FormasyonOrta öğretim ve okullar

Volgograd Tarihi ve cazibe merkezleri

16. yüzyılın sonuna doğru Volga Nehri, Rusya'nın ana ulaşım yollarından biri haline geldi. Ve step sınırlarına yabancı fatihler giderek saldırıya uğradı. Bu bağlamda, bu nesneleri korumak için acil bir ihtiyaç vardı. İşte bu nedenle 1589'da Tsaritsa Nehri kıyısında yer alan Ivan Korkunç Kararı ile bugün Volgograd olarak bilinen Tsaritsyn şehri kuruldu.

çariçe

Böylece Volgograd kentinin tarihi başladı. Kısaca açıklanamaz, çünkü bu yerlerin varlığı sırasında çok sayıda önemli tarihi olay meydana geldi.

Tsaritsyna'nın ahşap kale, Rus devletini güney sınır boyunca savunan Moskova krallığının bir parçası oldu. Birçok saldırı tutsaklarını yansıtmak zorundaydı. Esasen Türkiye, Kırım Horidi askerlerini Rusya sınırlarına göndermek için yumruklamayı denedi.

Volgograd şehrinin tarihi, baskınlar, ayaklanma ve yoketme ile ilgili birçok olayı içerir. Özellikle, 1667'de, Adan Razin, ayrılmanın başında, Hazar'ın yolunu tutarak Tsaritsyn'den geçti. Zengin XVIII yüzyılda (1707), Kazak Bulavin'in liderliğinde köylülerin kanlı bir isyanı vardı. 10 yıldan sonra Kırım Tatarları ve diğer bozkır halkları kentte birer birer baskın düzenledi. Sonuç olarak Çaritsyn çok hasar gördü.

İyileşme üç yıl aldı. Kaleyi korumak için derin bir hendek ve Gözetleme kulesi içeren 60 kilometrelik bir takviye hattı inşa edildi. Yüksekliği 12 metreden fazla idi. Bu yapılar, birkaç yüzyıl boyunca güvenilir bir koruma haline gelmiştir. Şimdi bile, şehri terk ederseniz, eski bir kalenin kalıntılarını düşünebilirsiniz.

Birkaç önemli ticaret yolunun kesişiminde inşa edilen Volgograd kentinin tarihi, Alexander II'nin ismi ile bağlantılıdır. Rus devletinin en iyi uzmanlarının Volga-Don demiryolunu tasarlamaya başladığı bir kararname yayınladı. İnşaat XIX. Yüzyılda tamamlandı. Sonra şehirde çok sayıda yeni fabrika ve bitki ortaya çıktı, kiliseler inşa edildi. Yani önemli bir altyapı geliştirme vardı.

O zamanlardaki kültürel miras bugüne kadar varlığını sürdürdü. Şehrin sokaklarında yürürken görkemli tüccarların evlerini, tapınaklarını ve anıtlarını hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Stalingrad

Daha önce de belirtildiği gibi, Tsaritsyn modern bir Volgograd'tır. Bununla birlikte, şehrin adının tarihi orada sona ermez.

1917 ve o dönemde yaşanan devrim, Volgograd şimdi çalışma proletaryasının bir şehri olarak karşıladı. Ancak Beyaz Muhafızlar tarafından yok edildi ve yıkıldı. Bolşeviklerin zaferinden sonra kent hızlı bir şekilde ortak çabalarla restore edildi.

Volgograd kentinin tarihi, 1925 yılında Çaritsyn Stalingrad olurken yeni bir dönüş yaptı. Birkaç yıl sonra, ilk tersanesi olduğu kadar Sovyet traktör fabrikasını da inşa ettiler. Büyük Yurtsever Savaş sırasında Stalingrad savunması 200 gün sürdü. Sovyet askerleri Anavatanı savunarak hayatlarını feda etmedi. 1943'te faşist birlikler yenildi, ancak şehir tamamen yok edildi ve kalıntı yığını haline geldi.

Bu yerler ölümsüz askerlere ait anıları sonsuza kadar saklar ve ölümsüz istismarlarını düşünür.

Savaşın bitiminde Stalingrad çok uzun zamandır restore edildi ve yalnızca ellilerde bozulmamış bir görünüm kazandı. Şimdi savaş öncesi güneydeki şehre parlak güneş ışığı ile sızmıştı. Volgograd kentinin tarihi, Stalingrad'ı savunmak için atalarını, kocalarını ve oğullarını kaybeden binlerce ailenin kayıplarının acısını sonsuza kadar soğurdu.

