Haberler ve ToplumÇevre

Manzaralar, Kosta Rika: description, history and reviews

Bu ülkede göze çarpan manzaralar. Kosta Rika, sürekli olarak bir turist akışı olduğu bir yerdir, ancak bu ülke çok büyük değildir. İlginç olan, doğal bir karaktere sahip çok sayıda kompleksin bulunduğu güzel alan.

Ülkenin merkezi hakkında

Burası muazzam bir bitki örtüsü, volkanlar, savannah, yoğun ormanlar, pitoresk dağ yamaçları, muhteşem kumsallar, engin tarla kahve ve muzların bulunduğu muhteşem bir ülke. Şaşırtıcı değil, çünkü bu alanın tercümedeki adı "zengin sahil" diyor. Birçok mimari eserler, Hint yerleşimleri, harika şelaleler, nehirler ve dağlar var.

En ilginç, önemli cazibe merkezlerinin bulunduğu şehir - San Jose (Kosta Rika). 1737'de kurulan başkent. Deniz seviyesinden 1155 metre yükseklikte bulunmaktadır. İşte oldukça hoş bir iklim.

Yakınlardaki Alajuela şehri, büyüyen kelebekler için çiftliklerin bulunduğu eyaletin ikinci büyük kentidir. Bir hapishane olduğu binada Juan Santamaria bulundu - ilginç bir müze.

Kosta Rika'nın doğal cazibe merkezleri de daha az ilginç. Örneğin, Poas vardır - yüksekliği 2.7 km olan yanardondur. Burada her zaman çok sayıda turist vardır. Hayvanat bahçesi ve eğlence "El Bosque-Encantado" kompleksini ziyaret etmek ilginçtir. Grecia, Latin Amerika'nın en saf şehridir. Kırmızı renkte güzel bir kilise var. Sarci'de el sanatları için ürünler üretiyoruz. Heredia'da, Fortin Kalesi duvarlarına bakma fırsatı var. Müze kompleksine ve bu içeceğe ithaf olan enstitüye giderek burada kahve hakkında çok şey öğrenebilirsiniz.

Harika doğa

Buraya birçok kişi ilgi duyuyor. Kosta Rika çok sayıda oldukları bir ülkedir. Onların önemli bir kısmı, San Jose'nin güneydoğu tarafındaki Cartago kentinde görülür. Burada kahve ve sazlık yetişen güzel yeşil vadiler var. İnsanlar burada 1563 yılından beri yaşamaya başladı. 1823 yılına kadar bu yerleşim devletin başkentiydi. Orosi vadisinde güzel bitki örtüsü, burada kahve yetiştirilir.

Kentte doğrudan dini tarih ve meraklı eserlerle ilgili müze sergileri var. 18. yüzyılın ilk yarısında bir kilise inşa edilmiştir. Uharrasy topraklarında, devletin en eski kalıntılarının kalıntıları korunmuştur. Oluşumu, 1681-1693 yıllarına kadar uzanmaktadır.

Turistler, Kosta Rika'da gezileceklerini öğrenerek, ilgi çekici yerlerin listesi oldukça etkileyicidir:

  • Buna göre, Turrialb'deki tropikal bitki bitkilerinin ekildiği merkezin taşınması mümkündür.

  • Birçok kişi Iraz'a, 3,4 km yüksekliğinde aktif bir yanardağa, yakınında pitoresk bir parkın yanı sıra Guayaibo arkeoloji anıtına da ilgi duyuyor.

  • Arenal ve Paos yanardağları.

  • Antonio, ulusal öneme sahip bir parktır.

  • Corcovado yaya turizmi için doğal bir alandır.

  • Tortuguero yağmur ormanlarının vadisidir.

  • Ulusal Tiyatro.

  • Kolombiya öncesi altın müzeleri.

  • Chiripo yürüyüş yapmak için harika bir yer.

Etkileyici bitki örtüsü

Devletin kuzey kesiminde durum biraz farklıdır. Burası tropikal ovaların toprakları. Yıl boyunca yeşil renk gösteren yaygın bitki örtüsü var. Turistler nadiren bu cazibe merkezlerine bakmaya geliyorlar.

Kosta Rika, neredeyse dokunulmamış durumda bugüne kadar korunmuş olağanüstü doğal koşullara sahip bir alandır. Şelalelere San Rafael'e Venado adındaki mağaralara, yani Cagno Negro rezerv bölgesine, girmek ilginçtir. Sarapinka'da turistler için orman kampları var. Arkeologlar Kutris topraklarında araştırma çalışmaları yürütüyorlar.

Insanlar ve dünya hakkında

Doğudaki kanallar, dağ sıraları var - bunların hepsi güzel manzaralar. Kosta Rika, güzelliğiyle etkileyebilecek bir ülke. Buradaki nüfus özgünlükle karakterizedir. İnsanların iletişim kurduğu dil, İspanyol, Yerli Amerikan ve İngiliz lehçeleri arasında bir haçtır.

Kaliteli pirinç ve mükemmel kakao yetişir. Yerli halk ormandaki rezervasyonların topraklarında toplanır. Turistler oraya gidemezler. Yakında Bay Limon var, alışılmadık bir rengi var. Biraz kirli ve bazen tehlikeli, ama iyi pazarlar, bir etnik müze kompleksi var. 12 Ekim'de karnaval her yıl kutlanıyor.

