kere oldu. Bugün, bu şiir genellikle şairin çocuk eserlerinin bir dizi olarak kabul edilir.

Edebiyat eleştirmenleri "yetişkin erkeklerin" yazarı şair (Twardowski'nin tarafından yazılan faşizme karşı büyük bir savaş, kollektifleştirmeye vb trajik olayları analiz Sovyet halkının kahramanlığı, öyküsünü anlatan, çok ciddi şiiri aittir) olarak, inanıyoruz ve çocuklara dikkat. O şimdi onun yetenek küçük fanlar okuyup ezberlemek mutluyuz doğası hakkında kısa şiirlerin, bir dizi yarattı. Ayrıca, bu yıl Twardowski, diğer dünya edebiyatı temsilcileri ile birlikte, ilkokul öğrencileri için bir kitap üzerinde çalışıyor oldu. Bu aynı yıllarda, o da bu yazının içerdiği ve yetenekli sanatçılar tarafından tasvir edilmiş birkaç şiir oluşturmuştur.

S. Marshak, Tvardovsky içinde bir çocuğun gözünden dünyayı görmek yazarın yeteneğini kaydetti bu şiiri aşina olmasının duyurusu.

Twardowski, "sonbaharda orman": şiir arsa özetini

Bize yazar ne söyler? şiirinde "sonbaharda orman" Twardowski çok basit bir hikaye ifade eder. Çocukların düz rakamlar fırça ve boya çizerken Tam anlamıyla, sözlerle çizer. şiir birkaç temel kalıplarını kullanır. ayrıntılı olarak ele alalım:

  1. gökyüzüne bakıyor: yazar ağaç tepelerinin arasında mavi lümen gibiydi söylüyor.
  2. Yere doğru bak: böylece parlak sarı bir yeşillik ne yeryüzünde dikkat edin.
  3. Bütün kuşlar daha sıcak bir iklime, güneye uçtu çünkü kuşlar eksikliği vurgular Sessizlik.
  4. ağaçtan ağaca atlayarak sincap, kuyruk titremesi: Hayvanların Dünyası.
  5. Bitkilerin dünyası: onun solmayan yeşil iğnelerle ladin dökülmüş yapraklar ağaçların karşı göze çarpıyor.
  6. Yeryüzünde canlıların dünyası: mantar yavaş yavaş burada, incelmek son üzücü boletus Şapkasını düşmüştü düzleşir olduğunu.

şiirinde "sonbaharda Orman," Twardowski sadece 6 hikaye, yukarıda tanımladığımız sesler sadece 12 satırları kullanır. Ama bu kadar basit ve net büyük bir sanatçı olabilir, sadece kelimeleri düşmesinden hakkında söylenecek.

Twardowski, "sonbaharda orman": şiir analizi

Bu çalışmanın filoloji analizi bakış açısından Rus şiirsel sanat örneği olarak kabul edilebilir. Yazar, ustaca, tüm sanatsal yolu kullanır doğanın Dünya animasyonlu zaman, onun şiir taklidinize olduğunu yakıştırmalar ve karşılaştırmalar vardır. Bütün bu yöntemler algılanamaz aydınlanmamış okuyucu olduğunu, o anne doğanın sadece güzelliği görür böylece Ama şiir sade bir dille yazılmıştır.

Yazar (isteyerek veya değil) hemen hemen yeryüzünde insan varlığının anlamını anlama kadar gider. Gerçekten, doğumda bize ne her bir hayat verildi? Değil ilahi dünyanın bozulmamış güzelliği görmek ve onu kırmamaya çalışın amacıyla. Şaşmamalı şiir içinde, doğanın kişiyi sadece dünyayı anlatır fakat güzelliği hayran ve onun iyilik açıklanır sadece sanatçı yoktur.

Felsefi güdülerini lirik Tvardovsky şiiri "sonbaharda orman"

şiirinde "sonbaharda Orman," Twardowski evrenin anlaşılmasına en derin anlamıyla yükselir. O doğal varoluş evrensel ahenk varsa resmini. şiirinde ilk dört satır gökyüzüne ve toprağa bir itiraz olduğunu. Bu iki antik arketip ifade - Baba Tanrı cennette oturan ve altında yatan Toprak Ana, bir. Anne ve Baba - her şeyin ebeveynleri. Bu iki arketipler Rus kültürü ile kırılan insan kültürünün boyunca gördük.

Bu sonbaharın tüm canlıları yaklaşım nasıl tepki vereceğini yazarın hikayesinin izlemektedir. Doğanın dünya doğal güçlerin kapsamlı bir kanunun gücüne bağlıdır: acele kuşlar kış için çorap, sıcak yerlere, hayvanlara uçmaya, bitkiler ilk kış soğuğu karşılamaya hazırız. Ama doğanın bu dünyada her şey her mevsim eşsiz, güzel ve makul.

Doğal Dünya insanlar onları keyfini, ama biz kendi yıkımı için çaba böylece, insan eliyle yaratılmış değildi.

Anlamı şiir çalışması Twardowski

Çok benim küçük okuyucular Twardowski söylemek istiyorum.

Çoğu zaman "sonbaharda Orman" - Bu yazarın ilk eseri, bir ilköğretim okulunda öğrencilerle aşinadır. Bu yüzden anlaşılması kolay ve yetişkinlere değil daha ciddi bir şiirle, izlemektedir. Ve bu şiir herkese basit ve net. Ama bütün çocukların en iyi şiir dünyasının çocuk algısı en yakın olduğu için ezberlemek.

Ve yine bu eser aşk bir çocuk öğretir. doğa, en küçük ve görünüşte çirkin yaratıklar, yeryüzündeki bütün canlıların evrenin sevgi, bizim düşünceli basit ve güzel bir vatan, tarafından istila edilmiştir çünkü.

Bu nedenle, çocuğunuz eve geldiğinde o açık sevinçle, bazı ayet ezberlemek ve sonra o kadar küçük yani, bu ayet "sonbaharda Orman," Twardowski özellikle küçük çocuklar için yazdığı olduğunu açıklığa kavuşturmak ve ona kısa bir süre öğretmek istendi derse bir bir şairin eserlerinin kitap ve çocuğunuzla okudum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.