Son beş yıllık dönemde çok sayıda yeni ev, okul ve kurum inşa edildi; Çoğu fabrika ve fabrika restore edilmiştir.

Volgograd

Volgograd şehrinin modern tarihi, 10 Kasım 1961'de bugünkü adını almaya başladı.

Şimdi bu şehir, çok sayıda cazibe merkezi ve unutulmaz yerlerin bulunduğu bir milyoner .

8 Mayıs 1965'ten bu yana Volgograd kahraman şehri. Hikayesi, birçok trajik olayla doludur; buna rağmen onurlu insanlar her seferinde mahallelerini kalıntılardan yeniden inşa eden zor durumlardan seçilmiştir. Bugüne kadar Volgograd, çok sayıda turistik yeri olan güney Rusya'nın önemli bir stratejik, sosyo-ekonomik ve kültür merkezidir.

Düşen savaşçıların alanı

Volgograd'ın kahraman şehri olması kazayla olmaz. Ana cazibe inşaatı geçmişi - düşmüş savaşçıların meydanı doğrudan sakinlerinin cesareti ve kahramanlığıyla bağlantılıdır.

Meydanın kalbinde, tarihi önemi büyük olan ünlü kavak bulunur. Bu ağaç Stalingrad Savaşı'ndan sağ çıktı ve Sovyet halkının kararlılığının simgesi oldu. Bir kavak gövdesinde bir sürü hasar, düşmanlıkların bir sonucu olarak alındı. Hemen Ebedi Alev ve SSCB Ruben Ibarruri kahramanına bir anıt var.

Heroes Of Alley

Bu gerçekten unutulmaz caddesi, Düşen Savaşçıların değil, Volgograd'ın merkezinde yer almaktadır. Bunun yanında Stalingrad 127 kahramanları savaşında ölülerin ve kayıp isimlerin bulunduğu stall vardı. Hepsine Sovyetler Birliği Kahramanları unvanını verildi . Yakınlardaki evlerde, bu şehir kahramanına ödül verilen sayısız ödüllerin (siparişler ve madalyalar) örneklerini görebilirsiniz.

Sokağın oluşturulması 1954 yılına dayanıyor. Şehrin can sıkıcı mücadelesinde hayatlarını kaybeden kahramanların anısını sonsuza dek korur. Sokak, Stalin döneminde inşa edilmiş mimari eserlerle bezenmiştir.

Asker Sahası

Bu, Volgograd bölgesinde bulunan ve Sovyet askerlerinin başarısı ile bağlantılı olan bir başka cazibe. Stalingrad Muharebesi'nin en şiddetli savaşları gerçekleşti, bunun sonucunda birkaç bin genç asker öldü. Asker Sahası alanı 400 hektardan fazladır.

Savaş bittiğinde, tarla hala mayınlıydı. Sadece 1974 yılı sonunda demineralizasyon işi tamamlandı. Nötr kabuk sayısı 6.5 bine ulaştı. Ve 20 Eylül 1975 tarihinde, heykeltıraşlar A. Krivolapov ve L. Levina'nın projesi ile yaratılan bir anıt karmaşık Soldatskoe alanı açıldı. Bu komplekste, ölü askerlerin küllerinin bulunduğu bir toplama mezarı var, bunların kalıntıları mayın temizleme sürecinde keşfedildi. Anıtın orta kısmı, burada bulunan kabukların, madenlerin ve el bombalarının parçaları ile dolu bir huni tarafından işgal edilir. Uzaktan biraz uzağında elinde bir çiçek tutan küçük bir kızın heykeli yer alıyor. Ve yanında mermerden yapılmış üçgen mektubu görebilirsiniz. Üzerinde Binbaşı Petrakov'un mektubundan kıza oyulmuş kelimeler var. O Volgograd'ı savunanlardan biriydi. Savaşın çocukları için şehrin tarihi gerçekten kendi yaşam tarihe dönüştü. Zihinlerinde, annelerin gözyaşları, kabukların şimşeği, cenazeyi getiren postacının adımlarının atılması sonsuza kadar yerleşti.

Tarihi ve manzaraları kültürel ve ruhsal halk mirasının bir parçası olan Volgograd şehri şimdi Rus halkının kararlılığı, cesareti ve cesaretinin sembolüdür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.