Turiste ne arayacak

Kosta Rika'nın en ünlü simgesinin hangisi olduğuna karar vermek zor. Çoğu karanlık kumları, rezervleri, harika parkları, mercanlarla pitoresk resifi olan yerel şık sahil alanlarını sever. İnsanlar sörf yapmaya geliyor.

Itoi-Serre adlı parkta birçok Hint rezervasyonu var. Atlantik kıyısında ilginç kanallar koleksiyonu var. Yağış yılda 5 bin milimetreden fazla - çok. Buradaki Avrupalılar, bol miktarda nem nedeniyle yaşamak için çok rahat olmazdı. Ancak, burada balık tutmak tatlı bir şey. Çeşitli hayvanların bulunduğu güzel peyzajlı orman açık alanlar.

Ziyaret etmeniz gereken nokta

Kosta Rika'nın şaşırtıcı manzaraları da kuzeybatıdadır. İklim daha naziktir, yağmurlu değildir. Hükümet çevreyle ilgilenir ve burada bozulmamış bir doğal cenneti korumak için mümkün olan her şeyi yapar.

Ayrıca, aktif olarak turizmi geliştirir, teknolojiler tanıtılır ve doğanın korunması için yardım eder. Yerel turizm kompleksleri çoktur. İlginç bir yer Kura'nın ekolojik olarak temiz olduğu bölgenin yanı sıra bir balina koy, Montezuma yakınlarındaki harika şelaleler. Denizde yaşayan kaplumbağaların korunduğu bir rezerv var. Gerçekten etkileyici Kosta Rika. Buradaki turistik yerler güzellikleri ile çarpıcı. Bunlar koylar, parklar, ticaret faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Golfito adı verilen bölge, Isla Bolaños ormanlarının faunasına adanmış bir komplekton olan Jaco'dur.

Devletin en çekici lokasyonu da "beyaz şehir" olarak anılan Liberya'dır. Ayrıca, Orosi, deniz seviyesinden 1,4 km yükseklikte ulusal önemi olan bir parkın dikkatini çekiyor: Ayrıca rüzgar sörfü fanı tarafından sık sık ziyaret edilen, Arenal Gölü'nün doğuşu olan çamur volkanları, sıcak su Tabacon, harika şelaleler, Monteverde'nin korunan alanları , "Les Santa Elena", Carara, Manuel Antonio. Kaplumbağalar bir adaya Tortugu denir.

Aktif su rekreasyonu

Kural olarak, turistlerin hayranlığına Kosta Rika eyaleti neden olur. Aktiviteler ve aktif rekreasyon bir kişinin duygusal, zihinsel ve fiziksel olarak rahatlamasına yardımcı olur. Sörfçüler, yerel kıyıların mükemmel olduğunu düşünüyorlar. Dalgaları fethetmek için Puerto Viejo ve Lemon'a giderler. Diğer plajlar da popülerdir. Temmuz'dan Ağustos'a kadar burada birçok kişi var.

Arenal, rüzgar sörfü için mükemmel bir göldür. Deniz seviyesinden 1.7 km yükseklikte bulunmaktadır. Burada sürekli ve güçlü rüzgarlar darbe. En çok Nisan-Aralık aylarında ziyaret etmek. Su altında yerel adalarda yüzebilirsiniz.

Su derinliklerinde zengin bir hayvan ve bitki dünyası Ballen'de görülebilir - ulusal rezerv. Baia Draka ve Cahuita'daki güzel mercan kayalıkları. Golfito ile Papagayo Körfezi arasında Pasifik Okyanusu tarafından yıkanan sahil, orkinos veya yelkenli için balık avlamak için mükemmeldir. Böyle bir yakaya kupa denebilir. Dağlardaki nehirlerde alabalık yakalayabilirsiniz.

Gezgin Yorumları

Turistler, 20 ila 25 derece arasında sabit sıcaklıkların olması gerçeği gibi. Bu bölüm hava koşullarında beklenmedik değişikliklere karşı koruma sağlayabiliyor. Gezginleri buraya çekmek iki okyanusa ait: Atlantik ve Pasifik.

Birçoğu oldukça dar olan ve bazen asfalt kaplı olmayan yerel yolların hiçbirinde tampon ve bordürlerin bulunmaması nedeniyle biraz üzgündü. Kural olarak insanlar, San Jose'ye varır ve kiralık nakliye ile ülke çapında dolaşan tekerlekler üzerinde uzun süre vakit geçirir. Bu yüzden bu yolları sürmek için iyi bir şoför olmalısın. Birçoğu için orman yeniliktir ve yeni, inanılmaz bir dünya. Aynı şey, çok etkileyici olan yanardağlar hakkında söylenebilir.

Bir ilginç yerden diğerine aktif bir şekilde geçtikten sonra, sahilde uzanmak ve sıcak güneş altında dinlenmek çok hoş. Buraya gelip kendinize müthiş bir deneyim kazandırmak mantıklı. Çünkü eğlence, devletin tüm yaşamı kadar zengin olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.